English
دوشنبه، ۸ آذر ۱۴۰۰, ۰۳:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

آب و مجلات

عضویت در سایت
 مجله صبا

جالب است بدانید

ادامه ادامه 

هدف ما  از افتتاح این صفحه امکان الگوبرداری از مراجع بزرگ و معتبر رتبه بندی جهان در زمینه فعالیت این سایت و ایجاد رتبه بندیهای بومی میباشد امیدواریم با راهنمایی وکمک شما در این مهم وجلب رضایت شما موفق باشیم.

ضمن احترام به اصول علمی رتبه بندی در سایتهای موجود در این صفحه به نطر میرسد اعمال اغراض سیاسی ودوری از اصل بیطرفی منجر به ورود اطلاعات نادرست و بعضا موارد مبهم برای ایران گردیده و این عاملی است که دربعضی موارد رتبه بندیهای کشور عزیزمان به واقعیت نزدیک نباشد

جایگاه نامطلوب ایران در مصرف بهینه انرژی
جایگاه نامطلوب ایران در مصرف بهینه انرژی
از میان ۱۲۷ کشوری که مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) آنها را براساس شاخص معماری انرژی (Energy Arcgitecture) رده‌بندی کرده است، ایران در جایگاه نامطلوب ۱۲۲ قرار گرفته است.
[ تعداد کلیک : ۵۸۲ ]
رتبه ۶۹ ایران در رده‌بندی فقر منابع آبی بین ۱۷۷ کشور جهان
رتبه ۶۹ ایران در رده‌بندی فقر منابع آبی بین ۱۷۷ کشور جهان
بانک جهانی با اشاره به سرانه ۱۶۵۹ مترمکعبی منابع آبی تجدید پذیر در ایران اعلام کرد ایران در رده بندی فقر منابع آبی بین ۱۷۷ کشور جهان در رتبه ۶۹ قرار گرفته است.
[ تعداد کلیک : ۱۳۱۷ ]
ایران مقام اول مصرف انرژی جهان را دارد
ایران مقام اول مصرف انرژی جهان را دارد
مدرس سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: متاسفانه ایران مقام اول مصرف انرژی را در جهان دارد.
[ تعداد کلیک : ۱۱۶۴ ]
رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر
رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به افزایش فروش ۱۰۰ شرکت برتر کشور در سال ۹۲، گفت: ۸۶ درصد فروش ۵۰۰ شرکت برتر به ۱۰۰ شرکت اول اختصاص دارد.
[ تعداد کلیک : ۱۲۳۷ ]
رکورد ارزان‌ترین قیمت نفت ثبت شد
رکورد ارزان‌ترین قیمت نفت ثبت شد
با وجود ادامه سقوط آزاد طلای سیاه در بازار جهانی و ثبت ارزان ترین قیمت نفت در طول بیش از یک دهه گذشته، وزیر نفت عربستان معتقد است: حال بازار خوب بوده و نیازی به کاهش تولید نفت نیست.
[ تعداد کلیک : ۱۲۳۹ ]
ایران چهاردهمین کشور برتر تولیدکننده برق
ایران چهاردهمین کشور برتر تولیدکننده برق
دهمین همایش بین‌المللی انرژی با استقبال بیشتری از سوی کارشناسان و نخبگان انرژی جهان روبرو شده و این اقبال را داشته است تا پربارتر از سال‌های گذشته برگزار شود.
[ تعداد کلیک : ۱۳۶۸ ]
ایران؛ اولین دارنده ذخایر گاز جهان بیست و دوم در میان صادرکنندگان
ایران؛ اولین دارنده ذخایر گاز جهان بیست و دوم در میان صادرکنندگان
براساس آمارهای موسسات بین المللی انرژی ایران اولین دارنده ذخایر گازی دنیا و در عین حال بیست‌و دومین در جمع کشور‌های صادرکننده است.
[ تعداد کلیک : ۱۲۴۱ ]
ایران چهارمین تولید کننده نفت دنیا
ایران چهارمین تولید کننده نفت دنیا
صندوق بین المللی پول با معرفی ایران به عنوان چهارمین تولید کننده بزرگ نفت جهان در سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرد ایران در این دوره ۳۲.۴ میلیارد بشکه نفت از ذخایر خود برداشت کرده است.
[ تعداد کلیک : ۱۲۴۶ ]
50 برابر شدن مصرف انرژی اولیه در ایران در 10 سال گذشته
50 برابر شدن مصرف انرژی اولیه در ایران در 10 سال گذشته
خبرگزاری ترند آذربایجان نوشت: در گزارش سالانه مدیریت انرژی آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد بخش انرژی ایران که در 22 ژوییه(31 تیر ماه 93) منتشر شد آورده است که مصرف انرژی اولیه در ایران ظرف 10 سال گذشته بیش از 50 برابر شده است.
[ تعداد کلیک : ۱۳۶۳ ]
شدت مصرف انرژی در کشور 5/1 برابر متوسط جهانی است
شدت مصرف انرژی در کشور 5/1 برابر متوسط جهانی است
معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی ایران گفت: در ﺳﺎل 2011، در ﺳﻄﺢ ﺟﻬﺎن ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺑﺮای ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻳﻚ ﻣﻴﻠﻴﻮن دﻻر ارزش اﻓﺰوده ﺣﺪود 115 ﺗﻦ ﻣﻌﺎدل ﻧﻔﺖ ﺧﺎم اﻧﺮژی ﻣﺼﺮف ﺷﺪه، در حالی که اﻳﻦ رﻗﻢ در اﻳﺮان ﺑﻴﺶ از 1.5 ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺟﻬﺎﻧﻲ اﺳﺖ.
[ تعداد کلیک : ۱۲۴۲ ]
ایران یازدهمین صادرکننده نفت جهان
ایران یازدهمین صادرکننده نفت جهان
اوپک، ایران را یازدهمین صادرکننده نفت جهان در سال ۲۰۱۳ معرفی و اعلام کرد ایران در این سال 1/215میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد که ۱۲۸هزاربشکه در روز از این رقم به مقصد اروپا فرستاده شده است. سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش جدید خود موسوم به بولتن آماری سالانه 2014، کل صادرات نفت ایران در سال 2013 را 1/215میلیون بشکه در روز اعلام کرده است.
[ تعداد کلیک : ۱۱۸۰ ]
سقوط دوپله‌ای ایران در دنیا از نظر ذخایر نفتی!
سقوط دوپله‌ای ایران در دنیا از نظر ذخایر نفتی!
طبق آخرین گزارش های منتشر شده ایران با دارا‌بودن حدود 13 درصد از ذخایر نفت اوپک در میان کشور‌های عضو در رتبه سوم قرار دارد اما از نظر ذخایر نفتی، رتبه چهارم دنیا را به خود اختصاص داده است.
[ تعداد کلیک : ۱۲۳۱ ]
سهم هزینه انرژی خانوارهای فقیرتر بالاتر است
سهم هزینه انرژی خانوارهای فقیرتر بالاتر است
انرژی حدود 4.2 درصد از کل هزینه‌های خانوارهای شهری و 6.3 درصد از کل هزینه‌های خانوارهای روستایی را به خود اختصاص داده است.
[ تعداد کلیک : ۱۴۱۶ ]
شدت مصرف انرژی در ایران 3 برابر متوسط جهانی است
شدت مصرف انرژی در ایران 3 برابر متوسط جهانی است
شدت مصرف انرژی در ایران سه برابر بالاتر از متوسط شدت انرژی در دنیاست.
[ تعداد کلیک : ۱۳۷۷ ]
رتبه ایران در «ورشکستگی»
رتبه ایران در «ورشکستگی»
گزارش کسب‌وکار بانک جهانی که مبنای برنامه‌ریزی بسیاری از بنگاه‌های بزرگ بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف است، نشان می‌دهد که در سال‌جاری میلادی، ایران رتبه 129 را در نماگر «ورشکستگی» به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های کسب‌وکار در میان 189 کشور جهان داشته است. در این میان اتاق بازرگانی ایران در تحلیل وضع مقررات ورشکستگی، اعلام کرده افزایش نرخ تورم در 2سال اخیر تاثیر فراوانی در ورشکستگی بنگاه‌ها داشته است.
[ تعداد کلیک : ۱۴۸۳ ]
تعداد نمایش:

مدیریت پیوندها

این پایگاه اطلاع رسانی، اطلاعات جامعی را در زمینه امور مالی، اقتصادی،تکنولوژی های نوین، مدیریت های برتر، فرصت های سرمایه گذاری و... در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد

این سایت،حاوی اطلاعات و اخبار روز کشورهای خاورمیانه در زمینه های مختلفی چون: اقتصادی، بانکداری و امور مالی،‌ شرکت ها،‌ انرژی، صنعت، حمل و نقل، توریست، فرصت های سرمایه گذاری و ...  است.

این پایگاه، اطلاعات جامع و فراگیری را در زمینه های مختلف ازجمله: تجارت، اقتصاد،‌ امور مالی، تکنولوژی روز‌،‌ فرصت های سرمایه گذاری، مدیریت مالی،‌ شرکت های معتبر جهانی و فعالیت های آنها و... از سراسر دنیا در اختیار مخاطبان قرار می دهد

یک پایگاه اطلاع رسانی کامل و سودمند برای مدیران سازمان ها، صنعتگران و تجار است و درزمینه های اقتصادی و مالی و تجارت و صنعت و مدیریت و ....  اطلاعات سودمند و بروزی را دراختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد

این سایت با در اختیار داشتن مهندسین پرتجربه، در راه کارآمدی و موثر بودن هرچه بیشتر مهندسین درشرکت ها و تطابق آنها با شرایط صنعت روز دنیا تلاش می کند. هدف این شرکت آن است که تمامی بخش ها ی یک سازمان به طور همزمان به صورت کارآمد، فعالیت کنند

the thinkers 50

یک انجمن تخصصی هدایت و راهنمائی در زمینه تکنولوژی های پیشرفته از جمله مهندسی الکترونیک، سیستم های فضائی، کامپیوتر،‌ ارتباطات و... است

 یکی از سازمان های جهانی هدایت و ر اهنمائی در زمینه سیستم های نیروی الکتریکی است که کلیه وجوه تکنولوژیکی، اقتصادی، محیطی، سازمانی و تنظیمات و ... آن را دربرمی گیرد. این سایت امکان تبادل دانستنی های مهندسی (منابع انسانی و تکنیکی)را در سراسر دنیا فراهم می کند

معاونت نظارت راهبردی

بانک توسعه اسلامی

فدراسیون بین المللی مهندسین مشاور است که کار مشاوره مهندسی درصنعت را به طور جهانی عرضه می کند. اهداف این پایگاه، ارائه روش های بین المللی توسعه شغلی، ارتقا امور اخلاقی و... است. این فدراسیون فرصت های شغلی شرکت ها را از طریق ارائه خدمات هوشمند بر پایه تکنولوژی برای ساختار و محیط آنان ،‌ ارتقا می دهد.

با بیش از 260000 پرسنل در بیش از 171 کشور دنیا، یک انجمن مشاور و راهنما متخصص در مدیریت پروژه است

بانک توسعه آسیا

شورای عالی انفورماتیک

جایزه ملی بهره وری و تعال انسانی

بانک جهانی

 شورای جهانی انرژی

 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.