English
۱۴ تیر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۹  |  Jul 5, 2015  | 
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

بنر فارسی الکتروافزا

نمایشگاه سرامتک  
  بنر شرکت میراب
بنر شرکت فراب
بنر شرکت ایران پاش
عضویت در سایت
 مجله صبا
دوره های آموزشی
مقالات آخرین کنفرانس برق
دوره های آموزشی پژوهشگاه نیرو
لوگو 2
لوگو 1

بنر از نگاه رسانه ها 2

Page Ranking Tool  رنکینگ سایت صبا در گوگل 

برش

طنز و کاریکاتور

بنر جالب است بدانید

آب و هوای تهران

38°C
Partly Cloudy
Feels Like:35°C
Humidity: 11%
Wind: SSE at 8 km/h

آخرین اخبار

ردپای کولر گازی‌ در قبوض نجومی برق
معاون توانیر از کولر گازی به عنوان یکی از عوامل افزایش بار مالی قبوض برق مشترکان در فصل تابستان نام برد و جزئیات تعرفه‌های تابستانی برق را اعلام کرد.
طرح جدید امنیت آبی در دستور کار
معاون وزیر نیرو با اشاره به اوضاع بحرانی سفره های زیرزمینی آب کشور گفت: ایجاد کامل امنیت آبی در دستور کار وزارت نیرو است.
خاموشی برق در تهران برنامه‌ریزی شده نیست
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با بیان اینکه خاموشی‌های موردی این روزهای تهران به هیچ وجه برنامه ریزی شده نیست، گفت: از مردم و ادارات دولتی خواهش می‌کنیم که صرفه جویی مصرف برق را جدی بگیرند و ما را در خدمات رسانی به مردم کمک کنند.
تحول آتی در ایران، دگرگونی بخش انرژی
پایگاه اطلاع رسانی شرکت تحقیقاتی سیاست های خارجی آمریکا در تحلیلی با عنوان انقلاب بعدی ایران، نوشت: بسیاری مشتاقانه منتظر انقلاب انرژی ایران هستند.
رشد 7 برابری معاملات بازار برق بورس انرژی
در معاملات روز جاری(شنبه)در بازار برق بورس انرژی 1,347 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 198 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی حدود 7 برابری را نشان می دهد.
لایحه خروج از رکود راهکارهایی برای بدهی‌های وزارت نیرو دارد
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدهی‌های وزارت نیرو، اظهار کرد: راهکارهایی در لایحه خروج از رکود برای بدهی‌های وزارت نیرو دیده شده که در صورت اجرا می‌تواند به این بخش کمک کند.
موضع‌ وزیر نیرو درباره احتمال خاموشی و جیره‌بندی آب
درحالی که با گرم‌تر شدن دمای هوا در هفته‌های اخیر مصرف آب و برق در کشور به‌گونه‌ای شده که زمزمه‌های احتمال بروز خاموشی و همچنین جیره‌بندی آب به گوش برسد، وزیر نیرو تاکید دارد که ان‌شالله با همکاری مردم نیازی به این موارد نخواهد بود.
قطع برق صنایع آغاز شد
معاون هماهنگی و توزیع توانیر گفت: با کارخانجات مطابق سالهای گذشته قراردادی امضا شده تا برنامه تعطیلات سالانه و تعمیرات کارخانجات در ۱۰۰ روز تابستان باشد تا همزمان با اوج مصرف برق به شبکه فشار وارد نشود.
تجدیدنظر وزارت نیرو در سدسازی‌ها
وزیر نیرو گفت: رقابت شدید بین مناطق مختلف بر سر توزیع و برداشت منابع آب ایجاد شده و همه این شرایط وزارت نیرو را به این نتیجه رسانده است که میزان برداشت از چاه‌ها را کنترل و در بحث سدها تجدیدنظر کرده و قوانین سختی را حاکم کند.
ورود قوه قضائیه به مدیریت منابع آب
معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه ازجمله مشکلات حوضه‌های آبریز عدم اجرای مقررات و حاکمیت افسارگسیخته است، گفت: اگر قوه قضائیه و سایر مسئولان محلی یاری نکنند، وزارت نیرو به‌تنهایی نمی‌تواند در این طرح‌ها موفق شود.
مدیریت منابع آب جز با مشارکت تمام افراد ذی‌نفع امکان‌پذیر نیست
رقابت شدید بین مناطق مختلف بر سر توزیع و برداشت منابع آب ایجاد شده و همه این شرایط وزارت نیرو را به این نتیجه رسانده است که میزان برداشت از چاه‌ها را کنترل و در بحث سدها تجدیدنظر کرده و قوانین سختی را حاکم کند.
اجرا نشدن مقررات از مشکلات حوضه‌های آبریز است
عزم و همت وزارت نیرو در این سمت و سیاق است که درباره حراست از منابع آبی و ایجاد امنیت کامل آبی از هیچ پشتیبانی مادی و معنوی درباره برنامه‌های آب کشور دریغ نکند.
پشتیبانی بدون وقفه مپنا از صنعت برق و تعمیرات نیروگاه‌ها
گروه مپنا در ایفای نقش استراتژیک خود در صنعت برق به عنوان بزرگترین پیمانکار عمومی نیروگاهی و با اتکال به خداوند متعال و استفاده حداکثری از توان مهندسی و کارشناسی شرکت مپنا و مجموعه‌های وابسته، ترتیبی اتخاذ نماید تا حقوق دولت و مصالح صنعت آب و برق در این شرایط خاص در تصمیمات هیات مدیره مورد توجه قرار گیرد.
صرفه‌جویی در ساختمان‌های اداری یک ظرفیت نهفته است
میزان سرمایه‌گذاری توان مورد نیاز برای پاسخگویی به رشد مصرف 5 درصد، در سال آینده حدود 25 مگاوات است و هزینه‌ای معادل یک هزار میلیارد ریال نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و با مصرف بهینه می‌توان این موضوع را مدیریت کرد.
حفظ چشمه بل کاری شجاعانه بود
به لحاظ اجتماعی نیز حساسیت‌هایی در مورد این پروژه ایجاد شده بود، چون مظهر قدیمی چشمه بل در کف مخزن سد داریان قرار داشت و با آبگیری سد زیر ستونی به ارتفاع 110 متر از آب قرار می‌گرفت که ما ناگزیر به انتخاب میان مظهر چشمه و یا سد استراژیک داریان شده بودیم.
شرایط جدید نصب نیروگاه برق در منازل
معاون وزیر نیرو با اشاره به ارائه تسهیلات برای احداث صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌های مسکونی، اعلام کرد: تا سقف ۵۰ درصد هزینه ساخت این واحدهای تولید برق به مشترکان وام و تسهیلات پرداخت خواهد شد.
مصرف آب اوج گرفت
یک مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: با افزایش گرمای هوا، مصرف آب در تهران طی شبانه روز به ۳.۲ میلیون مترمکعب رسید.
خداحافظی با واگذاری‌های رددیونی
مشاور سازمان خصوصی سازی واگذاری سهام بابت رددیون را بدترین شکل خصوصی‌سازی و خطا و غفلتی در عملکرد این سازمان در دولت قبل اعلام و پیش‌بینی کرد که ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت دو برابر شده باشد.
جزئیات اعمال تعرفه‌های تشویقی برق
یک مقام مسئول در توانیر با تشریح جزئیات اعمال تعرفه‌های تشویقی مصرف برق در فصل تابستان گفت: مشترکان صرفه‌جویی کنند خاموشی‌های تابستانی به حداقل کاهش می یابد.
رکورد مصرف برق شکسته شد
همزمان با آغاز شمارش معکوس ورود هوای گرم و سوزان تابستانی به تهران و برخی از استان های کشور، روز گذشته با افزایش گرمای هوا اولین رکورد مصرف برق تابستانی به ثبت رسید.
آمادگی صنعت برق برای مدیریت پیک تیر و مرداد
باید تلاش کنیم تا ضمن حفظ پایداری سامانه‌هایی که در حال تولید برق هستند، در حد توان ذخیره قابل اتکا را در شبکه‌های برق داشته باشیم.
ماملو؛ ناجی کیفی که کمی شد!
سد ماملو که در سال 1379 با هدف بهره گیری از پتانسیل حوزه آبریز رودخانه جاجرود و دماوند، تامین آب مطمئن برای کشاورزی دشت ورامین و پاکدشت وتامین بخشی از آب شرب جنوب تهران و شهرهای مسیر طراحی شد، اکنون پس از گذشت 15 سال طبق گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با کل ظرفیت وارد مدار شده و 2.5 متر مکعب در ثانیه آب به جنوب تهران منتقل کرده است.
فاینانس چین تهدیدی برای صنعت برق
رئیس سندیکای صنعت برق ایران با بیان اینکه در حوزه صنعت برق رکود جدی حاکم شده، گفت: فاینانس چین تهدید بزرگی برای صنعت برق است بنابراین باید شورایی برای نظارت بر صحت قانون استفاده حداکثری از توان داخلی تشکیل شود.
خصوصی‌سازی به کجا می‌رود؟
9 سال از ابلاغ بند ج اصل 44 گذشت، بندی که می توانست اقتصاد دولتی کشور را به مردم واگذار و زمینه کوچک سازی دولت را فراهم کند اما مقاومت های صورت گرفته در این مسیر و واگذاری به جیب دیگر دولت، مانع از تحقق اهداف این بند و ناکامی در اجرای کامل خصوصی سازی شد.

آگهی استخدام شرکت ها

 آگهی استخدام شرکت آریا یراق
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۳)[ تعداد کلیک : ۵۱ ]
 آگهی استخدام شرکتی معتبر
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰)[ تعداد کلیک : ۶۶ ]
 آگهی استخدام مهندسان مشاور سازه
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲)[ تعداد کلیک : ۵۴ ]
 آگهی استخدام شرکت هواپیمایی آتا
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۹)[ تعداد کلیک : ۶۳ ]
 آگهی استخدام زر ماکارون
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰)[ تعداد کلیک : ۶۳ ]
 آگهی استخدام شرکت معتبر
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۶)[ تعداد کلیک : ۶۰ ]
ادامه... ادامه... 

تازه های صبا

آخرین مقالات علمی

بنر جدول زمانی همایش

بنر جالب است بدانید 

بنر
بنر بنر
 دریافت خبرنامه  آگهی های استخدام بنر ارسال مشکلات به صبا

گزارش تصویری / دیدار وزیر نیروی ایران با وزیر برق سوریه - 27 خردادماه 94

مدیریت پیوندها

وزارت نیرو

شرکت توانیر

لوگو پژوهشگاه نیرو

سازمان توسعه برق ایران

شرکت ساتکاب

سندیکای صنعت برق ایران

وزارت صنایع و معادن

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

انجمن صنفی تولیدکنندگان تابلوهای برق

موسسه استاندارد

سازمان بهره وری انرژی ایران -سابا

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران

سندیکای شرکت های تولید کننده برق ایران

انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران

IEEE

INTERNATIONAL COUNCIL ON LARGE ELECTRIC SYSTEMS

the major International Electricity Conference & Exhibition