English
۱۱ شهریور ۱۳۹۵  |  ۰۲:۱۱  |  Sep 1, 2016  | 
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

برش

آمار بازدیدکنندگان

تعداد کاربران آنلاین : ۱۵۱ نفر
بازدید کل : ۴,۸۷۲,۲۹۶ نفر
بازدید امروز : ۱۶۴ نفر
بازدید دیروز : ۲,۲۹۳ نفر
پربیننده ترین روز : ۱۷ بهمن ۱۳۹۱
بیشترین بازید روزانه : ۸۲,۶۹۷ نفر
جزئیات
logo-samandehi
صاحبان بیش از 31% سهام شرکت مهندسین مشاور نیرو ، فعال در زمینه خدمات مهندسی مشاور تولید، توزیع و انتقال نیروی

آخرین اخبار

روسیه 5 سکوی حفاری و 6 واحد نیروگاه هسته ای در ایران می سازد
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: روسیه پنج سکوی حفاری و شش بلوک نیروگاه هسته ای برای ایران می سازد. همچنین اجرای پروژه های مشترک استخراج نفت در خلیج فارس به ارزش یک میلیارد دلار در دستور کار می باشد و مسکو نیز تأمین 85 درصد هزینه ساخت سکوها تا سال 2019 را متعهد شده است.
پایِ وزارت نیرو به پرونده سرویس‌های بهداشتی کشیده شد
مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری از موافقت وزیر نیرو برای تجهیز رایگان ۲۵۰ سرویس بهداشتی در سراسر کشور خبر داد.
روی خوش دولت یازدهم به حل بحران آب
دولت یازدهم از همان ابتدا اساس کار خود را بر پایه نجات کشور از بحران آب بنا کرد و در این راستا نیز اقدامات مثبتی انجام داد و در آخرین اقدامات بخش آب در صدر برنامه ششم توسعه قرار گرفت.
وجود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام آبی در کشور
معاون وزیر نیرو از وجود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در بخش آب کشور خبر داد.
رویکرد وزارت نیرو در مسئله بحران آب کتمان کردن نیست
وزیر نیرو با بیان اینکه آب در تدوین سیاست‌های توسعه استانی باید به عنوان موضوع ملی دیده شود و بهترین راهکارها برای توسعه استان‌ها انتخاب شود گفت:رویکرد وزارت نیرو در مسئله بحران آب، کتمان کردن نیست؛ ما باید بپذیریم که در ایران تغییر اقلیم صوت گرفته و در یک وضعیت خاص آبی قرار داریم.
تأکید بر ضرورت تجدید نظر وزارت نیرو در قرارداد با شرکت ترکیه‌ای
مرکز پژوهش‌های مجلس دلایل ضرورت تجدید نظر وزارت نیرو در قرارداد با شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه را تشریح و بر ضرورت رفع تبعیض بین شرکت‌های داخلی و خارجی در اعطای ضمانت وزارت اقتصاد برای پرداخت پول برق تأکید کرد.
بورس انرژی یک بورس بین المللی واقعی است
مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینکه عرضه های صادراتی بیشتر از عرضه های داخلی است، گفت: بورس انرژی به معنای واقعی کلمه یک بورس بین المللی است.
برق امسال گران می‌شود
اکنون که در آستانه ورود به نیمه دوم سال ۹۵ هستیم، مصوبه جدید دولت در خصوص تعدیل نرخ برق در حال گذراندن مراحل نهایی است و شنیده ها حاکی از این است که سومین دوره تعدیل نرخ برق در دولت یازدهم نیز به میزان حدود ۲۰ درصد در تمامی پلکان های مصرفی خواهد بود.
نصف برق مصرفی کشور توسط بخش خصوصی تامین می‌شود
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان این که ۵۵ درصد برق کشور از بخش خصوصی تامین می شود گفت: باید در پایان برنامه ششم، ۸۰ درصد برق کشور را توسط بخش خصوصی ایجاد کنیم.
اولین مناقصه در قالب قراردادهای جدید نفتی آخر مهرماه برگزار می‌شود
مدیر عامل شرکت ملی نفت از برگزاری اولین مناقصه در قالب قراردادهای جدید نفتی در آخر مهرماه خبر داد و گفت:‌ میدان نفتی آزادگان جنوبی در فهرست اولین مناقصه قرار دارد.
برنامه جدید مقابله با خشکسالی‌ها
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه هم اکنون دخل و خرج تولید برق در کشور هم‌خوانی ندارد، گفت: امسال برای مقابله با خشکسالی ۲۰ هزار چاه آب مسدود می‌شود.
شرکت صانیر در پاکستان نیروگاه بادی می سازد
شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) اعلام کرد: سازمان ملی مقررات و تنظیم نیروی برق پاکستان، مجوز تولید برق با ساخت نیروگاه بادی در استان سند این کشور را به شرکت صانیر واگذار کرد.
140 تریلیون ریال صرفه جویی وزارت نیرو با اجرای قانون رفع موانع تولید
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: بر پایه قیمت های امروز با بکارگیری قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، اجرای سیکل ترکیبی در نیروگاه های گازی کشور می تواند صرفه جویی 140 تریلیون ریالی به دنبال داشته باشد.
راه اندازی طرح‌های حوزه نفت، گاز و انرژی در قشم
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور از راه اندازی طرح‌های حوزه نفت، گاز و انرژی به عنوان مهمترین پروژه ها در زمینه توسعه همه جانبه قشم نام برد.
گزارش چیت‌چیان در مورد امنیت آب به کمیسیون امنیت‌ملی
در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشت لایحه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و در ادامه وزیر نیرو با حضور در کمیسیون گزارشی در خصوص امنیت آب ارائه کرد.
مسائل مهم آب و برق در سال سوم دولت یازدهم
بررسی اقدامات وزارت نیرو در سال سوم دولت یازدهم و مرور مهمترین مسائل حاکم بر آب و برق در این سال، نشان می دهد با وجود همه تلاشها و برنامه ریزی های صورت گرفته، هنوز نارکارآمدی های بسیاری در بدنه صنعت آب و برق وجود دارد.
166 مگاوات به ظرفیت شبکه برق کشور افزوده شد
وزارت نیرو اعلام کرد: بهره برداری از واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در استان کرمان به ظرفیت 166 مگاوات موجب شد تا ظرفیت تولید برق از واحدهای نیروگاهی سنکرون شده در سال جاری به یکهزار و 314 مگاوات برسد.
اجرای دور جدید تغییر تعرفه های مصرفی برق در نیمه دوم سال جاری
اکنون که در آستانه ورود به نیمه دوم سال ۹۵ هستیم، مصوبه جدید دولت در خصوص تعدیل نرخ برق در حال گذراندن مراحل نهایی است و شنیده ها حاکی از این است که سومین دوره تعدیل نرخ برق در دولت یازدهم نیز به میزان حدود ۲۰ درصد در تمامی پلکان های مصرفی خواهد بود.
صادرات برق ایران به ترکیه متوقف شد
یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به توقف صادرات برق ایران به ترکیه، دلایل توقف صدور برق به این کشور را تشریح کرد و گفت: قرارداد صادرات برق به ترکیه پابرجا بوده و قطع صادرات موقتی است.

گزارش تصویری / وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از نیروگاه آبی تانا در کنیا

مدیریت پیوندها

وزارت نیرو

شرکت توانیر

لوگو پژوهشگاه نیرو

سازمان توسعه برق ایران

شرکت ساتکاب

سندیکای صنعت برق ایران

وزارت صنایع و معادن

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

انجمن صنفی تولیدکنندگان تابلوهای برق

موسسه استاندارد

سازمان بهره وری انرژی ایران -سابا

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران

سندیکای شرکت های تولید کننده برق ایران

انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران

IEEE

INTERNATIONAL COUNCIL ON LARGE ELECTRIC SYSTEMS

the major International Electricity Conference & Exhibition