English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

یارانه حامل های انرژی امسال به 130 میلیارد دلار می رسد

یارانه حامل های انرژی امسال به 130 میلیارد دلار می رسد
معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یارانه حامل های انرژی در بخش انرژی در سال 86 را 90 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این رقم در سال جاری و براساس قیمت های روز به بیش از 130 میلیارد دلار می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از برنا ، "رحیم ممبینی"با تاکید بر ضروری بودن هدفمندسازی یارانه ها گفت:ادامه روند موجود مانند سمی است که در اقتصاد ایران تزریق می شود.

وی مبلغ یارانه موجود در اقتصاد کشور برای سال 87 را 12 هزار و 200 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود:این در حالی است که یارانه حامل های انرژی غیر آشکار بوده و در بودجه منعکس نمی شود.
ممبینی یارانه حامل های انرژی براساس قیمت های روز در سال 86 را حدود 90 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت:این رقم در سال جاری و بر اساس قیمت های روز به بیش از 130 میلیارد دلار می رسد.
وی رقم یارانه آشکاری که دولت می پردازد را حدود 9 هزار میلیارد تومان ذکر کرد و افزود:یارانه غیرآشکاری که دولت می پردازد به بخش حامل های انرژی اختصاص دارد.
معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با تاکید بر هدفمندکردن یارانه های آشکار و غیر آشکار، ادامه روند موجود را به نفع منافع کشور ندانست و خاطرنشان کرد: هدفمند سازی یارانه باید با مطالعه، دقت، تدبیر و درایت صورت گیرد.
ممبینی افزود:بنابراین باید در راستای منافع ملی این یارانه ها، چه آشکار و چه غیر آشکار هدفمند شوند.
معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در مورد اظهارات صورت گرفته مبنی بر رشد نرخ تورم درصورت حذف یارانه ها گفت:در حال حاضر نمی توان نسبت به این مساله اظهار نظر کرد؛ اما در ارتباط با تمام سوالاتی که به واسطه اجرای طرح تحول اقتصادی مطرح شده کارگروه های تشکیل شده در حال بررسی هستند که نتیجه نهایی مطالعات تاپایان مرداد ماه اعلام می شود.
معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر یک اجماع کلی برای هدفمند سازی یارانه وجود دارد اظهارداشت:در مورد نحوه و زمان اجرای این طرح نظرات مختلفی وجود دارد؛ ضمن اینکه دولت مصمم است تا پایان سال جاری این طرح را عملی کند.
وی در پاسخ به این سوال که عده ای معتقدند اجرای طرح تحول اقتصادی در سال آخر ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد برای کسب رای است با شایعه دانستن این مساله گفت:قبل از هر چیزی باید ببینیم موضوع از طرف چه کسانی مطرح شده است، در ثانی وقتی که اجماع کلی از سوی طیف های مختلف در این ارتباط حاصل شده است به نظرم دیگر موضوعیتی برای مطرح کردن آنها وجود ندارد.
برنا
۲۸ مرداد ۱۳۸۷ ۱۹:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.