English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سازمان توسعه برق ایران انتقال دانش فنی و تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات سوئیچگیر را به مناقصه گذاشت

سازمان توسعه برق ایران انتقال دانش فنی و تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات سوئیچگیر را به مناقصه گذاشت
سازمان توسعه برق ایران در نظر دارد نسبت به انتقال دانش فنی و تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات سوئیچگیر کشور از طریق خرید تجهیزات مذکور برای 40 پست 63 و 123 کیلو ولت از طریق مناقصه اقدام نماید .

سازمان توسعه برق ایران در نظر دارد نسبت به انتقال دانش فنی و تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات سوئیچگیر کشور از طریق خرید تجهیزات مذکور برای 40 پست 63 و 132 کیلو ولت از طریق مناقصه اقدام نماید . از مجموع مذکور شش دستگاه پست 20/63 کیلو ولت به صورت کامل خریداری میگردد.لذا بدینوسیله از شرکت ها دعوت می شود با در نظر گرفتن موارد زیر در مناقصه شرکت فرمایند .

کمترین نیازمندی ها جهت حضور در مناقصه فوق الذکر به شرح زیر می باشد :

 • ارائه پیشنهاد به همراه سازنده تجهیزات پستهای GIS  که در زمان ارزیابی کیفی به طور رسمی به این سازمان معرفی شده در گروهی که خواهان شرکت در مناقصه می باشند و آن شرکت به عنوان سرگروه شناخته می شوید .
 •  ارائه قرارداد لیسانس فیمابین شرکت یا شرکتهای داخلی و سازنده اصلی تجهیزات GIS  در رابطه با موضوع مناقصه فوق الذکر الزامی است . در صورت توافق انتقال گیرنده و انتقال دهنده به مشارکت در قالب Joint Venture Compony  ارائه توافقنامه JVC نیز ضروری می باشد .
 • ایجاد ظرفیت ساخت برای هر دو سطح ولتاژ 63 و 132 کیلو ولت قطعی بوده و پیشنهادهایی که صرفا شامل فروش تجهیزات بدون انتقال دانش فنی و تکنولوژی ساخت باشند قابل پذیرش نمی باشند .

استراتژی و اهداف اصلی پروژه و مناقصه به شرح زیر می باشد :

الف ) اقتصادی - صنعتی :

 • انتقال دانش فنی و تکنولوژی و ایجاد و راه اندازی واحد صنعتی تولید تجهیزات سوئیچگیر GIS  در ایران به منظور ارتقای تکنولوژی در کشور و تکمیل چرخه تولید محصولات مورد نیاز صنعت برق
 • پاسخگویی بهتر به نیاز های صنعت برق در زمینه GIS با قیمت تمام شده بهینه .
 • صرفه جویی ارزی بیشتر در پروژه های آتی صنعت برق با افزایش هر چه بیشتر ارزش افزوده داخلی با رعایت محدودیت های بودجه وزارت نیرو .
 • تامین خدمات نگهداری و تعمیرات موثر و سریع در داخل کشور در خصوص تاثیرات GIS
 • توسعه امکانات صادرات بیشتر محصولات صنعتی در حوزه صنعت برق
 • توسعه امکانات تحقیق و توسعه R & D
 • کمک به بالا بردن قدرت پایدار صنعتی کشور در مقایسه با کشور های منطقه

ب) اجتماعی :

 • رشد فرهنگ صنعتی و افزایش توانایی های فنی  نیروهای انسانی متخصص صنعت برق
 • ایجاد و توسعه اشتغال در داخل کشور

تذکر : مواد فوق الذکر اهداف اصلی و محوری می باشند البته اهداف فرعی نیز در اسناد و شرایط مناقصه تعریف می شود که جنبه ثانویه دارد و تامین آنها تنها برای اطمینان از دستیابی به اهداف اصلی و استمرار آن در آینده پیش بینی می گردد . لذا سازمان توسعه برق ایران به اهداف فرعی تر تنها در صورتیکه خدمات اهداف و استراتژی اصلی باشد بها می دهد . مثلا سابقه تاریخی اهمیت و بزرگی شرکت دهنده لیسانس و یا نحوه مشارکت شرکت خارجی و داخلی و غیره .

 1. موضوع مناقصه :

موضوع مناقصه عبارت است از :

الف ) خرید تجهیزات سوئیچگیر GIS ،به تعداد 40 دستگاه پست 63 و 132 کیلو ولت که از این تعداد 10 دستگاه با سطح ولتاژ 132 کیلو ولت و 30 دستگاه با ولتاژ 63 کیلو ولت می باشد .

ب ) خرید تجهیزات تکمیلی تجهیزات 6 پست GIS  با ولتاژ 20/63 کیلو ولت (از مجموع 30 دستگاه پست 63 کیلو ولت GIS   فوق ، 6 دستگاه به صورت پست کامل 20/63 خریداری می گردد )

ج ) انتقال دانش فنی طراحی و ساخت ، نصب و راه اندازی تجهیزات GIS پستهای 63 و 132 کیلو ولت به نحوی که در جریان اجرای قرارداد شرکت سازنده تجهیزات سوئیچ گیر GIS  در ایران از قابلیت به روز در طراحی و ساخت این تجهیزات برخوردار شده و بطور مستقل توانمندی طراحی ، تدارک ، ساخت ، مونتاژ ، آزمایش ، نصب و راه اندازی را داشته باشد .

      2. محل تخلیه و تحویل تجهیزات :

محل تخلیه و تحویل تجهیزات موضوع مناقصه بر حسب مورد محل پستها و یا انبار های خریدار در تهران خواهد بود .

     3. مدت تحویل کالا و انجام تعهدات انتقال تکنولوژی :

مدت تهیه ، آزمایش نمونه ای ، حمل ، تخلیه و تحویل تجهیزات بند الف و ج موضوع مناقصه حد اکثر 4 سال مطابق برنامه زمانبندی تحویل کالا و انتقال تکنولوژی پیوست موافقتنامه قرارداد و بند ب حداکثر 12 ماه از تاریخ شروع قرارداد می باشد .

      4. خریدار و دستگاه مناقصه گذار :

سازمان توسعه برق ایران به نشانی خیابان ولیعصر ، بالاتر از میدان ولیعصر ، کوی شهامتی ، پلاک 3

     5.مهندس مشاور :

شرکت قدس نیرو به نشانی : خیابان مطهری ، تقاطع سهروردی ، پلاک 98

     6.ترتیب دریافت اسناد مناقصه و نحوه عدم اعلام تمایل به شرکت در مناقصه :

 1-6- متقاضیان در مناقصه می توانند با اعزام یک نفر نماینده که کتبا معرفی شده باشد یک نسخه از اسناد مناقصه را در ساعات اداری از روز یکشنبه مورخ 20/5/87 تا آخر وقت اداری روز دوشنبه مورخ 31/5/87 از مهندس مشاور به نشانی مندرج در بند 5 فوق در مقابل واریز 2000000 (دو میلیون ) ریال به حساب جاری شماره 40/445 نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام حساب درآمد سازمان توسعه برق ایران (قابل پرداخت در تمام شعب بانک ملی ایران ) و ارائه رسید مذکور دریافت نمایند .

 2-6- چنانچه پس از دریافت این دعوتنامه و قبل از خرید اسناد مایل به مشارکت در این مناقصه نیستید مراتب را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ 21/5/87 کتبا به دفتر قراردادهای سازمان اعلام نمایید .

 3-6- چنانچه پس از خرید اسناد مناقصه مایل به مشارکت در این مناقصه نیستید مراتب را حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 3/7/87 به دستگاه مناقصه گزارش اطلاع دهید .

سازمان توسعه برق ایران
۲۹ مرداد ۱۳۸۷ ۱۵:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.