English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۸:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

60 درصد ظرفیت نیروگاههای کشور واگذار شده و یا در حال واگذاری است

60 درصد ظرفیت نیروگاههای کشور واگذار شده و یا در حال واگذاری است
مدیرعامل شرکت توانیر در مراسم گشایش بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی برق در تهران گفت: 60 درصد نیروگاههای کشور واگذار شده و یا در حال واگذاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری شرکت توانیر، مهندس همایون حائری با اشاره به 8 هدف و چشم انداز مهم صنعت برق، رقابت بهینه سرمایه گذاران بخش خصوصی، خودکفایی در طراحی مفهومی صنعت برق، ارتقای تکنولوژی، بهره وری اقتصادی در فعالیتهای صنعت برق، ارتقای سطوح پایداری در شبکه قدرت، سرآمد بودن در موسسات توسعه ای بخش صنعت کشور، موفقیت در تبدیل دانش به تکنولوژی و هوشمندسازی را این اهداف برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از 60 درصد ظرفیت نیروگاههای کشور واگذار شده و یا در حال واگذاری است که با رفع مشکلات و بسترسازی مناسب برای شرکتهای توزیع، این شرکتهای نیز با سرعت بیشتری واگذار خواهند شد.
به گفته مهندس حائری، در حال حاضر سرمایه گذاران بخش خصوصی نقش اصلی و محوری را در حرکت رو به جلوی صنعت برق ایفا می کنند.
مدیرعامل شرکت توانیر، تغییر نگاه از دانش ساخت به دانش فنی در صنایع برق کشور را از مهمترین دستاوردهای سازندگان داخلی برشمرد و تغییر طراحی به عمل آمده در نوربینهای نیروگاهی ساخت داخل کشور که منجر به افزایش بهره وری و همچنین افزایش تولید واحدها شده و یا ساخت داخل کابل 230 کیلوولت و شروع به ساخت کابل 400 کیلوولت، ساخت داخل سیستم DCD و نیز ساخت داخل سیستمهای کنترلی و حفاظتی پیچیده توسط سازندگان ایرانی از مهمترین دستاوردهای این تغییرات اعلام کرد.
وی در ادامه با اشاره به گسترش و استفاده از شبکه فیبر نوری در تبادل اطلاعات و کنترل و حفاظت شبکه قدرت گفت: طول شبکه فیبر نوری کشور از 5 هزار کیلومتر در سال 85 به بیش از 16 هزار کیلومتر در سال جاری افزایش یافته است.
وی روند کاهش تلفات و افزایش راندمان و نیز استفاده از ابتکارات مهندسی- اقتصادی در بخش تولید، انتقال و توزیع برق را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تنها با استفاده از یک طرح مهندسی- اقتصادی در بخش توزیع و به کارگیری کابل خودنگهدار فشارضعیف حدود 6000 میلیارد ریال بهره وری اقتصادی در یک سال برای صنعت برق حاصل شده است.
مهندس همایون حائری گذر موفقیت آمیر از تابستان امسال را همانند سال گذشته یادآور شد و گفت: صنعت برق با آمادگی کامل از نظر تولید، انتقال و توزیع و هدایت و کنترل هوشمندانه مدیریت شبکه و بدون هیچگونه محدودیتی در تامین برق مشترکان تابستان امسال را سپری کرد به طوریکه مدت زمان خروج فرکانس از 1507 دقیقه در سال 85 با ارتقای 600 برابر به 3 دقیقه در سال 91 رسید.
مدیرعامل شرکت توانیر همچنین گفت که به زودی با رسیدن به میران 70 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی، ظرفیت نصب شده کشور به 10 برابر در مقایسه با سال 1357 خواهد رسید.
وی در عین حال تاکید کرد که با توجه به اینکه استفاده از شبکه های هوشمند علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان و ایمنی سیستم قدرت و بهبود راندمان به مدیریت مصرف و کاهش آلودگی محیط زیست نیز کمک می کند، ضمن انجام اقدامات بسیار چشمگیر در این زمینه، موضوع شبکه های هوشمند برق نیز به موضوعات بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی برق افزوده شده که شاهد ارائه مقالات در این زمینه خواهیم بود.
مهندس حائری با اشاره به این که یکی از اهداف مهم کنفرانس این است که در جهت چشم انداز و اهداف تخصصی صنعت برق قدم بردارد و به منظور هم سویی با جهت گیری جهانی صنعت برق کشور و همگامی با اهداف و سیاستهای کلان وزارت نیرو، محورها و زمینه موضوعات مقالات عالمی را در چارچوب رویکرد جهانی و برنامه های وزارت نیرو� در عرصه صنعت برق انتخاب کرده تا از ظرفیتهای اندیشمندان پژوهشگران و کارشناسان برای بسترسازی اجرای برنامه ها و سیاستهای صنعت برق بهره لازم رابرده باشد.
وی اضاقه کرد که کنفرانس بین المللی برق با 27 دوره برگزاری مستمر و سالانه و چاپ و ارائه بیش از� 6500 مقاله علمی در زمینه صنعت برق به بزرگترین و معتبرترین کنفرانس علمی منطقه تبدیل شده که بی تردید می تواند گنجینه ارزشمندی برای کارشناسان صنعت برق و جامعه علمی کشور باشد.
مهندس حائری در سخنان خود همچنین موفقیت شرکت توانیر در کسب جایزه سطح یک سلامت اداری کشور را به کارکنان اخلاق مدار این شرکت تبریک گفت.

سایت خبری شرکت توانیر - کد خبر: 64534
۲۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.