English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۹:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده 10 نیروگاه دولتی از خط اعتباری چین/ جذب فاینانس چین در نیروگاه طبس

استفاده 10 نیروگاه دولتی از خط اعتباری چین/ جذب فاینانس چین در نیروگاه طبس
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از جذب فاینانس چین در 10 نیروگاه کشور خبر داد و گفت: استفاده از فاینانس هند و دیگر کشورها نیز در برنامه هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، محمد بهزاد، اظهار کرد:‌ نیروگاه سیکل ترکیبی زنجان4، نیروگاه‌های بادی خواف وبینالود و نیروگاه‌های صد مگاواتی بادی که در حال نصب هستند از فاینانس چین استفاده می‌کنند.

 

وی با بیان‌این‌که به طور کلی 10 نیروگاه در لیست استفاده از خط اعتباری چین هستند، درباره جذب فاینانس دیگر کشورها تاکید کرد: تا این لحظه از فاینانس دیگر کشورها استفاده نکردیم ولی برخورداری از فاینانس کشورهای دیگر هم در برنامه است.

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر این‌ که اخذ فاینانس هند و سایر کشورها هم در برنامه قرار دارد، ادامه داد: فاینانس دیگر کشورها به اندازه چین فعال نشده است.

بهزاد در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات بانکی چین برای اخذ فاینانس آن کشور رفع شده است، گفت: از مشکلات بانکی خبر ندارم، در بخش برق مشکلات خاصی نداریم.

 

جذب فاینانس چین در نیروگاه طبس

 

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به این‌که نیروگاه طبس پنج هزار مگاوات ظرفیت دارد، اظهار کرد:‌ این نیروگاه بخاری و بیشتر از نوع ذغال سنگی است و از طریق خط اعتباری چین پیگیری می‌شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر کار نیروگاه‌های خصوصی یک سری نیروگاه‌های دیگر هم که از سابق در اختیار دولت مانده مانند نیروگاه دولتی طبس را از طریق فاینانس چین پیگیری می کنیم.

ایسنا - کد خبر :91082213455
۲۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.