English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره برداری از پست 20/132 کیلوولت صبا و خط تغذیه آن آغاز شد

بهره برداری از پست 20/132 کیلوولت صبا و خط تغذیه آن آغاز شد
پست 20/132 کیلوولت صبا درزمینی به مساحت 10 هزار متر مربع احداث شده است. برای ساخت این پست و خط انتقال تغذیه آن در مجموع بالغ بر 4/62 میلیارد ریال هزینه شده است. احداث این پست برق به منظور تأمین برق مورد نیازشهر صفی آباد در بخشهای کشاورزی ، صنعت ، مشترکین خانگی و پایداری شبکه در دستور کار شرکت برق منطقه ای خراسان قرار گرفته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری توانیر، در مراسمی با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بهره برداری از پست برق صبا و خط 132 کیلوولت تغذیه این پست در شهر صفی آباد خراسان شمالی آغاز شد.
معاون وزیر نیرو در این مراسم اظهار داشت : پست صبا با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردهای جهانی با تجهیزات صددرصد داخلی اجرا شده که این امر افتخاری برای صنعت برق کشور است.
مهندس بهزاد افزود: با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی خاطر نشان ساخت: صنعت برق در تحقق این شعار در کشور پیش قدم شده است.
وی گفت : احداث پست صبا در شهر صفی آباد در رونق صنعت و کشاورزی منطقه نقش اساسی را ایفا خواهدکرد و هر میزان نیاز برق، دراختیارمتقاضیان قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر نیرو با اشاره به طرح توسعه این پست برق اظهار داشت: ظرفیت پست برق صبا در صورت افزایش تقاضا در آینده به 60 مگاولت آمپرافزایش خواهد یافت.
بهزاد با اشاره به هزینه 4/62 میلیارد ریالی اجرای پست و خط صفی آباد تصریح کرد: در صورتی که این پست اکنون به اجرا در می آمد، باید بیش از200 میلیارد ریال برای آن هزینه می شد.
وی پایداری شبکه برق استانهای خراسان را در بهترین وضعیت ممکن ارزیابی کرد وبا اشاره به جایگاه شرکت برق منطقه ای خراسان در کشورافزود: برق منطقه ای خراسان جزو بهترین شرکتهای برق در سطح کشوراست.
معاون وزیرنیرونیرودرامور برق وانرژی درادامه با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری صددرصد تجهیزات صنعت برق درداخل کشور تولید می شود، اظهار داشت : در حال حاضر احداث نیروگاه ها، خطوط انتقال نیرو، پستها و شبکه های انتقال نیرو به دست نیروهای داخلی اجرا می شود.
وی اضافه کرد: پس از انقلاب، صنعت برق با تلاش متخصصان داخلی به رتبه 14 دنیا در بین 200 کشور و رتبه اول منطقه دست یافته است.
مهندس بهزاد تصریح کرد : این در حالی است که 5/1 میلیارد نفر از جمعیت دنیا از نعمت برق محرومند.
وی گفت : صددرصد جمعیت شهری و 99 درصد جمعیت روستایی کشور از برق بهره مند هستند و کلیه روستاهای بالای 20 خانوار نیز برقدارشده اند.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها 7 هزار مگاوات قدرت نصب شده در کشور داشتیم خاطر نشان ساخت : اکنون این رقم به 67 هزار مگاوات رسیده و مشترکین برق از 27 میلیون گذشته است و این در حالی است که کشور تحت شدیدترین تحریمها قرار دارد.
در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان در سخنانی اظهار داشت : شرکت برق منطقه ای خراسان سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی را زیرپوشش خود دارد که در مجموع 10 درصد جمعیت کشوردر این سه استان سکونت دارند.
مهندس متولی زاده قدرت نصب شده تولید برق دراین سه استان را 5 هزار و100 مگاوات عنوان کرد و درادامه درخصوص وضعیت رشد صنعت برق در خراسان شمالی گفت : قدرت نصب شده خراسان شمالی 950 مگاوات وپیک بارآن 249 مگاوات است که این ارقام نشانگرظرفیت چهار برابری قدرت نصب شده نیروگاهی در این استان است.
وی درخصوص وضعیت برق در شهرستان اسفراین نیز اظهارداشت: درحالی که میانگین مصرف برق در بخش تولید کشور حدود 45 درصد است، این میزان در شهرستان اسفراین 75 درصد می رسد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان خاطر نشان ساخت: تنها در اسفراین از سوی شرکت برق منطقه ای خراسان 830 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که این نشان از توجه به این شهرستان دارد.
در ادامه این مراسم دکتر قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با قدردانی از شرکت برق منطقه ای خراسان در توجه به توسعه زیر ساختها در استان خراسان شمالی به ویژه شهرستان اسفراین تصریح کرد: اجرای این گونه پروژه ها یک حرکت ضد تحریم است و نشان می دهد متخصصان داخلی به توانایی بالایی از مهارت دست یافته اند.
وی با اشاره به توسعه صنعت برق در اسفراین اظهار داشت : انرژی مورد نیاز برای سالهای آینده در این منطقه تأمین شده است و متقاضیان به هر میزان که برق نیاز داشته باشند در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
قوامی اظهارامیدواری کرد: این سرمایه گذاری ها باعث کاهش مهاجرت از این شهرستان شود.
برپایه این گزارش پست 20/132 کیلوولت صبا درزمینی به مساحت 10 هزار متر مربع احداث شده است. برای ساخت این پست و خط انتقال تغذیه آن در مجموع بالغ بر 4/62 میلیارد ریال هزینه شده است.
این پست برق به منظور تأمین برق مورد نیازشهر صفی آباد در بخشهای کشاورزی ، صنعت ، مشترکین خانگی و پایداری شبکه احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان در این مراسم�مهندس متولی زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان ، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ، معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی و جمعی از مسئولین محلی و همچنین مدیران برق خراسان حضور داشتند.

سایت خبری توانیر - کد خبر :66378
۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۷:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.