English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای حدود 4 میلیارد دلار پروژه خارج از کشور توسط صنعت آب و برق

اجرای حدود 4 میلیارد دلار پروژه خارج از کشور توسط صنعت آب و برق
پروژه‌هایی که از ابتدای دولت نهم تاکنون عملیاتی شده اند، شامل 54 پروژه در دست اجرا با حجم سرمایه‌گذاری دو میلیارد و 634 میلیون و 260 هزار دلار است ضمن آنکه در این مدت اجرای 112 پروژه به ارزش یک میلیارد و 326 میلیون و 670 هزار دلار به پایان رسیده است.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، 166 پروژه بین المللی با حجم سرمایه‌گذاری حدود چهار میلیارد دلار توسط صنعتگران آب و برق در حال اجرا بوده و یا به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسماعیل محصولی" با اشاره به پروژه‌های خارج از کشور صنعت آب و برق از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، اظهار داشت: پروژه‌هایی که از ابتدای دولت نهم تاکنون عملیاتی شده اند، شامل 54 پروژه در دست اجرا با حجم سرمایه‌گذاری دو میلیارد و 634 میلیون و 260 هزار دلار است ضمن آنکه در این مدت اجرای 112 پروژه به ارزش یک میلیارد و 326 میلیون و 670 هزار دلار به پایان رسیده است.
وی برخی از پروژه‌های مهم صنعت آب و برق را شامل پروژه احداث سد و نیروگاه اوما اویا در سریلانکا، سد و نیروگاه سنگ‌توده 2 و تونل انزاب در تاجیکستان، نیروگاه صدر در عراق و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تشرین و جندر در سوریه خواند.
وی از دیگر پروژه‌های مهم این مجموعه به پروژه احداث سد و نیروگاه مگری در ارمنستان و نیروگاه سیکل ترکیبی سویدیه در سوریه اشاره کرد.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل، جمع کل پروژه‌های در حال مذاکره را 89 پروژه و به مبلغ تقریبی سه میلیارد و 653 میلیون و 100 هزار دلار خواند و گفت: این پروژه‌ها در 17 کشور جهان است.
محصولی همچنین درخصوص برنامه‌های آینده وزارت نیرو برای افزایش حضور صنعتگران ایرانی در پروژه‌های خارج از کشور، گفت: راهبرد وزارت نیرو برای صدور خدمات فنی و مهندسی مبتنی بر حضور هرچه بیشتر و با تمام قوا در بازارهای بین‌المللی و افزایش هرچه بیشتر صادرات است.
وی گفت: برای این منظور وزارت نیرو از تمام توان متخصصان داخلی به‌منظور هم‌افزایی در امر صادرات استفاده خواهد کرد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی های صورت گرفته، گفت: در این زمینه نظام‌نامه صدور خدمات فنی و مهندسی در وزارت نیرو تدوین شده است که به‌زودی مورد اجرا قرار خواهد گرفت.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 4042
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۷:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.