English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گسترش همکاری های دانشگاه صنعت آب و برق و موسسه آموزشی یونسکو

گسترش همکاری های دانشگاه صنعت آب و برق و موسسه آموزشی یونسکو
همکاری ها در چهار بخش آموزش (تبادل استاد و دانشجو و انجام پایان نامه‌های مشترک)، پژوهش (گسترش فعالیت‌های پژوهشی مشترک و همکاری‌های فنی و سمینارهای مشترک)، ظرفیت‌سازی (انجام دوره‌های کوتاه مدت، آموزش مجازی و E-LEARNING) و انتشار و ترجمه گزارش‌های علمی و فناوری به صورت مشترک پیش بینی شده است.
رییس دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور از گسترش همکاری های این دانشگاه و موسسه آموزشی یونسکو (UNESCO-IHE) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "علی اکبر افضلیان"  امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) و موسسه UNESCO-IHE را فاز جدیدی در ایجاد گسترش همکاری های دانشگاه با این موسسه عنوان کرد.
وی درخصوص موارد همکاری های دو طرف، گفت: همکاری ها در چهار بخش آموزش (تبادل استاد و دانشجو و انجام پایان نامه‌های مشترک)، پژوهش (گسترش فعالیت‌های پژوهشی مشترک و همکاری‌های فنی و سمینارهای مشترک)، ظرفیت‌سازی (انجام دوره‌های کوتاه مدت، آموزش مجازی و E-LEARNING) و انتشار و ترجمه گزارش‌های علمی و فناوری به صورت مشترک پیش بینی شده است.
افضلیان اظهار داشت: پیش‌بینی همکاری دوجانبه برای توسعه فعالیت‌های علمی و ظرفیت‌سازی بخش نیروی انسانی در منطقه به ویژه در بخش‌های علوم و مهندسی آب، فناوری های آب و فاضلاب، مهندسی و حفاظت محیط زیست، مدیریت بهم‌پیوسته منابع آب و مدیریت و حاکمیت در بخش آب از دیگر موارد مهم موجود در تفاهم نامه است.
وی UNESCO-IHE را بزرگترین مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی آب در جهان دانست و گفت: آموزش 14 هزار و 500 نفر از سال 1957 تاکنون از 160 کشور مختلف در تحصیلات تکمیلی (از سال 2003 با عنوان UNESCO-IHE) از فعالیت های مهم این مرکز بوده است.
افضلیان تصریح کرد: مرکز UNESCO-IHE در شهر Delft هلند است و در زمینه های آموزش، پژوهش و ظرفیت‌سازی در بخش‌های آب، محیط زیست و زیرساخت‌ها فعالیت هایی را انجام می دهد.
رییس دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) درخصوص سوابق همکاری‌های علمی این دانشگاه و موسسه UNESCO-IHE، گفت: انتقال دانش فنی، برگزاری دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد آب و فاضلاب طی برگزاری سه دوره کارشناسی ارشد مشترک از سال 1372 و پروژه آموزش و ظرفیت‌سازی نیروی انسانی در بخش آب و فاضلاب کشور از سال 1386 تا 1389 از جمله همکاری های این دو موسسه است.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 4334
۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.