English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساخت داخل بیش از 900 قطعه صنعت برق

ساخت داخل بیش از 900 قطعه صنعت برق
در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی بیش از 900 قطعه در جهت خودکفایی در داخل کشور تولید شد که برای صنعت برق کشور بیش از یک میلیارد دلار صرفه جویی به همراه داشت.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) خودکفایی در ساخت بیش از 900 قطعه صنعت برق را از دستاوردهای این صنعت در سال گذشته که به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده بود، عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "همایون حائری" با بیان اینکه سال گذشته، سال پر فراز و نشیبی برای صنعت برق کشور بود، اظهار داشت: در این سال با وجود تحریم ها و مشکلات موجود، تامین برق چه برای مصرف داخل و چه برای صادرات به کشورهای همسایه به خوبی انجام شد و شاهد هیچگونه کاستی در این زمینه نبودیم.
وی با بیان اینکه صنعت برق کشور در حال برداشتن گام های بزرگی است، اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته نه تنها هیچگونه مشکل و محدودیتی در تامین برق سراسری نداشتیم، بلکه در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی بیش از 900 قطعه در جهت خودکفایی در داخل کشور تولید شد که برای صنعت برق کشور بیش از یک میلیارد دلار صرفه جویی به همراه داشت.
وی ادامه داد: همچنین صنعت برق کشور در تابستان سال گذشته، برق مورد نیاز صنایع بزرگ کشور را به میزان مناسب تامین کرد که افتخاری برای این صنعت محسوب می شود.
وی با اشاره به تعمیرات در صنعت برق کشور، گفت: در سال گذشته با برنامه ریزی های مدونی که در این خصوص انجام شد، توانستیم با 23 درصد از کل منابع مالی، تمامی برنامه تعمیر اعم از نیروگاهی و یا در بخش انتقال و بخش توزیع را به پایان برسانیم که موفقیت بسیار خوبی برای صنعت برق کشور محسوب می شود.
وی همچنین با اشاره به ارتباط بسیار خوب صنعت برق با دانشگاه، ادامه داد: در سال گذشته صنعت برق کشور حرکت موفقی در پیمودن مرزهای دانش داشت و امیدوار هستیم که اقتصاد دانش محور در این صنعت به زودی نهادینه شود.
وی در پایان با بیان اینکه هم اکنون خاموشی ها در کشور در حد استاندارد بسیار خوبی است و طی 10 سال اخیر هیچ گونه خاموشی به صورت کامل در کشور رخ نداده است، اضافه کرد: از اتفاق های بسیار مهم دیگری که در سال گذشته در صنعت برق کشور رقم خورد، حذف خاموشی برق در استان خراسان بود که شایسته قدردانی است.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 4863
۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۱۶:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.