English
شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۶:۵۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مهم تر از عاقبت بهزاد

مهم تر از عاقبت بهزاد
این روزها بحث داغ وزارت نیرو حکایت بهزاد است. حکایتی که برخی به شوخی آنرا حماسه رستم و اسفندیار و افراسیاب نامیدند.

این حکایت به رسانه های مختلف کشیده شد چند روز پی در پی نقل محافل رسانه ای گشت و هر کس از ظن خود یار آن شد و فرصتی گردید برای تاختن به دولت. اما کمتر کسی به این نکته توجه کرد که اثرات اخلاقی و فرهنگی آن در منابع انسانی وزارت نیرو چیست؟ در سه ماه آینده حوزه مهم صنعت برق که نیاز جدی به حمایت وزیر محترم، تفاهم وهمدلی گسترده ارکان صنعت برق دارد چه خواهد شد؟ آیا پیکر خسته مدیریت بیش از این تحمل دارد؟ بخش خصوصی نحیف از این حکایت چه  نصیبی خواهد داشت؟

همه می دانند که وزارت نیرو هر چه دارد از ثبات، تفاهم و تعامل سه دهه گذشته است که زیر ساخت استواری برای رشد و توسعه و بالندگی فراهم آورد. بگذریم، فارغ از عزل و بازنشستگی و ابقاء چند ساعته و ثبت رکورد چدیدی از دولت دهم در کتاب گینس تا خلق واژه  جدیدی  به نام ابقاء در فرهنگ تودیع و معارفه سؤال مهم این است که عاقبت بهزاد مدیر پرتلاش صنعت برق  با 41 سال سابقه  بعنوان یک نمونه از مدیران ارشد صنعت برق چه خواهد شد؟ آیا تا آخر دولت دهم خواهد بود؟ آیا در دولت بعدی نیز همین پست را خواهد داشت یا یک پله صعود خواهد کرد یا مجددأ بازنشسته می شود؟ هرجه باشد در حافظه تاریخی منابع انسانی وزارت نیرو بویژه مدیران ارشد حک خواهد شد.

شاید مهمترین درس اخلاقی از این حوادث میثاق با رهبری و مردم برای خلق حماسه اقتصادی با سیاست زدایی از حوزه صنعت آب و برق و انرژی است سیاست زدایی که منجر به  ایجاد ثبات مدیریتی برای رشد و نمو و حفظ مدیران حرفه ای متخصص و صادق گردد.  به نظر می رسد این موضوع می بایست یکی از مهمترین برنامه های رئیس جمهور منتخب ملت شریف ایران در انتخابات ریاست جمهوری باشد.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۸:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

 • محمودی کوچکسرایی
 • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹
 • 3
  1

با سلام و احترام؛ حضور مهندس بهزاد به عنوان یک متخصص در امورات وزارت نیرو و به عنوان یکی از سرمایه های این کشور قابل ستایش است. ایشان از مدیران لایق و کم توقع خانواده صنعت برق و آب و وزارت نیرو می باشند. آرزوی موفقیت برای ایشان و همه همکاران خدوم ایشان
را از خداوند خواستارم.

 • کارمند بازنشسته سازمان برق
 • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۰:۰۷
 • 0
  1

با سلام واقعا ایشان در جریانات چند سال پیش سازمان توسعه برق ایران کم توقع بودند . و در نهایت با درایتشان موضوع ختم به خیر شد .

 • ناشناس
 • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۲۲
 • 0
  0

سلام واقعا که خیلی مطلب چیپ و بی ارزشی نوشتید این اظهار نظرهای بی محتوا را کنار بگذارید و به فکر درست کردن مملکت باشید


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.