English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سهم 6 درصدی نیروگاه رامین اهواز در تولید برق ایران

سهم 6 درصدی نیروگاه رامین اهواز در تولید برق ایران
استان خوزستان به دلیل گرمای بیش از حد و تمرکز صنایع بزرگ، پس از استان تهران بزرگترین مصرف کننده انرژی برق کشور است و تولید پایدار برق توسط نیروگاه رامین اهواز که از قدمتی 34 ساله برخوردار است، نشان از تعهد و خودباوری کارکنان سختکوش این نیروگاه دارد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام سهم شش درصدی نیروگاه رامین اهواز در تولید برق ایران، گفت: نیروگاه رامین اهواز با تولید پایدار برق، نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم و صنایع کشور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "محمد بهزاد" در جریان بازدید از نیروگاه رامین اهواز، تولید پایدار برق و آسایش امروز و عدم وابستگی به کارشناسان خارجی را حاصل ایثار و مجاهدت شهدا، ایثارگران و همه دلسوزان کشور دانست و نقش تلاشگران نیروگاه رامین و صنعت برق خوزستان را نقشی مهم و اساسی برشمرد.
وی اظهار داشت: 16 درصد ظرفیت تولید برق کشور در استان خوزستان واقع شده است و شش درصد برق کشور توسط این نیروگاه تولید می شود.
به گفته بهزاد، استان خوزستان به دلیل گرمای بیش از حد و تمرکز صنایع بزرگ، پس از استان تهران بزرگترین مصرف کننده انرژی برق کشور است و تولید پایدار برق توسط نیروگاه رامین اهواز که از قدمتی 34 ساله برخوردار است، نشان از تعهد و خودباوری کارکنان سختکوش این نیروگاه دارد.
وی توسعه واحدهای نیروگاهی و توجه به ساخت قطعه ها و تجهیزات موردنیاز این نیروگاه توسط کارکنان جوان و خلاق و اعتماد به تولید داخلی را جلوه ای از خودکفایی و قدم گذاشتن در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه اقتصادی و در جهت عدم وابستگی خارجی دانست.
بهزاد با اشاره به نقش مهم نیروگاه های کشور در پیک تابستان سال جاری، بر لزوم نگهداری واحدهای تولیدی و تامین آسایش مردم در صحنه حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و به ویژه در زمان انتخابات پیش رو تاکید کرد.
در جریان این بازدید که با ارایه گزارش عملکرد نیروگاه رامین توسط مهندس "سیدعلیرضا موسوی" سرپرست نیروگاه رامین همراه بود، مهندس "همایون حائری" مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: تولید پایدار انرژی برق و روح خودباوری کارکنان نیروگاه رامین اهواز، الگویی برای نیروگاه های کشور است و تجربه و تخصص کارکنان این نیروگاه در نگهداری و بهره برداری واحدهای تولیدی و همچنین ساخت بسیاری از قطعه ها و تجهیزات نیروگاهی، نمونه بارزی از خودباوری و تلاش در جهت توسعه دانش ملی است.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 5477
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۹:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.