English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سند اجرایی توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور ارایه می شود

سند اجرایی توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور ارایه می شود
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت از رونمایی سند اجرایی توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیک در کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با رفع موانع زیرساخت های الکترونیکی و با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی، زمینه های توسعه تجارت الکترونیکی در کشور بیش از پیش فراهم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا،' محمدصادق مفتح ' روز یکشنبه در هفتمین همایش ملی، نخستین همایش بین المللی و دومین نمایشگاه تخصصی تجارت و اقتصاد الکترونیکی به توسعه هرچه بیشتر در این زمینه تاکید کرد و گفت: توسعه اقتصاد و پیشبرد آن در زمینه تجارت به عنوان یک اصل پذیرفته شده و امروزه بیش از هر زمان دیگری به یک ضرورت تبدیل شده است.
مفتح تاکید کرد: با تبدیل شدن این سند به یک سند رسمی و قانونی تلاش خواهیم کرد این سند به صورت یک نقشه راه ملی درآید، تا ضمن هماهنگ سازی و انسجام بیشتر به توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیکی در کشور کمک شود.
وی گفت: ظرف ۱۰ سال آینده چنانچه نتوانیم به حد قابل قبولی از توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیک دست یابیم ، نخواهیم توانست در بازارهای داخلی و بین المللی حضور موثری داشته باشیم و با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت یادآورشد: اقتصاد و تجارت الکترونیک در دولت نهم و بویژه دولت دهم از جایگاه مهمی برخوردار بوده است، بطوری که یکی از زیر مجموعه‌ های حایز اهمیت در دولت الکترونیک محسوب می شود .
وی برگزاری همایش ها و محافلی از این دست را در ارتقای این جایگاه مهم برشمرد و گفت: این همایش‌ها فرصت خوبی است تا دانشگاهیان بصورت تئوریک و فعالان اقتصادی به عنوان بازوان اجرایی از نزدیک در تعامل قرار گرفته و بصورت کاملا کاربردی به تحلیل و بررسی در این راستا بپردازند.
مفتح در ادامه توجه به زیر ساختهای توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیک را مورد تاکید قرار داد و گفت: بررسی موانع زیرساختی،مشکلات و چالشها در این زمینه می تواند ما را در هرچه برطرف کردن چالش‌ها و کمبودها یاری رساند ، از این رو این موضوع مهم محور اصلی ششمین همایش تجارت و اقتصاد الکترونیک در سال گذشته بود که نتایج و دستاوردهای خوبی به همراه داشت.
به گفته ی وی ، در آن همایش زیرساختهای هفت گانه‌ای در قالب هفت همایش به اجرا درآمد و تلاش شد تا راهکارهای برای شناسایی زیرساختهای لازم ارائه شود.
مفتح توجه به زیر ساختهای مدیریتی‌، ارتباطی را در این بین موثر خواند و گفت: مسوولان باید برای پیشبرد اهداف در این زمینه بیش از پیش اقدام کنند.
معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت با اشاره به این که پس ازبرگزاری ششمین همایش اقدامات خوبی در زمینه تدوین سند اجرایی برای رفع موانع زیر ساختی و توسعه تجارت الکترونیک شکل گرفت ، تصریح کرد: این تلاش‌ها به نقشه راهی منجر شد که در سومین روز همایش امسال رونمایی خواهدشد و دستورالعمل سازمانها و ارگانهای مرتبط را در این بین مشخص خواهد کرد.
معاون وزیرصنعت معدن وتجارت توجه به شاخص‌ها را از مهمترین محورهایی ذکر کرد که در همایش هفتم مورد اشاره قرار خواهد گرفت و گفت: توجه به شاخص‌ها ما را در این راه بیشتر از گذشته هدایت خواهد کرد ، چرا که اگر بخواهیم اندازه‌گیری توسعه را مورد آسیب شناسی قراردهیم نیازمند استفاده از شاخص‌ها هستیم تا میزان رشد توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیک را در کشور مورد ارزیابی قراردهیم.
به گفته وی، شاخص‌ها تا این حد از اهمیت برخوردار است که می تواند ما را در تبدیل کردن اهداف کمی به کیفی یاری رساند .
گفتنی است، همزمان با برگزاری هفتمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی تجارت اقتصاد الکترونیک که سه روز ادامه خواهد داشت، علاوه بر رونمایی از طرح‌های ملی که شامل ده طرح خواهدبود مدال تجارت و اقتصاد الکترونیک به پیشگامان تجارت الکترونیکی اهدا خواهدشد.
ایرنا - کد خبر: 80662861
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.