English
چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹, ۰۵:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ریاست مرد دو زنه بر باند عقرب سفید

مرد دوزنه، سرکرده شبکه سرشناس «عقرب سفید» در بابل بود و با چهار نوچه‌اش به دزدی‌های زنجیره‌ای دست می‌زد. عملیات گسترده پلیس بابل برای ردیابی و بازداشت این دزدان به دنبال دریافت گزارش‌هایی از سرقت خودرو‌های تعداد زیادی از اهالی بابل که تقریباً در اغلب دزدی‌ها، خودرو‌ها به یک شکل به سرقت رفته بود در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش ایران، ساعت 4 عصر روز 22 اردیبهشت ماه سال‌جاری ماموران کلانتری 12 شهر بابل هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی خود در برابر بیمارستان شهید بهشتی متوجه شدند یک پژو پارس که رانندگی آن را زن جوانی بر عهده داشت به‌طور مشکوکی در حالی که خودرو روشن است در برابر تابلو ایست ممنوع توقف کرده است.

پلیس که زن جوان را تحت نظر گرفته بود متوجه شد که وی با اضطراب و نگرانی هر چند ثانیه یک بار به طرف چند خودروی دیگر که آن‌طرف‌تر پارک شده بودند نگاه می‌کرد. از طرف دیگر نوع توقف پژو پارس به گونه‌ای بود که نشان می‌داد راننده آماده حرکت است.

بدین ترتیب ماموران با احتمال این‌که حادثه مرموزی در حال رخ دادن است مسیر نگاه زن جوان را تحت مراقبت قرار داده و متوجه شدند مرد جوانی در کنار خودروی پژو پارس پارک شده‌ای ایستاده و در حال کلنجار رفتن با قفل در آن است.

پلیس که پی برده بود سرقتی در حال رخ دادن است به سرعت از خودروی گشت پیاده شده و به سمت محل حادثه رفت و ناگهان دزد جوان در چشم بر هم زدنی در پژو را باز کرده و سوار آن شد و پس ازروشن کردن به راه افتاد. ماموران که نتوانسته بودند جلوی سرقت خودرو را بگیرند به سرعت به طرف زن جوان و پژو متوقف شده آمدند اما وی نیز محل سرقت را ترک کرده بود.

گشت پلیس به تعقیب خودروی دزدی پرداخت. عملیات تعقیب و گریز تا سه کیلومتر ادامه داشت تا این‌که پژو پارس سرقت شده در پشت ترافیک چراغ قرمز متوقف شده و دزد جوان بازداشت شد.

این تبهکار که اصغرمعروف به «اصغر پوپک» 27 ساله است با انتقال به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفته و اعتراف کرد با همدستی چند تن از دوستانش تاکنون 21 خودرو را از شهر‌های بابل و اطراف این شهر دزدیده‌اند.

پلیس در ادامه تحقیق از این دزد متوجه شد که وی دو زن دارد و از آن‌ها به عنوان مراقب و زاغ زن در اجرایی کردن نقشه دزدی هایش استفاده می‌کند.

با توجه به اطلاعاتی که اصغر پوپک از مشخصات و نشانی‌های سایر همدستانش در اختیار پلیس قرار داده بود ماموران به سرعت مخفیگاه‌های آنان را به محاصره خود در آورده و همه اعضای باند عقرب سفید را بازداشت کردند.

در بازجویی‌های ویژه از دزدان مشخص شد که آنان در 4 منطقه از شهر گاراژ‌هایی اجاره کرده‌اند و بلافاصله پس از سرقت خودرو‌ها را به این گاراژها منتقل می‌کردند. ماموران در بازرسی از محل فعالیت این باند موفق شدند،انواع لوازم و قطعات مختلف خودرو‌های دزدی به ویژه موتور، شاسی، بدنه و دیگر قطعات را از این باند کشف کنند.

سردسته دزدان درباره شیوه سرقت اعضای باند به پلیس گفت: ما خودروهایی که در جریان تصادفات سنگین به کلی از بین می‌رفت را با قیمت ارزان خریداری می‌کردیم تاپس ازبرش، آهن‌آلات آن‌ها را به خریداران ضایعات بفروشیم. در جریان این کار بود که به فکرمان رسید تا خودرو‌هایی با رنگ و نوع خودروی تصادفی بدزدیم و از مشخصات خودروی تصادفی استفاده کرده و با جعل بعضی از قسمت‌ها بامدارک قلابی آن‌ها را بفروشیم.

برای این منظور پس از خرید خودروی تصادفی با همدستانم در خیابان پرسه زده و دنبال شکار بودیم. وقتی خودرویی را با مشخصات مورد نیاز می‌دیدیم آن را تعقیب می‌کردیم. وقتی صاحب خودرو پارک کرده و از آنجا دور می‌شد اقدام به سرقت می‌کردیم. گاهی اوقات نیز قطعات خودرو‌های سرقتی را به سرعت اوراق کرده و به فروشندگان قطعات دست دوم خودرو و یا برخی از مکانیک‌های سطح شهر می‌فروختیم.

وی درباره محل‌هایی که بیشتر سرقت هایش را در آنجا انجام می‌داد نیز اعتراف کرد: مقابل بیمارستان‌ها یا کوچه‌های خلوت. مقابل بیمارستان‌ها را به این دلیل انتخاب می‌کردیم که صاحبان خودرو‌ها به خاطر مشغله فکری که دارند گاهی حتی خودروی خود را بدون قفل کردن رها می‌کنند.

بر اساس اعلام مقامات پلیس بابل در ارتباط با این پرونده تاکنون 4 خریدار اموال دزدی نیز شناسایی و بازداشت شده‌اند.

سرهنگ علی فقیه عبداللهی رئیس پلیس بابل با هشدار به شهروندان از آنان خواست، خودروهای خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی وسایر وسایل تاخیری و بازدارنده مجهز و هنگام ترک خودرو از بسته بودن در‌ها و شیشه‌ها اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: برای کاهش ضریب آسیب‌پذیری و سرقت وسایل خودرو از نصب تزیینات اضافی داخل و بیرون اتومبیل خودداری کنند و از به جا گذاشتن اشیای قیمتی و قابل توجه مثل گوشی تلفن همراه، کیف پول و... در داخل خودرو که موجب تحریک دزدان می‌شود بپرهیزند.

رئیس پلیس بابل در پایان اظهار داشت: به هنگام مواجهه با تهدید دزدان یا درگیری با آن‌ها ابتدا سوئیچ را به خارج خودرو و جایی که پیدا کردن آن مشکل باشد پرتاب کرده، سپس سوئیچ مخفی را خارج از دید متجاوزان به کار اندازند.
ایران
۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.