English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران پره توربین بادی با ظرفیت 2.5 مگاوات تولید می کند

ایران پره توربین بادی با ظرفیت 2.5 مگاوات تولید می کند
در زمان حاضر، در ساخت تجهیزات نیروگاهی جزو چند کشور نخست جهان هستیم و می توانیم در زمینه توسعه انرژی های بادی هم با همین سرعت حرکت کنیم.
عملیات بومی سازی پره توربین بادی با ظرفیت 2.5 مگاوات امروز (چهارشنبه) با برگزاری آیینی توسط شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این آیین مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) با بیان اینکه انرژی بادی در کشور سابقه طولانی دارد، گفت: در شرایط حاضر از لحاظ اقتصادی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر بسیار مقرون به صرفه است و امیدوار هستیم که با بومی سازی پره توربین بادی، بتوانیم جایگاه شایسته کشور را در استفاده از انرژی های نو و غیر فسیلی ارتقا دهیم.
دکتر "عباس علی آبادی" با بیان اینکه توربین های بادی توسط شرکت پارس مپنا تولید می‌شود، گفت: زمانی که ما در فناوری پیچیده گازی در کشور تا این حد موفق عمل کرده ایم، پس مطمئنا در ساخت پره بادی هم مشکل خاصی نخواهیم داشت.
وی گفت: فناوری ساخت پره توربین بادی تاکنون در کشور ما بومی نبود که این کار در سال جاری بومی می‌شود.
مدیرعامل شرکت مپنا تصریح کرد: امروز مپنا نیاز کشور به ساخت ماشین های بادی را تامین می کند و فناوری این ماشین ها مطابق با فناوری روز جهان است.
وی با بیان اینکه مپنا با افزایش بهره وری، تنوع محصول و استفاده همزمان از ظرفیت های خود توانسته است کالاهای متفاوتی را ارایه کند، یادآور شد: در زمان حاضر، در ساخت تجهیزات نیروگاهی جزو چند کشور نخست جهان هستیم و می توانیم در زمینه توسعه انرژی های بادی هم با همین سرعت حرکت کنیم.
علی آبادی کلنگ زنی احداث سالن پره توربین بادی با ظرفیت 2.5 مگاوات را امری مبارک در کشور دانست و گفت: پره یکی از اجزای حساس توربین های بادی است که با تولید و راه اندازی این قطعه می توانیم سهم بیشتری را از استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در جهان داشته باشیم.
مدیرعامل گروه مپنا ادامه داد: هیچ چیز برای مپنا مهمتر از این نیست که کالاهای خود را همپای تجهیزات پیشرفته در جهان تولید کند.
وی سپس با بیان اینکه برق مهمترین زیرساخت توسعه هر کشوری است، افزود: با وجود اقدام های انجام شده، نظام های بالادست و تعیین کننده این صنعت نواقص زیادی دارد که مهمترین آن اقتصاد برق است و باید به آن رسیدگی شود.
وی تاکید کرد: اقتصاد این صنعت برای دوام و پایداری باید اصلاح شود و هر دولتی که قصد آمدن دارد، باید این امر را در دستور کار قرار دهد تا انگیزه تداوم فعالیت در صنعت وجود داشته باشد.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 5735
۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.