English
چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹, ۱۷:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دردسر تازه شیرخشک‌های چینی

خانوارهای چینی دیگر هیچ اعتمادی به صنایع لبنی کشورشان ندارند.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ لوموند، پکن از طرحی گسترده برای بازگرداندن اعتماد مشتریان و مصرف کنندگان به شیرخشک‌های نوزادان در این کشور خبر داد. چاینا دیلی اعلام کرد این مسئله بعد از رسوایی‌های متعدد در محصولات غذایی چینی یکی از محورهای مهم نشست وزرای دولت چین در روز جمعه بود. طرح جدید که از سوی دستگاه اجرایی چین پیشنهاد شده شامل کمک به بازسازی بخش‌های تولیدی و همچنین تشدید کنترل کیفیتی است. 

دولت چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: کیفیت شیرخشک‌های چینی، معضل بزرگ اقتصادی و اجتماعی است که آیندۀ کشور را نیز تهدید می‌کند. از این رو دولت بر این اعتقاد است که بهبود کیفیت و امنیت ملی شیرخشک‌های بچه امری فوری و اضطراری است. 

در همین راستا لی کی گیانگ، نخست وزیر چین از طرح جدیدی برای تشدید کنترل کیفیت در مقاطع مختلف تولید شیر از پرورش دام گرفته تا شرایط حمل و نقل آن خبر داد. دولت خاطر نشان کرده است که این تدابیر با دادن کدهای الکترونیکی- که از بخش تولیدات دارویی الهام گرفته شده- انجام خواهد گرفت. دولت همچنین از ادغام سایت‌های پرورش دام به منظور نگهداری بهتر آنها، حمایت از تولید و همچنین رعایت بیشتر اصول بهداشتی خبر داده است. 

پس از رسوایی شیرخشک‌های آلوده به مادۀ ملامین در سال 2008 که منجر به مرگ 6 کودک و همچنین بیماری 300 هزار کودک شده بود، چین درگیر چندین رسوایی دیگر در این صنعت شد که اعتبار صنایع لبنی این کشور را خدشه دار کرد. از این رو میلیونها خانوار چینی اعتماد خود به محصولات شیری کشورشان را از دست داده اند و آن را به خارج از کشور ارسال می‌کنند.
خبرآنلاین
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.