English
جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹, ۰۵:۵۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اعدام در ملأعام مجازات تعرض به ۲ دختر جوان

سرقت و تجاوز به عنف در پوشش مسافرکش یکی از جرائمی است که این روزها همواره اخبار بسیاری درباره آن منتشر می‌شود. مجرمان در پوشش مسافرکش مسافران را سوار بر خودرو می‌کردند و در نقاط خلوتی آنها را هدف اعمال مجرمانه خودشان قرار می‌دادند. ساماندهی نشدن مسافربرهای شخصی، کمبود وسایل حمل و نقل عمومی و کمبود گشت‌های پلیس در نقاط حادثه‌خیز از جمله عواملی است که مجرمان با آگاهی نسبت به آن همواره دست به ارتکاب جرم می‌زنند. بسیاری از شاکیان به خاطر حفظ آبروی خانوادگی، بیم از تهدید مجرمان و عواملی از این دست شکایت‌های خود را مطرح نمی‌کنند. ماجرای سه پسر جوان که به همین شیوه دست به اعمال مجرمانه زده‌اند نیز در سایه این غفلت‌ها صورت گرفته است.
به گزارش جوان، شامگاه دهم آذر ماه سال گذشته دختر ۲۸ ساله‌ای به نام بهناز، هراسان به کلانتری ۱۲ چمران کرج رفت و گفت سه پسر جوان او را ربوده و اموالش را هم سرقت کرده‌اند. دختر جوان توضیح داد: مقابل متروی کرج سوار یک پراید مسافرکش شدم تا به محمد‌شهر بروم. به جز راننده، مسافری در صندلی جلو و یک مسافر هم در صندلی عقب سوار شده بود. راننده بعد از اینکه مسافت کوتاهی را طی کرد، به طرف ندامتگاه فردیس تغییر مسیر داد. من ترسیدم و به او اعتراض کردم. اما سرنشین عقب گردن مرا گرفت و به زیر صندلی برد. سپس در محل خلوتی هر سه با تهدید شوکر و چاقو به من تعرض کردند. آنها دو گوشی تلفن همراه و ۱۴۰‌هزار تومان پولم را سرقت و فرار کردند.

بعد از مطرح شدن شکایت، مأموران پلیس به جست و جوی متهمان پرداختند تا اینکه ۱۱ روز بعد از شکایت بهناز، دختر دیگری به کلانتری ۴۴ ولد‌آباد کرج مراجعه و شکایت مشابهی مطرح کرد. دختر ۲۲ ساله که آیدا نام داشت به پلیس گفت: عصر امروز از متروی محمد‌شهر سوار پراید مسافرکشی شدم تا به خانه مان در زیبادشت بروم. به جز راننده، دو پسر جوان دیگر هم در ماشین بودند. یک نفر در صندلی جلو نشسته بود و نفر دیگر در صندلی عقب. لحظاتی بعد راننده به بهانه اینکه جاده در دست تعمیر و مسدود است، تغییر مسیر داد و بعد از طی کردن مسیر خاکی، در یک محل خلوت خودرو را نگه داشت و سپس هر سه نفر با تهدید مرا مورد تعرض قرار دادند. بعد هم زنجیر و پلاک طلا، دو عدد گوشی تلفن همراه و ۲هزارتومان پولی را که همراهم بود، سرقت کردند.

آیدا ادامه داد: من شرایط جسمانی و روحی بدی داشتم و در آن لحظه فقط توانستم پلاک ماشین را حفظ کنم. مأموران با در اختیار داشتن شماره پلاک خودرو دریافتند که این ماشین سرقتی و مالک آن نیز هدف خفت‌گیری قرار گرفته است.

در حالی که تلاش مأموران ادامه داشت، ۱۳ شکایت هم از سوی مردانی که هدف خفت‌گیری قرار گرفته بودند به پلیس گزارش شد. مشخصاتی که شاکیان در اختیار پلیس گذاشتند نشان داد سرنشینان پراید همان کسانی هستند که به دختران جوان تعرض کرده‌اند.

سرانجام اداره مبارزه با جرائم جنایی کرج یکی از متهمان را که میلاد نام داشت، شناسایی کرد. آنها دریافتند متهم به شهرستان شاهرود رفته و از آنجا به گرگان سفر کرده است. بنابراین ۲۹ آذر ماه سال گذشته مأموران با اخذ نیابت قضایی به گرگان رفتند و موفق شدند میلاد-۲۲ ساله را در قهوه خانه‌ای دستگیر کنند. بعد از انجام بازجویی‌ها، دو متهم دیگر به نام‌های معراج-۲۱ ساله و علی-۲۴ ساله هم شناسایی و دستگیر شدند. متهمان در تحقیقات به ربودن و تجاوز به دو دختر و سرقت اموالشان و خفت‌گیری از ۱۳ مسافر مرد اقرار کردند.

مأموران هر سه متهم را بین سایر متهمان قرار دادند و بهناز و آیدا هر سه متهم را از بین متهمان شناسایی کردند. ۱۳ شاکی مرد پرونده هم متهمان را شناسایی کردند.

بعد از انجام تحقیقات پلیسی و کامل شدن پرونده در دادسرا، کیفر‌خواست علیه هر سه مجرم به اتهام آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و سرقت مقرون به آزار صادر و به شعبه دوم کیفری دادگاه البرز فرستاده شد.

در ابتدای جلسه قاضی شاکرمی گفت: جلسه رسیدگی در دوبخش غیر‌علنی مربوط به تجاوز علیه دختران و علنی مربوط به آدم‌ربایی و سرقت برگزار خواهد شد. سپس جهرمی، نماینده دادستان کرج در جایگاه ایستاد و گفت: هر سه متهم در پرونده به اعمال شوم خود اقرار کرده‌اند. وی ادامه داد: جرم این افراد محرز و برای آنها درخواست مجازات قانونی دارم. بعد از اظهارات نماینده دادستان، آیدا در جایگاه ایستاد و با صدای لرزان به تشریح حادثه سیاه پرداخت.

او گفت: بعد از این اتفاق می‌ترسم تنها از خانه بیرون بیایم. دختر جوان گفت خواسته‌ام اعدام متهمان است. بعد از آن هم بهناز در جایگاه قرار گرفت و حادثه سیاه را شرح داد و گفت خواسته‌اش اعدام متهمان است.

بعد از آن معراج در جایگاه قرار گرفت و گفت: علی راننده بود و میلاد هم در صندلی کنارش نشسته بود. من هم در صندلی عقب سوار بودم. وقتی دختران جوان را سوار کردیم وسوسه شدیم تا به آنها تجاوز کنیم به خاطر همین نیت خودمان را عملی کردیم.

وی در‌باره شکل‌گیری باند به دادگاه گفت: هرسه نفر مشکل مالی داشتیم تا اینکه یک روز در قهوه خانه تصمیم گرفتیم دست به سرقت بزنیم اما فکر نمی‌کردیم که پلیس ما را بازداشت کند. وی درباره اولین سرقت خود گفت: اولین سرقت ما خفت کردن راننده پراید بود. او توضیح داد: در کنار جاده‌ای در محمد‌شهر ایستاده بودیم که خودروی پرایدی جلوی پایمان توقف کرد. سپس خودرو را دربست کرایه کردیم و بعد از دادن چند آدرس به راننده او را به مکان خلوتی کشاندیم و در موقعیتی مناسب با تهدید چاقو او را از ماشین پیاده و ماشین را سرقت کردیم. معراج ادامه داد: بعد از این سرقت تمامی سرقت‌های خود را با همین ماشین انجام دادیم.

بعد از او میلاد در جایگاه ایستاد و گفت: من بیکار بودم و به پول احتیاج داشتم. برای همین دست به سرقت زدیم. علی که شش بار سابقه زندان داشت علاوه بر مطرح کردن مشکلات مالی گفت: من از خانواده طرد شده بودم و بی‌مهری پدر و مادرم و اعضای خانواده‌ام نسبت به من باعث شد در این راه بیفتم. بعد از اظهارات متهمان ۱۳ نفر شاکی مرد پرونده به ترتیب در جایگاه قرار گرفتند و نحوه خفت شدن خود را توضیح دادند.

یکی از شاکیان که جوان ۲۳ ساله‌ای بود، گفت: ساعت ۸:۳۰ شب ۲۸ صفر جلوی مترو فردیس منتظر تاکسی بودم تا به خانه بروم. خودروی پرایدی جلوی پایم ایستاد و من هم بعد از گفتن مقصدم سوار شدم. شاکی جوان ادامه داد: متهمان با شال صورت خود را تقریباً پوشانده بودند و در آن لحظه نمی‌شد چهره آنها را به وضوح تشخیص داد. وی ادامه داد: دقایقی بعد از راه افتادن خودرو شکی در دلم افتاد و ترسیدم. بعد هنگامی که ماشین در ترافیک بود و به کندی حرکت می‌کرد خواستم از ماشین پیاده شوم که متوجه شدم در خودرو باز نمی‌شود. در این هنگام من با سرنشین عقب درگیر شدم و گاز اشک‌آور سازمانی خود را به صورت او زدم. معراج کمی گیج شد و راننده با هدایت ماشین به کوچه‌های فرعی خودرو را نگه داشت و دو نفری به من حمله کردند. آنها باچاقو چند ضربه به من زدند و سپس مرا به داخل گودالی انداختند.

شاکی گفت: متهمان ۱۸۰ هزار تومان پول نقد، سه عدد انگشتر نقره به مبلغ ۱۷۰ هزار تومان، یک ساعت مچی ۷۰ هزار تومانی، پالتو ۱۸۰ هزار تومانی، کفش دامادیم به مبلغ ۷۰ هزار تومان و دو عدد گوشی تلفن همراه جمعاً ۴۰۰ هزار تومان و پیراهن و جوراب‌هایم را هم سرقت کردند.

متهمان به دادگاه گفتند: ما حرف‌های این شاکی را قبول داریم اما ادعای مردان دیگر را که در دادگاه شکایت کردند، قبول نداریم. آنها در مورد تقسیم اموال و فروختن آن به مالخرها گفتند: ما بعد از سرقت وجوه نقد را به سه‌قسمت مساوی بین خود تقسیم می‌کردیم و گوشی و لوازم ارزشمند را به مالخرهای منطقه شاه عباسی کرج می‌فروختیم.

قاضی شاکرمی بعد از شنیدن اظهارات متهمان و وکلای مدافع آنها با اعضای دادگاه وارد شور شد و متهمان را به اتهام آدم‌ربایی به ۱۵ سال حبس، به جرم سرقت مقرون به آزار به ۱۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق و به جرم تعرض به دو دختر جوان به اعدام در ملأعام محکوم کرد.
جوان
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.