English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برنامه راهبردی صنعت ، معدن و تجارت ابلاغ شد

برنامه راهبردی صنعت ، معدن و تجارت ابلاغ شد
برنامه راهبردی صنعت ، معدن و تجارت از سوی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در قالب ۱۵ ماده به کلیه معاونان مدیران عامل و روسای سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات تابعه وروسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ، این سند که از سوی مهدی غضنفری ابلاغ شده ، دربرگیرنده اهداف کلان بخش های صنعت، معدن و تجارت در راستای چشم انداز ۱۴۰۴ و با توجه به جایگاه این بخش ها در اقتصاد کشور ، اولویت های تولید ، خدمات و صادرات با ارزش افزوده بالا ، تجارت ، خط مشی ها ، راهبردها و زیر ساخت های نرم است .
بخش های صنعت، معدن و تجارت با توجه به سهم ۴۰ درصدی از تولید ناخالص داخلی مهم‌ترین بخش اقتصادی کشور است که تعامل زیادی با سایر بخش‌های جامعه‌ دارد و بدین منظور دستیابی به تصویر جامع، یکپارچه، دقیق، صحیح، هم راستا با ارزش‌های اسلامی و به‌هنگام از حال و آینده بخش صنعت، معدن و تجارت اجتناب‌ناپذیر می‌نمود.
براساس گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، در قالب برنامه راهبردی صنعت ، معدن و تجارت و در راستای ماده «۱۵۰» قانون برنامه پنجم توسعه، مطالعات وسیع و مناسبی پیرامون تحولات گذشته، وضع موجود و چشم‌انداز آینده در راستای تحقق اهداف کلان کشور صورت گرفته است .
در این برنامه از همفکری تشکل‌های بخش خصوصی، اساتید دانشگاه، خبرگان و صاحبنظران بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری استفاده شده است.
یادآور می شود : ستاد برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت به ریاست قائم مقام وزیر تشکیل و کتاب سطح کلان این برنامه نیز اخیرا منتشر شده است .
نهایی‌سازی اسناد برنامه راهبردی، تهیه پیش‌نویس لوایح، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم و سیر مراحل تصویب‌ آنها، آموزش و فرهنگ‌سازی برنامه راهبردی، مدیریت و راهبری اجرای پروژه‌های زیرساختی و اصلاح فرآیندها و ساختار سازمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله ماموریت های ستاد مذکور به شمارمی رود.
همچنین مدیریت منابع انسانی در دوران‌ گذار، هماهنگی بین بخشی و تعامل با سایر دستگاه‌های حاکمیتی، نهادهای عمومی، اصناف و تشکل‌های صنعتی و معدنی نیز بر عهده این ستاد است.
معاونت برنامه‌ریزی نیز موظف است تا پایان بهمن‌ماه هر سال، اهداف سالانه بخش (در راستای اهداف مندرج در ماده «۲») و برنامه‌های عملیاتی واحدهای تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت (در راستای خط‌ مشی‌ها و راهبردهای مندرج در ماده «۶» و «۷») را تدوین و ابلاغ کند .
ایرنا - کد خبر: 80693793
۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.