English
چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹, ۰۳:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نبش قبر یک مرد برای حل معمایی جنایی

کارآگاهان پلیس مازندران برای رمزگشایی از مرگ مشکوک یک مرد جوان در روستای «زغالچال» حوالی ساری، با مجوز قضایی، اقدام به نبش قبر متوفی کردند. علت مرگ این مرد که حدود یک ماه قبل به عارضه ناشناخته یی جان سپرده بود اینک معمایی پیش روی پلیس شده است و کارآگاهان در نخستین فرضیه احتمال همسرکشی را برای تحقیقات خود مد نظر قرار داده اند.
مرگ جوان مازندرانی در هاله یی از ابهام
   
به گزارش اعتماد، وقتی حدود یک ماه قبل جوانی به نام «اسماعیل» دچار حالت تهوع شد و پیش از آنکه اقدامات درمانی بر او اثر کند جان سپرد کسی فکر نمی کرد ماجرا مشکوک به یک معمای جنایی شود. «اسماعیل» راننده پایه یک بود و وضع مالی خوبی هم داشت. یکی دو خودروی سنگین داشت که درآمد خوبی از آنها کسب می کرد. با این حال هنوز مراسم چهلم این مرد که حدود 30 تا 35 ساله بوده است برگزار نشده زمزمه هایی خانواده «اسماعیل» را به شک و تردید انداخت. یکی از ساکنان روستای «زغالچال» حوالی ساری در استان مازندران در باره این ماجرا به خبرنگار «اعتماد» گفت: شنیده ها حکایت از آن داشت که حرف و حدیث هایی بین همسایه ها مبنی براینکه مرگ «اسماعیل» طبیعی نبوده شکل گرفت و همین سبب شد تا طی روزهای آخر هفته گذشته خانواده مقتول شکایتی مطرح کنند. اصغر که این موضوع را از همسایه های «اسماعیل» شنیده بود، افزود: گویا با شکایت خانواده «اسماعیل» دستور قضایی برای نبش قبر این مرد جوان صادر شده و اینک تحقیق درباره این قتل معطل نتیجه آزمایش پزشکی قانونی است.

تحقیق جنایی در پی نبش قبر
   
براساس گزارش خبرنگار «اعتماد» از محل دفن «اسماعیل» که همان روستای «زغالچال» از حوالی ساری است تحقیق درباره چگونگی وقوع مرگ مشکوک آغاز شده است و کارآگاهان در نخستین گام جسد متوفی را برای کالبدگشایی و انجام آزمایش های مخصوص از جمله سم شناسی به مقر پزشکی قانونی منتقل کرده اند. «اصغر» یکی از ساکنان این روستا به خبرنگار «اعتماد» گفت: الان سخن از آن مطرح است که «اسماعیل» با سم کشته شده است. شنیده های خبرنگار «اعتماد» همچنین حکایت از آن دارد که همسر مقتول که زنی آرایشگر است و «آمنه» نام دارد نیز در روزهای اخیر و پس از نبش قبر مقتول بازداشت شده است.

«جمال» که از ساکنان روستای «زغالچال» است درباره شنیده های خود درباره این مرگ مشکوک گفت: یکی از همسایه های اسماعیل می گوید آن شب که او جان داد آمده بود خانه ما و می گفت دارم از درون می سوزم، تشنه ام و حالم خوب نیست. اما مهینی دیگر همسایه اسماعیل به خبرنگار «اعتماد» گفت: من شنیده ام که بچه 6 ساله مقتول از زبان مادر و مادربزرگ مادری اش برای عموهای خود تعریف کرده که آنها گفته اند از دست اسماعیل راحت شده اند و همین شک خانواده مقتول را برانگیخته است.

آقای مهینی همچنین در این باره توضیح داد: من حتی شنیده ام که علاوه بر دستگیری همسر متهم، مادرزن مقتول یعنی مادر «آمنه» نیز دستگیر شده است و گویا او نیز در این کار دست داشته است. با این حال باید منتظر ماند تا کارآگاهان نتیجه سم شناسی و کالبد گشایی مقتول را از پزشکی قانونی دریافت کنند. فرض دیگری نیز از سوی همسایه های «اسماعیل» مطرح شده است که بر پایه آن گفته می شود گویا «آمنه» علاقه مند به پسرخاله خود بوده و برای وصال او نقشه شوهرکشی کشیده است. با این حال پلیس هنوز هیچ یک از این فرضیه ها را تایید نکرده است و منتظر است تا نتیجه آزمایش های پزشکی قانونی را دریافت کند.
اعتماد
۲۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.