English
جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰, ۲۳:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دکل های با کیفیت چینی در راه ایران

دکل های با کیفیت چینی در راه ایران
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، با رد خبر لغو قرارداد ساخت و تولید دکل‌های حفاری صنعت نفت و گاز توسط سرمایه گذاران و شرکت‌های داخلی، گفت: سرمایه گذاران و شرکت‌های داخلی از صنعت دکل‌ سازی حذف نشده‌اند، اما واردات دکل های حفاری با چینی ها که از کیفیت بالایی‌ برخوردار است همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی مروی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی قطعات دکل‌های حفاری صنعت نفت و گاز کشور از چین وارد می‌شود، گفت: هرچند ساخت دکل‌های حفاری صنعت نفت در داخل و به دست متخصصان داخلی ادامه دارد، اما واردات این صنایع با کیفیت مطلوب از کشور چین نیز در دستور کار قرار خواهد داشت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از کالاهای چینی از کیفیت مطلوب برخوردار هستند، افزود: بسیاری از مردم کالاهای چینی را با واژه بی‌کیفیت و فاقد استاندارد می‌شناسند، اما باید اذعان کرد بسیاری از کالاها و بویژه دکل‌های حفاری صنعت نفت این کشور از استانداردهای روز بین‌المللی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: اگر کشوری خواهان در اختیار گذاشتن قطعه‌ای بی کیفیت به ایران باشد، قطعا کشوردر عقد قرارداد با چنین شرکایی تجدید نظر خواهد کرد.

مروی با اشاره به اینکه واردات دکل‌های حفاری از کشور چین از صرفه و منفعت اقتصادی برخوردار نیست، اظهارکرد: واردات دکل‌های حفاری از چین به هیچ عنوان از صرفه اقتصادی برخوردار نیست، لذا در این مورد وزارت نفت تلاش‌های بسیاری برای خودکفایی در ساخت و تولید دکل‌های حفاری انجام داده، اما این موضوع به سرمایه و منابع مالی سنگینی نیاز دارد که متاسفانه تا به حال محقق نشده است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس،  با رد خبر لغو قرارداد ساخت و تولید دکل‌های حفاری صنعت نفت و گاز توسط سرمایه گذاران و شرکت‌های داخلی، گفت: سرمایه گذاران و شرکت‌های داخلی از صنعت دکل‌ سازی حذف نشده‌اند، اما واردات دکل های حفاری  با چینی ها  که از کیفیت بالایی‌ برخوردار است  همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری خانه ملت - کد خبر :229432
۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.