English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو درگفت‌وگوباایسنا:راه‌اندازی نیروگاه بوشهر ضروری است ؛ نیروگاه عسلویه به زودی وارد مدار می‌شود

وزیر نیرو درگفت‌وگوباایسنا:راه‌اندازی نیروگاه بوشهر ضروری است ؛ نیروگاه عسلویه به زودی وارد مدار می‌شود

با توجه به این‌که نیروگاه‌های اتمی به سرعت وارد مدار می‌شوند و خروج آنها از مدار نیز به راحتی امکان‌پذیر است، نقش بسیار موثری در کنترل و پایداری فرکانس شبکه دارند، در حالی که نیروگاه‌های حرارتی قادر به انجام این کار نیستند.

سیدپرویز فتاح - وزیر نیرو - در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب و برشمردن فواید نیروگاه‌های اتمی و اذعان بر احساس نیاز شدید کشورمان به این مدل از نیروگاه‌ها افزود: برق منطقه‌ جنوب‌غرب کشور که شبکه‌ای بین خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر است، از لحاظ تولید و همچنین از نظر کنترل ولتاژ و فرکانس مسائلی را پیش رو دارد که بر این اساس در آن منطقه برای پایداری شبکه به شدت به نیروگاه اتمی نیاز داریم.

وی تصریح کرد: البته در آن مناطق چون احتمالی می‌دادیم که نیروگاه اتمی بوشهر امسال وارد مدار نشود، ساخت نیروگاه هزار مگاواتی عسلویه را از یک سال پیش آغاز کرده‌ایم که با توجه به سرعت کار، واحد نخست آن به زودی وارد مدار می‌شود.

او با بیان این‌که کل مصرف منطقه جنوب‌غرب 300 تا 400 مگاوات است، ابراز کرد: با توجه به این‌که نیروگاه عسلویه هزار مگاوات توان تولید برق دارد، نیاز مصرف آن منطقه را پاسخگوست؛ ولی با این حال تاکید می‌کنیم نیروگاه اتمی بوشهر برای پایداری فرکانس آن منطقه به دلیل موقعیت مناسب، بسیار لازم است.

فتاح تاکید کرد: هم‌اکنون خطوط انتقال 400 کیلوولت نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر آماده است؛ همچنین پست 400 کیلوولت آن نیز از یک سال پیش آماده و بدون استفاده مانده است، لذا تمام شرایط به‌کارگیری این نیروگاه فراهم است و اگر چند درصد مسائل باقی مانده حل شود، امیدواریم نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر با ظرفیت هزار مگاوات امسال وارد مدار شود.

پیش از این محمدعلی وحدتی ـ مدیرعامل شرکت توانیر ـ نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که نیروگاه هزار مگاواتی عسلویه تا پایان سال به طور کامل راه‌اندازی می‌شود، گفته بود: با توجه به این‌که نیروگاه برق هسته‌ای بوشهر تاکنون وارد مدار نشده است، برای رفع نیاز مصرف برق منطقه در سال جاری و جلوگیری از خاموشی‌ها و مشکلات احتمالی در سال آینده، نیروگاه هزار مگاواتی عسلویه را با خطوط 400 کیلوولت در دست ساخت داریم.

وی با اشاره به این‌که این نیروگاه در شش واحد 160 مگاواتی احداث می‌شود، تصریح کرده بود که نخستین واحد نیروگاه عسلویه در شهریور ماه وارد مدار می‌شود و تا پایان سال با راه‌اندازی شش واحد، نیروگاه به طور کامل آماده بهره‌برداری است.

ایسنا
۱۸ شهریور ۱۳۸۶ ۰۷:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.