English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۵۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نداریم

قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نداریم
با وجود اینکه رسیدن به این میزان مصرف چه در بخش آب و یا برق فراتر از برنامه ریزی های وزارت نیرو است اما برای بیش از 95 درصد از هموطنان وضعیت پایداری برقرار است.

وزیر نیرو گفت:خوشبختانه در تابستان جاری با وجود گرمای کم سابقه، قطعی آب و یا خاموشی برق با برنامه نداشته ایم و نخواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" روز دوشنبه (امروز)، اظهار داشت: در روزهای اخیر دمای بیش از 43 درجه را در بسیاری از مناطق تجربه کردیم که در کشور بی سابقه بوده و مصرف آب از دو میلیون و 500 هزار مترمکعب در تهران به سه میلیون و 400 هزار متر مکعب رسیده است.
وی با بیان اینکه تا این لحظه پیک مصرف از 45 هزار مگاوات عبور کرده است، گفت: نمی توانیم پیش بینی کنیم که درجه حرارت چگونه خواهد بود اما همان قدر که هوا گرم می شود، تجهیزات برق نیز گرم می‌شود و تبادل حرارتی سخت‌تر صورت می‌گیرد و لازم است که با مدیریت صحیح مصرف از سوی مردم و با کمک همدیگر، از این شرایط عبور کنیم.
وی گفت: در زمان حاضر تمامی نیروگاه های سراسر کشور در مدار قرار دارند و اگر خاموشی و یا قطعی صورت می گیرد، به خاطر حوادثی است که به علت گرمای شدید و حرارت بالاست که این گونه مشکلات هم بلافاصله رسیدگی و مشکل رفع می شود.
به گفته نامجو، با وجود اینکه رسیدن به این میزان مصرف چه در بخش آب و یا برق فراتر از برنامه ریزی های وزارت نیرو است اما برای بیش از 95 درصد از هموطنان وضعیت پایداری برقرار است.
وی با تاکید بر اینکه تا این لحظه مشکلی در زمینه تامین و تولید برق وجود نداشته است، گفت: در صورت تداوم گرما، بهتر است که مشترکان با ما همراه شوند تا از این شرایط به خوبی بگذریم.
نامجو با بیان اینکه نیازمند مدیریت صحیح از سوی مردم هستیم، گفت: با صرفه جویی لازم به میزان حدود 10 تا 15 درصد از سوی مردم، هیچگونه مشکلی پیش نمی آید.
وی در پایان اضافه کرد: از مردم می خواهیم که مراعات و صرفه جویی کنند تا از این گرما به صورت مطمئن عبور کنیم.

برچسب ها:نامجو،قطعی،آب،برق،برنامه ریزی

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 6702
۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۰۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.