English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تبدیل نیروگاه گازی به سیکل ترکیبی

تبدیل نیروگاه گازی به سیکل ترکیبی
با تلاش های صورت گرفته از سوی دولت دهم، ظرفیت تولید برق توسط بخش خصوصی از 10 درصد به حدود 40 درصد رسیده است.
وزیر نیرو گفت: هم اکنون از 26 هزار مگاوات نیروگاه گازی موجود در کشور، امکان تبدیل 10 هزار مگاوات به واحدهای سیکل ترکیبی وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" روز دوشنبه (امروز) در حاشیه آیین امضای تفاهمنامه پروژه های تکمیل بخش بخار پنج نیروگاه گازی کشور، با بیان اینکه از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون برای تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی پیگیری های زیادی صورت گرفته است، گفت: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی موانع قانونی برای انجام این کار بزرگ برداشته شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در این سال وزارت نیرو برنامه های خوبی را شامل یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، شیرین سازی آب و انتقال آن از فلات شمال و جنوب به فلات مرکزی و ... را توانسته است اجرایی کند.
وی گفت: در زمان حاضر 26 هزار مگاوات نیروگاه گازی در کشور وجود دارد که 10 هزار مگاوات آن قابل تبدیل به نیروگاه سیکل ترکیبی است.
وی با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته از سوی دولت دهم، ظرفیت تولید برق توسط بخش خصوصی از 10 درصد به حدود 40 درصد رسیده است، گفت: بخش خصوصی می تواند از این ظرفیت استفاده کند و با افزایش بازده نیروگاه ها، از سرمایه گذاری خود مطمئن باشد.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) - کد خبر: 6701
۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.