English
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حضور مصرف کنندگان بزرگ در بورس انرژی

حضور مصرف کنندگان بزرگ در بورس انرژی
بورس انرژی برای حضور مصرف کنندگان بزرگ بورس برای خرید مستقیم با شرکت توانیر رایزنی‌های صورت گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، شاپور محمدی مدیر عامل بورس انرژی با بیان مطلب فوق افزود: بورس انرژی از تاریخ 19/12/91 با معامله‌ی قطران، زغال سنگ و برق آغاز به کار کرد و معاملات قطران در سال 92 نیز ادامه پیدا کرد و زغال سنگ هم 2 بار عرضه شد.

وی ادامه داد: معاملات برق در بورس انرژی با قدرت انجام می‌شود و در برخی روزها حدود 3-2 میلیارد تومان معامله صورت می‌گیرد.

وی در خصوص تامین نقدینگی افزود: برای تامین نقدینگی با وزارت نیرو در حضور آقایان بهزاد و صالح ‌‌آبادی صحبت شد و مقرر شد تا نقدینگی تخصیص به شرکت‌های توزیع افزایش پیدا کند تا حجم معاملات افزایش یابد.

محمدی تصریح کرد: زمانی که مردم پول برق را واریز می‌کنند مستقیم به حساب خزانه واریز می‌شود و در یک دوره‌ی طولانی حجم نقدینگی به دست توانیر قرار می‌گیرد و بعد سهم شرکت‌های توزیع پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تمام نقدینگی‌ها مستقیم به شرکت‌های توزیع داده نمی‌شود و بخش کوچکی از نقدینگی صنعت برق جهت خرید برق از بورس انرژی تخصیص پیدا کرده است که این امر به شکل گیری معاملات کمک می‌کند.

محمدی خاطر نشان کرد: در خصوص حضور مصرف کنندگان عمده با شرکت توانیر رایزن‌های صورت گرفت و تعامل برای حل یک ساختار بورس صورت گرفت تا مصرف کنندگان بزرگ همچون آلومینیوم ایران، فولاد مبارکه مستقیما از بورس خرید کنند.

برچسب:بورس،انرژی،محمدی،برق

باشگاه خبرنگاران - کد خبر: 4491345
۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۹:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.