English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تدبیر بانک مرکزی برای ترخیص کالا

تدبیر بانک مرکزی برای ترخیص کالا
معاون وزیر صنعت با تاکید بر اینکه ثبت سفارش به هیچ وجه متوقف نشده است از شرایط جدید بانک مرکزی برای ترخیص کالاها و پرداخت مابه‌التفاوت ارزی با وثیقه گذاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حمید صافدل با تاکید بر اینکه ثبت سفارش به هیچ وجه متوقف نشده و رویه‌های سابق همچنان ادامه دارد در پاسخ به این سوال که برخی فعالان اقتصادی از جمله اسداله عسگراولادی اعلام کرده‌اند که دولت به دنبال آن است تا با عدم تخصیصی ارز و توقف ثبت سفارش نرخ دلار را کاهش داده و به حداقل ممکن رسانده و تحویل دولت یازدهم دهد، اظهارداشت: آقای عسگر اولادی تحلیل پیچیده‌ای داشته‌اند و پیش از اینکه این تحلیل اقتصادی باشد سناریوی خاصی را دنبال می‌کند.

وی افزود: در هیچ‌کدام از جلسات بانک مرکزی چنین احساسی و تفکری وجود نداشته است. هیچ حرکت طراحی شده‌ای از قبل وجود نداشته و رویه‌های بانک مرکزی به صورت طبیعی ادامه دارد.

وی افزود: کاهش تخصیص ارز به واردات از سوی بانک مرکزی، دلایل خاص خودش را دارد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر فقط اولویت دهم ثبت سفارش نمی‌شود و بقیه اولویت‌ها در شرای عادی ثبت سفارش می‌شوند.

صافدل تصریح کرد: بسیاری از وارداکنندگان مشکلاتی درخصوص پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز 1226 و ارز مبادله‌ای دارند لذا بانک مرکزی شرایطی را ایجاد کرده است تا واردکنندگان با گذاشتن وثیقه کالای خود را ترخیص کنند.

وی افزود: وارد کنندگان پس از ترخیص کالا و فروش آن می‌توانند مابه‌التفاوت نرخ ارز را به بانک مرکزی پرداخت کرده و وثیقه خود را آزاد کنند.

خبرگزاری فارس - کد خبر: 13920511000878
۱۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.