English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زنگنه صنعت نفت کشور را به درجه ای والا خواهد رساند

زنگنه صنعت نفت کشور را به درجه ای والا خواهد رساند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی امروز با حضور مقامات و داخلی و 60 هیئت خارجی در خانه ملت بر گزار خواهد شد و خبر های رسیده حاکی از ان است که اعضای کابینه پیشنهادی دولت تدبیر و امید نیز اعلام و معرفی خواهند شد.
در این میان بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت هفتم و هشتم تنها گزینه در لیست اعضای کابینه جهت سمت وزارت نفت است و دور از دهن نیست که با توجه به جایگاه وی به عنوان یک وزیر با کارنامه در خشان در صنعت طلای سیاه آرای اعتماد را تمام و کمال از ان خود کند.
جلیل جعفری بنه خلخال در خصوص انتخاب بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت ابراز خرسندی کرده و می گوبد: وزیر نفت پیشنهادی دولت تدبیر و امید بهترین گزینه موجود در میان دیگر گزینه ها است وبا قاطعیت می توان گفت بیژن زنگنه حتی در بدترین شرایط موجود موانع را به نحو احسنت کنار زده و صنعت نفت کشور را به درجه ای که در خور آن است خواهد رساند.
این عضو کمیسیون انرژی افزود: من به عنوان یکی از اعضای کمیسیون انرژی با توجه به واقف بودن به توانمندی های وی و با عنایت به این مسئله که همکاران نیز به این گزینه پیشنهادی اعتماد و ارادت قابل توجهی دارند تکیه زدن ایشان بر مسند وزارت را امری حتمی تلقی می کنم .
سید مهدی موسوی نژاد در خصوص تکیه زدن مهندس رنگنه بر کرسی وزارت نفت می گوید: وزیر نفت یک کشور بودن سنگین ترین کاری است که می توان به عهده یک شخص گذاشت در مجموعه ای مثل شرکت نفت به راحتی امکان سو استفاده از سرمایه های ملی و میهنی وجود دارد. دولت تدبیر و امید برای گزینه وزارت نفت باید شخصی را به کار گیرد که که با تعهد و دلسوزی و وجدان کاری عنان اختیار را از سود جویان و دلالان و هر شخصی که قصد دست درازی و دست اندازی به این سر مایه گران بهای کشور دارد را بگیرد.
وی افزود: مهمترین هدف وزیر نفت داشتن یک برنامه هدفمند در جهت تقویت و توسعه زیر ساخت های صنعتی کشور و داشتن راهکار های اساسی و مدیریت بحران برای رویارویی با مشکلاتی نظیر تشدید تحریم ها و افت و خیز نرخ نفت و بسیاری معضلات که در اقتصاد کشور تاثیری مستقیم می گذارند بتواند به بهترین صورت ممکن صنعت نفت را به والا ترین جایگاه ممکن در سطح بین الملل برساند.
موسوی نژاد در ادامه خاطر نشان ساخت: مهندس زنگنه می تواند گزینه مناسبی برای وزارت نفت باشد چرا که با توجه به سوابق و نوع مدیریت ایشان این مهم که وی می تواند منافع ملی را در جهت پیشبرد اهداف جامعه محقق کند بر همه عیان است.

خبرگزاری موج - کد خبر: 1223333
۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۸:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.