English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مواجه وزیر نفت آینده با سه چالش

مواجه وزیر نفت آینده با سه چالش
یکی از مدیران ارشد اسبق وزارت نفت با اعلام این‌که در حال حاضر صنعت نفت کشور با سه معضل جدی روبه‌رو است، زنگنه را بهترین گزینه برای وزارت نفت دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، فرید عامری، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، با اشاره به این‌که تعداد نیروهای انسانی صنعت نفت در سال‌های اخیر بسیار کاهش یافته است، گفت: به دلیل اعمال سیاست‌های خاص مدیریتی نیروهای باتجربه از این صنعت جدا شدند.

وی باتاکید بر این‌که باید در دوره‌ی جدید جذب حداکثری نیروی متخصص و باتجربه صورت گیرد خواهان ایجاد هم‌افزایی در میان کارکنان نصنعت نفت شد.

وی یکی‌دیگر از معضلات صنعت نفت را سیاسی‌شدن صنعت نفت عنوان کرد و توضیح داد: باید صنعت نفت از بحث سیاسی خارج و به آن با نگاه اقتصادی نگریسته شود.

مدیر عامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تحریم‌های بین‌المللی را نیز یکی‌دیگر از مشکلات کنونی صنعت نفت کشور برشمرد و افزود: اگرچه تحریم‌ها ناپدید نخواهند شد اما باید با جهان خارج به گونه‌ای تعامل کنیم تا از شدت تحریم‌ها کاسته شود.

وی افزود: فردی که قرار است سکان هدایت وزارت نفت را برعهده بگیرد، باید برای تعامل بهتر با مشتریان انرژی و شرکت‌های سازنده تجهیزات اعتبار بین‌المللی داشته باشد.

به گفته عامری علاوه بر موارد گفته شده فرد مورد نظر باید بتواند در اجرای پروژه‌های توسعه میدان‌های مشترک تسریع کند.

این مدیر اسبق وزارت نفت با تاکید بر این‌که باید تیم جدید عمگرایی را سرلوحه خود قرار دهند، اظهار کرد: در این دوره باید از شعاردادن دور شد.

وی در مورد انتخاب بیژن نامدار زنگنه برای تصدی بر وزارتخانه نفت نیز گفت: در زمان وی وضعیت نفت سیاسی نبود و صنعت نفت کشور در زمان وزارت زنگنه اعتبار بالایی پیدا کرده بود؛ البته در آن شرایط کارکردن راحت‌تر بود اما با توجه به تجربه و تخصص آقای زنگنه می‌توان به بهبود شرایط صنعت نفت کشور امیدوار شد.

عامری در پاسخ به این سوال که زنگنه در زمان وزارت خود با ساخت پالایشگاه مخالف بود و هم‌چنان نیز این امر را غیراقتصادی می‌داند با توجه به این‌که شما یکی از مدیران باسابقه در شرکت ملی پالاش و پخش فرآورده‌های نفتی بودید آیا نظر زنگنه را در این زمینه تایید می‌کنید؟ توضیح داد: ساخت پالایشگاه حاشیه‌ی سود کمی دارند این در حالی است که اگر توسعه صنعت گاز و بعد از آن واحد‌های پتروشیمی در برنامه قرار بگیرد می‌توان درآمد بیشتری عاید کشور کرد.

عضو اسبق هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: البته این در شرایطی است که گاز کافی برای جایگزین‌کردن با سوخت مایع را داشته باشیم یا این‌که کشور در شرایطی باشد که بتوانیم به راحتی بنزین و گازوئیل مورد نیاز خود را وارد کنیم.

عامری تاکید کرد: البته ساخت پالایشگاه تا ظرفیتی که بتواند نیاز کل کشور را تامین و کشور را از واردات بنزین وگازوئیل خودکفا کند، باید صورت گیرد.

ایسنا - کد خبر :92051609275
۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.