English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۴:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازار عراق فرصتی مناسب برای فعالان اقتصادی ایران است

بازار عراق فرصتی مناسب برای فعالان اقتصادی ایران است
استاندار خوزستان روز جمعه در نشست مشترک خبری با استاندار بصره عراق اظهار داشت: بازارهای عراق فرصتی مناسب برای حضور فعالان اقتصادی ایران است و بازرگانان کشور و استان خوزستان باید از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، سید جعفر حجازی در این نشست خبری که جمعه شب در هتل پارس اهواز برگزار شد، گفت: استانداران پیشین بصره تاکنون هشت بار به استان خوزستان سفر داشته اند و این سفرها موجب برقراری روابطی خوب بین دو استان شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه استاندار جدید بصره برای نخستین بار به خوزستان سفر کرده است، در این سفر که با محدودیت زمانی نیز همراه بود تلاش شد تا ظرفیت های استان خوزستان در بخش های مختلف شامل صنعت و کشاورزی نشان داده شود.
استاندار خوزستان گفت: در این سفر قرارداد های منعقد شده پیشین مورد ارزیابی قرار گرفت و استاندار بصره نیز نشستی مفید با بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی خرمشهر، آبادان و اهواز داشت.
حجازی با اشاره به برخی تفاهمنامه های منعقده در سفر استاندار قبلی بصره به خوزستان گفت: در این سفر تفاهمنامه هایی در بخش های گاز، برق، خدمات گردشگری، احداث خط راه آهن شلمچه به بصره و آموزش عالی منعقد شد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی های استان خوزستان به هیات استان بصره که درهتل پارس اهواز گشایش یافت، گفت: این نمایشگاه به منظور معرفی کالاها و خدمات استان خوزستان به هیات استان بصره برگزار شده که امیدواریم زمینه انعقاد قراردادهای بیشتری را فراهم کند.
استاندار خوزستان گفت: همچنین در سال جاری دو نمایشگاه در پاییز در استان بصره عراق تشکیل خواهد شد.
حجازی با اشاره به اینکه برای حضور بخش خصوصی استان خوزستان در بازارهای عراق برنامه ریزی های مدونی انجام شده است، افزود: بیشتر هدف گذاری استان حضور در بازارهای کشورهایی است که برای اقتصاد استان خوزستان موثر باشد و هدف گذاری شده تا بازرگانان استان خوزستان در پنج استان عراق حضور داشته باشند.
استاندار بصره نیز یکی از اهداف سفر خود به خوزستان را گسترش روابط تجاری بین دو استان عنوان کرد و گفت: در این سفر قراردادهای منعقده پیشین بین دو استان مورد ارزیابی قرار گرفت.
ماجد مهدی النصراوی بیان داشت: همچنین قراردادهای خوبی در بخش های مختلف شامل طرح های گاز، برق و بهداشت منعقد شد.
وی افزود: همچنین مقرر شد با هزینه استان بصره ۵۰ نفر از بیماران عراقی در بیمارستان های مجهز استان خوزستان درمان شوند.
استاندار بصره با اشاره به پیشرفت های استان خوزستان در بخش های ساخت و ساز و انبوه سازی اظهار داشت: در زمینه ساخت و ساز و انبوه سازی تفاهمنامه هایی لحاظ خواهد شد.
النصراوی بیان داشت: هر ساله زوار بسیاری از ایران به عراق سفر می کنند که معین شد که کمیته مشترکی بین دو کشور، نحوه ورود و خروج و تسهیل در امر سفر زوار هر دو کشور را بررسی کنند.
در پایان این نشست، تفاهمنامه های منعقده بین استانداران خوزستان و بصره تبادل شد.

ایرنا - کد خبر: 80776271
۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.