English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نمایندگان گلستان، خراسان شمالی و مازندران مصمم به استیضاح وزیر نیرو هستند

نمایندگان گلستان، خراسان شمالی و مازندران مصمم به استیضاح وزیر نیرو هستند
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رییس جمهور با انتقاد از اقدام وزیر نیرو در لغو مصوبه مربوط به پروژه راه‌آهن گرگان بجنورد مشهد خواستار رسیدگی به این موضوع شده و گفته که مجمع نمایندگان استان‌های خراسان شمالی، گلستان و مازنداران مصمم به استیضاح وزیر نیرو در این رابطه هستند.

لوگو صبا به نقل از ایسنا، در نامه‌ موسی‌الرضا ثروتی خطاب به روحانی که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفت آمده که پروژه احداث راه‌آهن گرگان ‌ بجنورد مشهد در سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مورد تاکید قرار گرفته و ایشان در راستای تسریع انجام امور مربوط به پروژه به مسوولین دولتی استان دستورات مقتضی را صادر فرمودند.

ثروتی همچنین در این نامه آورده که به سبب وقوع تحریم‌ها، محدودیت دولت و عدم استقبال بخش خصوصی این طرح ناگزیر به آستان قدس رضوی سپرده شده و مقرر شده بود تا در ازای پرداخت 15 درصد فاینانس پروژه از سوی مجموعه آستان قدس رضوی، دولت 49 درصد سهام شرکت مهاب قدس را به آستان تملیک کنند.

نماینده مردم بجنورد در این نامه اقدام وزیر نیرو در لغو این مصوبه را شتاب‌زده، غیرکارشناسی و تحت تاثیر القائات ناصواب برخی مدیران آن وزارتخانه عنوان و اظهار کرد که لغو مصوبه در شرایطی بوده که هیات تطبیق مجلس این قانون را تایید کرده بود و این قرارداد حقوقی را برای آستان قدس و اشخاص ثالث ایجاد کرده بود که لغو آن به تضییع حقوق پیمانکار و بیکاری و تبعات سوءاجتماعی در این مناطق می‌انجامد.

وی در این نامه همچنین آورده است: وزیر نیرو دلایل لغو این مصوبه را عدم تعادل بین قیمت واقعی 49 درصد سهام مهاب قدس و 15 درصد فاینانس طرح معادل 144 میلیون یورو اعلام کرده در حالی که برابر قرارداد منعقده مبلغ ارزی، مبلغ نهایی نبوده است.

ثروتی با اشاره به غیرقانونی خواندن واگذاری سهام مهاب قدس در ازای پیش پرداخت فاینانس پروژه ریلی از سوی وزیر نیرو، در این نامه آورده که چگونه ممکن است یک مصوبه غیرقانونی در مجلس قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گیرد و تشخیص بر غیرقانونی بودن آن داده نشود؟

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه وزیر نیرو صلاحیت مرجع قانونگذاری را نادیده انگاشته، ضمن انتقاد از عملکرد وزیر نیرو عنوان کرده که مجمع نمایندگان استان‌های خراسان شمالی، گلستان، مازنداران مصمم به استیضاح وزیر نیرو بوده و در اولین فرصت موضوع استیضاح را جهت اعلام وصول تقدیم هیات رییسه مجلس خواهند کرد.

کد خبر:92062415233
۲۴ شهریور ۱۳۹۲ ۱۷:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.