English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گشته رفت، مقدم برگشت

گشته رفت، مقدم برگشت

 گشته 8 سال قبل در حلقه یاران، یاران احمدی نژاد به جمع تخصصی مدیران وزارت نیرو پیوست. گفته می شود آن هنگام در کارنامه خود اشتغال به عنوان کارمند روابط عمومی فرماندهی کل سپاه ،دفتر فروزنده و تدارکات شرکت سپاه سد را ثبت کرده بود. بلیط اتوبوس وزارت نیرو که در آخرین ساعات شب فردای معرفی کابینه احمدی نژاد به مجلس به نام فتاح صادر شد، سرنوشت او را با خصوصی سازی وزارت نیرو رقم زد. خصوصی سازی جنجالی که گفته می شود اقتصاد صنعت برق را تا آستانه فروپاشی جلو برد. آن روزها که گشته آرام و بی صدا در کسوت عضویت هیأت مدیره وارد ساتکاب شد و مقدم با احتیاط یک میز در اتاقی در مقابل آلادپوش به او داد و این تازه وارد نا آشنا به وزارت نیرو را در جمع تخصصی این خانواده پذیرفت، چه کسی فکر می کرد روزی او به جای مقدم بنشیند و مقدم ،آلادپوش ،صافی و محمودی و جمع کثیری را از ساتکاب و صبا و ...دور کند و با جلب اعتماد فتاح و نامجو  به مرد قدرتمند تام الاختیارخصوصی سازی وزارت نیرو  تبدیل گردد. از محدوده ساتکاب عبور کند وارد حریم توانیر و آبفا شود. یک تنه در مقابل بدنه تخصصی ساتکاب توانیر و آبفا بایستد، عضو هیأت مدیره توانیر بشود هر مصوبه ای که بخواهد از هیأت مدیره و مجمع توانیر بگیرد، دست آخر در مقابل مجلس شورای اسلامی بایستد. حتی در آخرین ماه های دولت دهم تا آخرین روزها با بی توجهی به دغدغه های دلسوزان صنعت آب و برق و اخطارهای مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و کمیسون انرژی مجلس به اقدامات خود ادامه داد.
شاید نیاز حیاتی دولت یازدهم به منابع مالی برای یارانه ها از محل فروش داراییهای وزارت نیرو و بستن گوش چشم خود و دادن اختیار تام به گشته و یا شاید هوش سرشار گشته در حسن استفاده از ویژگیهای جامعه تخصصی غیر سیاسی وزارت نیرو که فقط به دنبال تولید و انتقال آب و برق در راستای رسالت خود یعنی ارایه خدمت به مردم در اقصی نقاط کشور بود و به چیز دیگری فکر نمی کرد، پایه های قدرتی را طی 8 سال برای او پی ریزی کرد که امروز یکی ازمهمترین دردسرها و دغدغه های وزارت نیرو و مجلس اصلاح اقدامات اوست. شاید دیروز دردناکترین روززندگی مقدم بود ، نظاره کردن از نزدیک به ویرانه های ساتکاب پس از 6 سال، ساتکابی که 40 سال شاهد رشد شکوفایی آن بود و برای حفظ آن هزینه همکاری با دولت دهم را تقبل کرد .اینک نشستن بر کرسی مدیر تصفیه شرکت ساتکاب منحله بجای گشته جدا برای او سخت است. حال این پیر خسته، خستگی ناپذیر می خواهد قفلهای گشته را باز کند و آب رفته را به جوی بازگرداند و نام نیکی از خود در وزارت نیرو بجای بگذارد .

اختصاصی صبا - کد خبر :110951
۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

 • محمود
 • ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴
 • 17
  1

خود کرده را تدبیر نیست .

 • ناشناس
 • ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۸:۳۰
 • 19
  3

چرا آقای گشته را سیبل کرده اید؟با ایشان مساله شخصی دارید؟آیا وزرای دولت نهم و دهم معاونین ایشان و بسیاری دیگر در وزارت نیرو،سازمان خصوصی سازی در خصوصی سازی مغایر سیاستهای ابلاغی مقام رهبری و بروز این همه معضلات مسول نبودند؟

 • مسعود
 • ۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳
 • 1
  12

آیا از سرنوشت اسف بار پرسنل شرکتهایی که بدون کار کارشناسی به فروش رفتند وادامه کار ندادندآگاهید؟


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.