English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صرفه جویی در مصرف گازوییل نیروگاه ها

صرفه جویی در مصرف گازوییل نیروگاه ها
قرار شده است که گروه مپنا تا دو سال آینده به میزان 250 مگاوات توربین های بادی 2.5 مگاواتی را نصب کند که این توربین ها ساخت گروه مپنا است و بسیار پیشرفته و همگام با دانش روز جهان طراحی شده اند.

مدیرعامل گروه مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) گفت: با تبدیل نیروگاه ها به واحدهای سیکل ترکیبی، هشت تا 10 میلیارد لیتر در مصرف گازوییل نیروگاه ها صرفه جویی می شود.
لوگو صبا به نقل از پاون، دکتر "عباس علی آبادی"در جریان بازدیدی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از کارخانجات گروه مپنا، اظهار داشت: تبدیل نیروگاه ها به واحدهای سیکل ترکیبی صرفه جویی هشت تا 10 میلیارد لیتر گازوییل را برای کشور به همراه دارد که گروه مپنا برای انجام این اقدام ملی و مهم تمامی تلاش خود را می کند.
وی با بیان اینکه هر موسسه صنعتی و یا بنگاه اقتصادی به دنبال تولید ثروت است و زمینه های مختلفی برای تولید ثروت وجود دارد، گفت: گروه مپنا به دنبال کشف این راه ها است و مهمترین فعالیتی که دنبال می کند، تبدیل واحدهای گازی نیروگاه ها به سیکل ترکیبی است زیرا این اقدام بسیار بااهمیت است.
مدیرعامل گروه مپنا گفت: این اقدام ملی که در قانون 19 بودجه 92 کشور بر آن بسیار تاکید شده است، موجب صرفه جویی حدود هشت تا 10 میلیارد لیتر مصرف گازوییل در سال می شود و قدم بزرگی در بخش ملی خواهد بود.
علی آبادی ادامه داد: گروه مپنا برای عملیاتی کردن این امر از تمامی سرمایه گذاران برای همکاری دعوت می کند.
وی همچنین به پروژه آب شیرین کن قشم اشاره کرد و گفت: گروه مپنا در تلاش است تا از محل بازیافت حرارت، برای کشوری که تشنه آب است آب شیرین تولید کند.
وی گفت: گروه مپنا از بازیافت حرارت اتلافی نیروگاه ها در قشم این فعالیت را در دست گرفته است و امیدوار هستیم در دهه فجر امسال این پروژه ملی نیز به بهره برداری برسد و نخستین واحد این پروژه را به مدار تولید نزدیک کنیم.
مدیرعامل گروه مپنا افزود: توربین های 25 مگاواتی نیز که با هدف تولید پراکنده در محل مصرف طراحی شده اند، به زودی به 33 مگاوات سیکل ترکیبی تبدیل خواهند شد و با این اقدام این گروه در جهت بهبود و افزایش بازده کشور و کاهش اتلاف انرژی قدم های موثری را بر می دارد.
علی آبادی گفت: قرار شده است که گروه مپنا تا دو سال آینده به میزان 250 مگاوات توربین های بادی 2.5 مگاواتی را نصب کند که این توربین ها ساخت گروه مپنا است و بسیار پیشرفته و همگام با دانش روز جهان طراحی شده اند.
وی با بیان اینکه این پروژه در حال عملیاتی شدن است، افزود: در این زمینه نیز دو پروژه کهک قزوین به میزان 30 مگاوات و خواف خراسان تا حدودی نصب شده است.
مدیرعامل گروه مپنا در پایان گفت: گروه مپنا در بخش انرژی خورشیدی هم در حال انجام فعالیت هایی است که به زودی اخبار خوبی در این زمینه خواهیم داد.

کد خبر: 8787
۹ دی ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.