English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۴:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پایان کار چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی

پایان کار چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی
چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی با رویکرد ظرفیت سازی، ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکت ها و سازمانهای پروژه محور عصر روز جاری (سه شنبه) به کار خود پایان داد.

لوگو صبا به نقل از ایرنا، هدف از تشکیل این کنفرانس که با حضور کارشناسان و متخصصان پروژه های مختلف عمرانی برگزارشد، استفاده از روشهای نوین تامین منابع مالی در پروژه های صنعت احداث و انرژی و افزایش صدور خدمات فنی و مهندسی بود.

ارایه راهکارهای مناسب برای دولت در جهت ایجاد بسترهای لازم به منظور توانمندسازی و ماندگار کردن شرکت ها در راستای توسعه مهندسی کشور و توجیه و تشویق شرکتهای پروژه محور به بازنگری در ساختارهای درونی به منظور ایحاد بهبود مستمر عملکرد و پی ریزی زمینه ماندگاری در صنعت احداث از دیگر اهداف تشکیل این کنفرانس بود.

در این کنفرانس چگونگی شناسایی تهدیدها و فرصتها و تبیین راهکارهای ارتقا جایگاه شرکتها در بازارهای جهانی برای انتقال و استفاده از فناوریهای نوین و ایجاد اشتغال در کشور توسط کارشناسان، متخصصان، اساتید و اندیشمندان حوزه ساختمان و شهرسازی مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت احداث انرژی با رویکرد ظرفیت سازی ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکتها و سازمان های پروژه محور، روزهای 30 دی و اول بهمن در تهران برگزار شد و در مجموع دست اندرکاران صنعت احداث وانرژی کشور در این کنفرانس هفت میزگرد تخصصی برگزار کردند.

توسعه پایدار صنعت احداث و انرژی، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، راهکارهای تامین منابع مالی، برق، آب و فاضلاب و انرژی های نو توسعه کسب و کار، تکمیل زیرساخت ها و نفت و گاز و پتروشیمی از میزگردهای تخصصی این کنفرانس بین المللی در هتل المپیک تهران بود.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این کنفرانس گفت: از سالهای گذشته شهرها را در ایران بدون توجه به حق وحقوق شهروندی طراحی کردیم و مهندسی کشور فاقد برنامه ریزی مناسب برای معماری شهرهای کشور بود.

وی تاکید کرد: برخی از شهرهای کشورمان هم اکنون غیرقابل نفش کشیدن شده اند اما این شهرها را مهندسان ما ساخته اند در حالی که جامعه مهندسان ما فارغ از نقش مهندسی خود یک مسئولیت اجتماعی دارند.

وی گفت: شهر مشهد برای یک میلیون و 800 هزار نفر طراحی شده اما هم اکنون جمعیت این شهر به سه میلیون و 100 هزار نفر افزایش یافته و هشت تا 10 درصد حاشیه نشین های ما در حاشیه مشهد زندگی می کنند.

وی یادآور شد: جامعه مهندسان کشور باید به مفهوم صلاحیت و مسئولیت های حرفه ای خود آگاه باشند، اما در زنجیره صنعت احداث باید به مسئولیت های افراد مختلف از جمله پیمانکاران و شرکت های بیمه نیز توجه شود.

وزیر راه و شهرسازی به برنامه ریزی در افق های بلندمدت و کوتاه مدت در عرصه صنعت احداث در کشور تاکید و پیشنهاد کرد در این حوزه با تشکیل شوراهای گفت و گو مسئولیت های همه دست اندرکاران صنعت احداث مشخص شود و با رقابت منصفانه همه افراد متخصص که در یک سطح هستند در انجام امور پیمانکاری کشور را یاری کنند.

وی سپس افزود: با توجه به برنامه اقدام مشترک ژنو فضا برای انجام فعالیت های اقتصادی در کشور فراهم شده و با برنامه ریزی مناسب برای خروج از رکود اقتصادی کشور اقدام کنیم.

وی گفت: در این برنامه ریزی باید رونق حوزه های مختلف اقتصادی از جمله مسکن و حمل و نقل مورد توجه قرار گیرند تا از شرایط رکود فعلی خارج شوند.

آخوندی اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل نیازمند نوسازی ناوگان هستیم زیرا هم اکنون 11 درصد تولید ناخالص داخلی کشور به بخش حمل و نقل تعلق دارد.

وی از تمام بخش های خصوصی و دولتی خواست برای خروج اقتصاد ملی از رکود با هم تعامل داشته باشند تا شاهد رونق فعالیت اقتصادی در بخش های مختلف باشیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: هم اکنون برای نوسازی ناوگان کشور نیازمند هزاران میلیارد تومان منابع مالی هستیم، هرچند می توانیم این منابع را از داخل و خارج تامین کنیم.

آخوندی ادامه داد: منابع مورد نیاز می تواند از فاینانس، بازار سرمایه، انواع صندوق های مالی و منابع بانکی تامین شود تا بتوانیم اقتصاد ایران از رکود خارج کنیم.

وی گفت: کشور هم اکنون نیازمند 3 هزار واگن مسافربری و 20 هزار واگن باری است و بخش خصوصی می تواند در این حوزه با تامین منابع مالی فعالیت خود را افزایش دهد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ناوگان جاده ای کشور هم اکنون فرسوده شده و حوزه صنعت کشور با ارایه برنامه ریزی مناسب باید نسبت به نوسازی ناوگان اقدام کند.

وزیر راه و شهرسازی از نبود بنگاه های بزرگ حمل و نقل انتقاد کرد و گفت: نبود این بنگاه ها در صنعت حمل و نقل سبب شده ضریب بهره وری در این حوزه کاهش یابد.

وی بر ضرورت راه اندازی بنادر خشک تاکید کرد و گفت: با توسعه بنادر خشک در کشور می توان شاهد توسعه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای در کشور بود.

همزمان با برگزاری این کنفرانس دو روزه بیش از 40 شرکت ایرانی آخرین دستاوردهای خود را در صنعت ساختمانی و انرژی در نمایشگاهی در حاشیه این کنفرانس عرضه کردند.

در این نمایشگاه شرکت های ایرانی توانمندی های خود را در بخش های مختلف از جمله ماشین آلات سنگین راهسازی، بیمه و تجهیزات ساختمانی و تاسیساتی در معرض دید عموم قرار داده اند.

ظرفیت های کشور در حوزه مرتبه سازی ساختمانهای بلند و شهرسازی، مصالح ساختمانی، صنایع برقی و الکترونیکی مورد نیاز، درب و پنجره و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی از دیگر محصولاتی است که توسط شرکت های ایرانی در حاشیه چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت احداث و انرژی عرضه شده بود.

کد خبر: 81004815
۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.