English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۵:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استقبال وزارت نیرو از حضور بخش خصوصی در صنعت آب و برق

استقبال وزارت نیرو از حضور بخش خصوصی در صنعت آب و برق
وزارت نیرو خریدار تضمینی آب از بخش خصوصی است و برای تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های صنعت آب و برق و ایجاد فضای سالم رقابتی در این عرصه،‌ با خرید تضمینی آب و راهکارهای قانونی دیگر، از حضور بخش خصوصی حمایت خواهد کرد.

وزیر نیرو با استقبال و حمایت از حضور بخش خصوصی در صنعت آب و برق، گفت: حضور این بخش در صنعت آب و برق افزون‌بر اشتغال‌زایی، امور اجرایی را نیز تسریع می‌بخشد.

صبا به‌ نقل از ایلنا، حمید چیت‌چیان در نشست مشترک با نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در محل ساختمان ستادی وزارت نیرو، اظهار داشت: وزارت نیرو خریدار تضمینی آب از بخش خصوصی است و برای تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های صنعت آب و برق و ایجاد فضای سالم رقابتی در این عرصه،‌ با خرید تضمینی آب و راهکارهای قانونی دیگر، از حضور بخش خصوصی حمایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بازسازی شبکه‌های آب شهری شامل اعتبار ملی نمی‌شود و بایستی از اعتبار استانی تامین شود، گفت: برای حل معضل فاضلاب استان بوشهر، تلاش می‌کنیم تا اعتبار بیشتری را جذب کرده و به این کار اختصاص دهیم.

چیت‌چیان با بیان اینکه ورود بخش خصوصی انگیزه لازم را به‌منظور رقابت سالم و موثر در این صنعت ایجاد خواهد کرد، ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌منظور همکاری در امور اجرایی صنعت آب و برق و فاضلاب، گفت: با سرمایه‌گذارانی که می‌توانند کار موثری در این زمینه انجام دهند، قراردادهایی به روش B.O.T و B.O.O منعقد خواهد شد.

وزیر نیرو درباره تکمیل سد چمشیر، گفت: با تخصیص اعتبار لازم تلاش خواهیم کرد که عملیات اجرایی پروژه سد چمشیر با سرعت بیشتری ادامه یابد تا بتوان هرچه زودتر شاهد حل مشکلات منطقه بوشهر بود.

وی با بیان اینکه برخی مناطق استان بوشهر با کمبود شدید آب مواجه است، از مدیران و مسئولان محلی خواست با بررسی کامل مشکلاتی که مربوط به شبکه‌های آب است، گزارشی تهیه شود تا چنانچه این مشکلات مربوط به حوزه وزارت نیرو است، به سرعت مرتفع شود و در صورتی که مربوط به شبکه‌های درجه 3 و 4 حوزه وزارت جهادکشاورزی است، با هم‌اندیشی مناسب نسبت به رفع مشکل در اسرع وقت اقدام شود.

چیت‌چیان تاکید کرد: با استفاده از فاینانس که به‌صورت جدی پیگیری می‌شود و به‌زودی به نتیجه خواهد رسید، در اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به‌ویژه پروژه انتقال آب خط دوم کوثر و همچنین تکمیل طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب استان بوشهر تسریع خواهد شد.

در این نشست که با حضور استاندار و نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیران استانی و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور برگزار شد، هر یک از نمایندگان با بیان مشکلات آب و برق و فاضلاب حوزه انتخابیه خود،‌ نسبت به رفع آن با مدیران و مسئولان وزارت نیرو به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

کد خبر: 148835
۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۸:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.