English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رونمایی از دیپلماسی جدید انرژی ایران

رونمایی از دیپلماسی جدید انرژی ایران
نائب رئیس انجمن اقتصاد انرژی ایران گفت: با توجه به رویکرد توسعه سیاست دیپلماسی انرژی، کنفرانس بین‌المللی ایران پس از تحریم‏ها، انرژی و محیط‏ زیست در بهار سال آینده با مشارکت وزارت نفت و وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

صبا به نقل از تسنیم، مرتضی بهروزی فر درباره آخرین وضعیت برگزاری کنفرانس بین‌المللی ایران پس از تحریم‏ها، انرژی و محیط‏ زیست گفت: پس از توافق ایران با کشورهای 5+1 در ژنو، فضای جدید بین‌المللی پیش روی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران بازگشایی شد.

وی با اعلام اینکه در چنین شرایطی انجمن اقتصاد انرژی ایران به عنوان یک تشکل غیر دولتی علمی در حوزه انرژی، برگزاری یک گردهمایی بین‌المللی در حوزه نفت و انرژی را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: مهمترین هدف برگزاری کنفرانس بین‌المللی ایران پس از تحریم‏ها، انرژی و محیط‏ زیست، ایجاد یک بستر مناسب به منظور افزایش قدرت چانه‌زنی ایران در تعاملات بین‌المللی انرژی است.

نائب رئیس انجمن اقتصاد انرژی ایران با تاکید بر اینکه با برگزاری این کنفرانس امکان معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و برق کشور فراهم می شود، اظهار داشت: بر اساس اهداف بلند مدت باید حدود 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران انجام شود که برگزاری این کنفرانس، بهترین فرصت برای معرفی جذابیت‌های سرمایه گذاری در صنایع نفت و انرژی کشور خواهد بود.

دبیر کل کنفرانس بین‌المللی ایران پس از تحریم‏ها، انرژی و محیط‏ زیست با یادآوری اینکه در کنار معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری، تشریح مشکلات تحریم برای محیط زیست و توسعه صنایع نفت و انرژی کشور از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی است، بیان کرد: علاوه بر این با توجه به تماس‌های گسترده شرکت‌های معتبر بین‌المللی، برگزاری این کنفرانس می‌تواند زمینه ساز بازگشت شرکت‌های خارجی به صنعت نفت ایران شود.

بهروزی فر با بیان اینکه تاکنون وزارت امور خارجه برای برگزاری این کنفرانس بین‌المللی همکاری‌های قابل توجه و بسیار موثری داشته است، گفت: در این بین حمایت بیش از پیش معنوی و کارشناسی وزارت نفت می‌تواند به برگزاری هر چه باشکوه تر این کنفرانس کمک کند.

وی با یادآوری اینکه قرار بود این کنفرانس در روزهای 17 و 18 اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار شود، افزود: با توجه به برگزاری هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت در سوم و چهارم اسفند برگزاری این کنفرانس به بهار سال 1393 موکول شده است.

دبیرکل کنفرانس همچنین از اظهار تمایل چند شرکت بزرگ بین‌المللی برای حمایت از برگزاری این گردهمایی بزرگ نفت و انرژی خبر داد و خاطرنشان کرد: برخی از غول‌های نفت و گاز جهان برای حضور در این کنفرانس بین‌المللی در تهران اعلام آمادگی کرده اند.

در این گردهمایی بین‌المللی که قرار است برخی از چهره‌های مطرح انرژی از ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ژاپن سخنرانی کنند سیاست زدایی از انرژی، اثرات تحریم بر امنیت انرژی و محیط زیست، فرصت‌های سرمایه گذاری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تبادل فن‌آوری و تکنولوژی‌های نوین از مهمترین محورهای برگزاری آن خواهد بود.

کد خبر: 298575
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۶:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.