English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

باید در زمینه آب و برق به سطح اطمینان پایدار برسیم

باید در زمینه آب و برق به سطح اطمینان پایدار برسیم
ما به مدیران صنعت آب و برق کشور اعتماد داشته و به آنان امید بسته‌ایم تا برای توسعه پایدار این صنعت و خدمت‌رسانی قابل اعتماد به مردم برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

رییس‌ جمهوری بر ضرورت دستیابی به سطح اطمینان پایدار در زمینه آب و برق تاکید کرد.
صبا به نقل از پاون، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر "حسن روحانی" صبح امروز (دوشنبه) با حضور در وزارت نیرو در نشستی با وزیر، معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه با اشاره به اهمیت آب و برق در زندگی روزمره مردم و توسعه کشور، بر ضرورت برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و نیروی انسانی متحد و بکارگیری بخش خصوصی در راستای توسعه هرچه بهتر این بخش تأکید کرد.
رییس جمهوری ضمن تبریک سال جدید به همه خدمتگزاران و مسئولان فعال در وزارت نیرو، اظهار امیدواری کرد که سال خوبی را پیش رو داشته و بتوانیم خدمتگزار بهتری برای ملت بزرگ ایران باشیم.
رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه موضوع آب و برق از اهمیت زیادی در کشور برخوردار است، ‌گفت:‌ در موضوع آب، کشور ما دچار یک مشکل ریشه‌ای است چراکه در منطقه‌ای نیمه خشک قرار دارد و به این لحاظ باید همیشه از منابع آبی مراقبت شده، در مصرف آن صرفه‌جویی شود و این منابع مورد صیانت و بهره‌برداری صحیح قرار گیرد.
روحانی با مهم قلمداد کردن نقش مدیریت منابع آب در کشور، گفت: باید بتوانیم با مدیریت و برنامه‌ریزی، از منابع آبی استفاده کنیم و در حقیقت برنامه‌ریزی‌های بلندمدت ما باید برای یک جمعیت ۱۵۰ میلیونی در کشور در دهه‌های آینده صورت گیرد.
رییس‌جمهوری با اشاره به حضور نیروی انسانی توانمند در وزارت نیرو و حرکت به سمت خودکفایی کامل در موضوع آب و برق، گفت: امروز خوشبختانه در این زمینه روی پای خودمان هستیم و حتی خدمات فنی و مهندسی خود در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله سدسازی را به دیگر کشورها نیز صادر می‌کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه مدیریت جهادی زمانی اتفاق می‌افتد که علم، دانش و مدیریت توأم با ایثار، تعهد و فداکاری باشد، خاطرنشان کرد: ما به مدیران صنعت آب و برق کشور اعتماد داشته و به آنان امید بسته‌ایم تا برای توسعه پایدار این صنعت و خدمت‌رسانی قابل اعتماد به مردم برنامه‌ریزی و اقدام کنند.
رییس‌جمهوری همچنین با اشاره به حضور و نقش فعال بانوان کشور در مراکز علمی و دانشگاهی، بر ضرورت حضور و ارتقای آنان در حوزه‌های مدیریتی تاکید کرد و افزود: امروز شرایط جهانی و شرایط جامعه ما به گونه‌ای نیست که دوران مدیریت مردسالارانه بخواهد ادامه یابد، بلکه باید از هرکسی که شایستگی انجام کاری را دارد استفاده کرده و برای حضور آنان در مدیریت بخش‌های مختلف ایجاد فرصت کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه باید مصرف آب در کشور را مدیریت و بهره‌وری را مدنظر قرار دهیم، گفت: عمده مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است و متأسفانه هنوز شیوه‌های آبیاری در این بخش سنتی است که باید در این راستا به منظور تأمین آب کشاورزی برای تولید بیشتر محصولات ازجمله خودکفایی در گندم افزایش بازده آب و بهبود روش‌ها برنامه‌ریزی شود.
رییس‌جمهوری همچنین با بیان اینکه مهار و مدیریت آب‌های مرزی باید در اولویت اقدام ها قرار داشته باشد، تصریح کرد: استفاده صحیح از آب‌های مرزی که امروز بیشتر آن هدر می‌رود، می‌تواند در کشور تحولی ایجاد کند و ما باید به آن توجه کنیم.
دکتر روحانی سپس بر ضرورت اجرای قراردادهای مرزی با کشورهای همسایه در زمینه حقابه‌ها بخصوص در شرق کشور تاکید کرد.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در فناوری آب‌شیرین‌کن در حدود دو هزار کیلومتر سواحل جنوبی کشور باید توسعه یابد، تصریح کرد:‌ تحقق این امر نقشی اساسی در توسعه صنایع معدنی و صنعت فولاد کشور خواهد داشت و می‌توان در این راستا از انرژی خورشیدی نیز استفاده کرد.
دکتر روحانی با بیان اینکه در همه طرح‌های وزارت نیرو اجرای اقدام ها باید به بخش خصوصی سپرده شود تا از چابکی و پشتکار این بخش استفاده شود، گفت: بخش دولتی باید وظیفه حاکمیتی و برنامه‌ریزی را به طور جدی ایفا کند.
رییس‌جمهوری افزود: در عین حالی که به عنایات آسمانی چشم می دوزیم باید هم در زمینه برق و هم در موضوع آب برنامه‌ریزی‌ها را به گونه‌ای انجام دهیم تا به سطح اطمینان پایدار رسیده و نگرانی‌های لحظه‌ای را از بین ببریم.
دکتر روحانی با بیان اینکه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور باید مورد تشویق قرار گرفته و ظرفیت بزرگ انرژی خورشیدی در وادی کشور پهناور ایران بتواند با توجیه اقتصادی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، گفت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار ضروری و توسعه فناوری‌های جدیدی که مصرف انرژی خانگی، صنعتی و کشاورزی را کاهش می‌دهند باید مورد حمایت و تشویق قرار گیرد.
رییس‌جمهوری ارتباط با کشورهای همسایه در زمینه خرید و فروش و انتقال برق را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه نخستین قدم تامین امنیت ملی یک کشور ایجاد یک رابطه خوب و صمیمی با همسایگان است، گفت: تفاوت ساعت اوج مصرف بین ایران و همسایگان یک مزیت قابل توجه در زمینه صادرات برق است.
دکتر روحانی ادامه داد: صادرات برق راهی برای در هم تنیده شدن اقتصاد‌های ایران و دیگر کشورها با یکدیگر است که دوستی و نزدیکی ملت‌ها را تأمین کرده و بهترین راه حفظ امنیت و صلح در منطقه است.
رییس‌جمهوری اظهار کرد: یکی از راه‌های تحقق رهنمودهای رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی همین است که در هم‌تنیدگی اقتصاد با همسایگان شدت یابد تا زمینه‌ای برای تهدیدها و تحریم‌ها باقی نماند.
دکتر روحانی با بیان اینکه امیدواریم دست به دست هم داده و با همت مسئولان و کارکنان وزارت نیرو تابستان پیش‌رو، تابستان خوبی برای مردم باشد، گفت: ما باید مشکلات را با مردم در میان بگذاریم چراکه مردم ما مردمی خوب هستند که با مسئولان همکاری می‌کنند و امروز برای اداره بهتر کشور راهی جز حضور، تلاش و همکاری مردم در بخش‌های مختلف نداریم.

کد خبر: 10075
۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۴:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.