English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۰۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

جزییات جلسه رییس جمهور‌ در وزارت نیرو

جزییات جلسه رییس جمهور‌ در وزارت نیرو
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با موثر خواندن جلسه امروز رییس جمهور با وزیر نیرو و معاونین وی در محل وزارتخانه ابراز امیدواری کرد که وزارت نیرو بتواند ماموریت‌ها و خواسته‌های دولت در مقام رییس جمهور را انجام دهد.

صبا علیرضا دائمی در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح مسائل بیان شده در نشست صبح امروز که با حضور رییس جمهور در وزارت نیرو برگزار شد گفت: گزارشی توسط وزارت نیرو در مورد بحث آب و توانمندی‌ها و چالش‌های صنعت آب و برق ارائه شد.

وی افزود: رییس جمهور و همراهان وی وقت لازم برای شنیدن مسائل گذاشتند و گزارش‌ها توسط وزیر نیرو و معاونین وی ارائه شد. درخواست‌های مطرح شده از جمله تسهیل در انجام امور‌، پرداخت بدهی‌های مطالبات مجموعه‌های بیرونی وزارت نیرو و پرداختن به مساله بهره وری آب، برق و انرژی بودند که در کنار آن‌ها گزارشی از پیشرفت‌های وزارتخانه، امکانات توسعه صادرات و دانش فنی وزارت نیرو ارائه شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این‌که رییس جمهور آشنایی کامل نسبت به مسائل داشت و سوال‌های بسیار خوب و تخصصی‌ مطرح کرد، گفت: روحانی توصیه‌هایی از جمله استفاده از آب‌های غیر متعارف و انرژی‌های نو مطرح کرد. رییس جمهور توصیه کرد که حتما از دو محور انرژی‌های تجدیدپذیر و انرژی خورشیدی حمایت بیشتر صورت گیرد.

دائمی با اشاره به این‌که ایران دارای مرزهای آبی است گفت: رییس جمهور بر مساله استفاده از آب دریاها تاکید داشت و بیان شد از آب شور دریا برای‌ آبادی مناطق استفاده شود.

وی از دیگر مسائل مطرح شده به تاکید روحانی بر شعار سال جاری که اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است اشاره کرد و گفت: بر مدیریت جهادی و عزم ملی تاکید شد تا براساس مبانی علمی از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود. همچنین در مورد بهره وری نیز نکات گسترده‌ای به وزارت نیرو توصیه شد که وزارتخانه ملزم به رعایت آن‌ها است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با بیان این‌که روحانی بر اجرای سیاست‌های اصل 44 تاکید داشت، گفت: از دیگر مسائل مطرح شده الزام رعایت سیاست‌های اصل 44 و خصوصی سازی بود که براساس آن باید واگذاری اموری که قابل واگذاری هستند صورت گیرد و تاکید شد که دولت بیشتر به وظایف حاکمیتی بپردازد.

دائمی در پایان با موثر خواندن نشستی که امروز صبح با حضور رییس جمهور در وزارت نیرو برگزار شد ابراز امیدواری کرد تا وزارتخانه بتواند به تمام درخواست‌ها جامه عمل بپوشاند.

کد خبر: 93011804784
۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.