English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صنعت آب و برق نیازمند کار و تلاش فرهنگی است

صنعت آب و برق نیازمند کار و تلاش فرهنگی است
فعالیت های فرهنگی فقط توصیه و تبلیغات از رسانه های گروهی نیست، لذا لازم است با انجام امور فنی بسترهای لازم را برای استقرار فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه فراهم کنیم.

وزیر نیرو سال 93 را برای صنعت آب و برق سالی پرتلاش و در عین حال پرچالش خواند و گفت:
صنعت آب و برق نیازمند کار و تلاش فرهنگی است.
صبا به نقل از پاون، مهندس "حمید چیت چیان" روز پنجشنبه در نشست شورای مدیران ارشد وزارت نیرو که به میزبانی شرکت برق منطقه ای خراسان در مشهد مقدس برگزار شد، افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر استقرار اقتصاد مقاومتی در سال گذشته و نامگذاری امسال تحت عنوان فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، مسئولیت های جدیدی متوجه ما مدیران کرده است که نیازمند تدوین برنامه های راهبردی برای نیل به اهداف مورد نظر است.
وی از مدیران حاضر در نشست خواست: با کار و تلاش مضاعف، تدبیر و مدیریت قوی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری حرکت کنند.
وی سپس به موضوع فرهنگ اشاره کرد و با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی تنها وظیفه دستگاه های فرهنگی نظیر صدا و سیما، حوزه های علمیه، آموزش و پرورش و ارشاد اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم در صنعت آب و برق هم بایستی فرهنگ جدیدی ایجاد شود.
وی در همین زمینه به مدیریت مصرف که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و از جمله سیاست های راهبردی وزارت نیرو است، اشاره کرد و حل مشکلات موجود در این بخش را نیازمند یک کار فرهنگی دانست.
به گفته چیت چیان، فعالیت های فرهنگی فقط توصیه و تبلیغات از رسانه های گروهی نیست، لذا لازم است با انجام امور فنی بسترهای لازم را برای استقرار فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه فراهم کنیم.
وزیر نیرو در همین باره بر لزوم ایجاد فرهنگ جدید استفاده از تاسیسات و تجهیزات جدید گرمایشی و سرمایشی کم مصرف تاکید کرد و افزود: فعالیت های فرهنگی چند سال گذشته به گسترش استفاده از لامپ های کم مصرف به جای لامپ های پر مصرف منجر شده است.
در ادامه این نشست، شماری از مدیران به تشریح وضعیت منابع آب و برق شهرهای خراسان رضوی پرداختند و با ارایه گزارش، نیازها و مشکلات این صنعت را به اطلاع وزیر نیرو رساندند.
در ابتدای نشست نیز حجت‌الاسلام راشد یزدی از اساتید حوزه و اخلاق در رابطه با نقش و جایگاه انسان های متعهد و متخصص در رفع مشکلات مردم سخنانی بیان و کار مدیران صنعت آب و برق را ناشی از اعتقاد دینی آنان عنوان کرد.
وی فعالیت مدیران وزارت نیرو را فرهنگی توصیف کرد و گفت: به جز هوا، هیچ چیز مانند آب و برق دارای ارزش برای حیات انسان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شما به حیات مردم خدمت می کنید، افزود: اقدام های انجام شده در حوزه آب و برق نه تنها برای انسان های حاضر بلکه میراثی است برای فرزندان و آیندگان که قطعاً تلاش های شما را ارج خواهند گذارد.

کد خبر: 10128
۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.