English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استقرار پیشرفته ترین نظام آموزشی در موسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق

استقرار پیشرفته ترین نظام آموزشی در موسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق
هر کدام از مجتمع‌های آموزشی صنعت آب و برق تا پایان سال باید یک مرکز پ‍ژوهشی تاسیس کنند.

وزیر نیرو گفت: دانشگاه علمی، کاربردی صنعت آب و برق باید به‌روز ترین تجهیزات و نظام آموزشی جهان را در خود استقرار کند و از رییس جدید این مرکز انتظار دارم که در این مسیر گام بردارد.
صبا به‌ نقل از پاون، مهندس "حمید چیت‌چیان" در آیین تودیع و معارفه رییس پیشین و جدید موسسه علمی، کاربردی صنعت آب و برق، اظهار داشت: وزارت نیرو جزو موسسه‌هایی است که سابقه طولانی در امر آموزش دارد و پایه‌های موفقیت این صنعت بر روی ظرفیت‌های آموزشی آن بنا شده است.
وی افزود: طبق آماری که در گذشته ارایه شده است، 70 درصد مدیران صنعت آب و برق دانش آموخته موسسات آموزشی وزارت نیرو بوده‌اند.
وزیر نیرو ضمن قدردانی از تلاش‌های رییس پیشین دانشگاه علمی، کاربردی صنعت آب و برق، گفت: از دکتر "موسوی ترشیزی" به‌عنوان رییس جدید این دانشگاه و مهندس "علی‌اکبر مهاجری" معاون منابع انسانی وزارت نیرو  انتظار دارم که با تمرکز بر آموزش در کنار پژوهش، آسیب‌های وارده به بخش آموزش صنعت را جبران کنیم.
چیت‌چیان از تدوین برنامه راهبردی در وزارت نیرو خبر داد و گفت: در این برنامه راهبردی شاخص‌های کمی قابل اندازه‌گیری تعریف شده است که میزان اجرایی شدن راهبردها را مشخص می‌کند.
وی ادامه داد: از مسئولان آموزشی این درخواست را دارم که راهبردها و شاخص‌ها را مدنظر قرار دهند و پایش دقیق درباره این پایش‌ها صورت گیرد.
وی اظهار داشت: صنعت آب و برق جهان با سرعت بالایی از نظر کمی و کیفیت در حال توسعه است اما متاسفانه ما پا به پای فناوری در جهان حرکت نکرده‌ایم.
چیت‌چیان با اظهار امیدواری نسبت به تحول در صنعت آب و برق، تصریح کرد: درک و پیاده‌سازی فناوری‌ها فقط و فقط با همت و تلاش مسئولان آموزش کشور محقق می‌شود و مجموعه آموزشی متولی پیشرفت و توسعه و به‌روزرسانی هستند.
وی گفت: مجتمع‌های ما تاکنون وارد مسئله پژوهش نشده‌اند و آموزش بدون پژوهش از پویایی لازم برخوردار نیست و پویایی با پژوهش همراه است.
وزیر نیرو با بیان اینکه تا پایان امسال هر کدام از مجتمع‌های ما باید دست‌کم یک مرکز پژوهشی داشته باشند، عنوان داشت: مجتمع‌های آموزشی باید به تناسب ظرفیت‌ها و هیات‌های علمی به یک یا دو قطب حرفه‌ای در کشور تبدیل شوند.
استقرار به‌روزترین تجهیزات و نظام‌های آموزشی جهان در موسسه علمی، کاربردی صنعت آب و برق یکی دیگر از خواسته‌های وزیر نیرو از رییس جدید این موسسه بود.
وی گفت: باید در هرکدام از هیات‌های مدیره ما دست‌کم یک عضو هیات علمی وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که اعضای هیات علمی دانشگاه دو روز در هفته در محیط صنعت و پژوهش باشند.
در این آیین دکتر "سیدابراهیم موسوی ترشیزی" به‌عنوان رییس جدید موسسه علمی، کاربردی صنعت آب و برق معرفی و از تلاش‌های دکتر "حمید وارسته‌پور" رییس پیشین این موسسه قدردانی شد.

کد خبر: 10184
۲۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.