English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۵:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برگزاری دومین همایش فناوریهای نوین انرژی

برگزاری دومین همایش فناوریهای نوین انرژی
دومین همایش فناوریهای نوین انرژی در مشهد دومین همایش فناوریهای نوین انرژی توسط شرکت برق منطقه ای خراسان در مشهد برگزار می شود.

صبا به نقل از توانیر، معاون برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت با اعلام این خبر افزود: این همایش با حضور استاتید دانشگاه ، دانشجویان و صنعت گران به مدت 2 روز در تاریخهای 29و30 خرداد ماه سال جاری همزمان با نهمین نمایشگاه بین المللی برق برگزار می شود.

دکتر رجبی مشهدی هدف از برگزاری این همایش را بررسی آخرین تحولات در حوزه های انرژی های تجدید پذیر، استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی در توسعه انرژی های نو و فرهنگ سازی و افزایش مشارکت های مردمی در توسعه انرژی های تجدید پذیر عنوان کرد.

دکتررجبی مشهدی دبیر همایش با اشاره به اینکه در این همایش ، مدیرعامل شرکت توانیر و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور دارند تصریح کرد: بازدید از نیرو گاه 28 مگاواتی دیزباد نیشابور نیروگاه خورشیدی الهیه و ریز شبکه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق مشهد برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.

دکتر رجبی مشهدی درادامه این گفتگو توجه به استفاده از انرژیهای نو را مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت : کشور ایران بسترهای مناسب در بخش باد و خورشید برای استفاده دارد ، به طوری که ایران 300 روز آفتابی دارد که پنج برابر اروپا است و در بخش باد نیز تونلهای باد مهم در کشور به ویژه در استانهای خراسان وجود دارد که باید از آنها استفاده شود.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خراسان با اشاره به تاکید مسئولین در سالهای اخیر به استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیان داشت : در قانون بودجه سال گذشته و همچنین سال جاری ظرفیت های قابل توجهی در این زمینه بوجود آمده که می توان به اختصاص 100 میلیارد دلار برای جلوگیری از سوختن گاز همراه نفت ، طرحهای بهینه سازی مصرف ، توسعه انرژی ها ی تجدید پذیر و همچنین 120 میلیارد تومان برای استفاده از نیروگاههای کوچک فتو ولتائیک در بخش های اداری و مسکونی درنظرگرفته شده است.

وی توجه به اقتصاد و بومی سازی تجهیزات نیروگاههای تجدید پذیر را مهم دانست و افزود : براساس قرارداد میان شرکت برق منطقه ای خراسان با دانشگاه فردوسی مشهد ، میکرو اینورتر پنل های خورشیدی در کشور تجاری سازی و به تولید انبوه رسید .

کد خبر: 73592
۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.