English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۶:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مشهد میزبان دومین همایش فناوری‌های نوین انرژی

مشهد میزبان دومین همایش فناوری‌های نوین انرژی
هدف از برگزاری این همایش بررسی آخرین تحول‌ها در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانونی در توسعه انرژی‌های نو و فرهنگ‌سازی و افزایش مشارکت‌های مردمی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان از برگزاری دومین همایش فناوری‌های نوین انرژی توسط این شرکت در مشهد خبر داد.
صبا به‌ نقل از پاون، دکتر "مصطفی رجبی‌مشهدی" گفت: این همایش با حضور استادان دانشگاه، دانشجویان و صنعت‌گران روزهای 29 و 30 خردادماه جاری همزمان با نهمین نمایشگاه بین‌المللی برق مشهد برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این همایش را بررسی آخرین تحول‌ها در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانونی در توسعه انرژی‌های نو و فرهنگ‌سازی و افزایش مشارکت‌های مردمی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد.
وی اظهار داشت: بازدید از نیروگاه 28 مگاواتی دیز باد نیشابور، نیروگاه خورشیدی الهیه و ریزشبکه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق مشهد برای شرکت‌کنندگان در این همایش پیش‌بینی شده است.
وی توجه به استفاده از انرژی‌های نو را مهم ارزیابی کرد و افزود: ایران بسترهای مناسب در بخش باد و خورشید برای استفاده دارد به‌طوری که ایران 300 روز آفتابی دارد که پنج برابر اروپا است و در بخش باد نیز تونل‌های باد مهم در کشور به‌ویژه در استان‌های خراسان وجود دارد که باید از آنها استفاده شود.
وی توجه به اقتصاد و بومی‌سازی تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر را مهم دانست و گفت: براساس قرارداد فی‌مابین شرکت برق منطقه‌ای خراسان با دانشگاه فردوسی مشهد، میکرواینورتر پنل‌های خورشیدی در کشور تجاری‌سازی شده و به تولید انبوه رسیده است.


 

کد خبر: 11186
۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.