English
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره برداری رسمی از نیروگاه های پرند و رودشورآغاز می شود

بهره برداری رسمی از نیروگاه های پرند و رودشورآغاز می شود
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران اعلام کرد: بهره برداری رسمی از بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی پرند با ظرفیت 954 مگاوات و فاز نخست نیروگاه رودشور با ظرفیت 792 مگاوات، آغاز می شود.

مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران اعلام کرد: بهره برداری رسمی از بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی پرند با ظرفیت 954 مگاوات و فاز نخست نیروگاه رودشور با ظرفیت 792 مگاوات، آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه برق ایران، مهندس محمد بهزاد با اعلام این خبر اظهار داشت: به احتمال زیاد بخش گاز نیروگاه پرند با حضور رئیس جمهور به افتتاح رسمی خواهد رسید.
مهندس بهزاد با بیان این که این نیروگاه در 6 واحد 159 مگاواتی ساخته شده است خاطرنشان کرد: این پروژه جزو نیروگاه هایی است که با تلاش های شبانه روزی همه دست اندرکاران، نزدیک به شش ماه زودتر از موعد راه اندازی شد.
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران اضافه کرد: سنکرون زودتر از زمانبندی واحدهای این طرح در هنگام پیک مصرف سال گذشته، کمک شایانی به شبکه سراسری برق کشور نمود.
مهندس بهزاد از نزدیک بودن به تهران به عنوان ویژگی این طرح یاد کرد و گفت: نزدیک بودن به نقطه پرمصرفی چون شهر تهران از مهمترین دلایل ساخت این طرح به شمار می رود.
وی با بیان این که سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت جانشین آن گازوئیل است، اضافه کرد: در حال حاضر تمام واحدهای نیروگاه گازسوز هستند و تنها در مواقع لزوم از گازوئیل استفاده می شود.
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران همچنین از برنامه ریزی برای افتتاح رسمی نیروگاه خصوصی B.O.O رودشور سخن گفت و یاداور شد: در صورتی هماهنگی و موافقت مسئولان ذیربط،‌ فاز نخست نیروگاه خصوصی رودشور نیز همزمان با پرند به افتتاح رسمی خواهد رسید.
مهندس بهزاد اضافه کرد: فاز نخست نیروگاه رودشور در سه واحد 264 مگاواتی و در مجموع با ظرفیت 792 مگاوات ساخته شده است .
وی اظهار داشت: این نیروگاه در 3 فاز ساخته خواهد شد و با اتمام ساخت و بهره برداری کامل،‌ بزرگترین نیروگاه خصوصی کشور خواهد شد.

سایت سازمان توسعه برق ایران
۱۷ خرداد ۱۳۸۶ ۱۴:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • محمد خانی
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۵۱
  • 0
    0

با سلام، من یک دانشجوی مهندسی برق هستم ساکن رباط کریم، آرزوی موفقیت و پیشرفت هر چه بیشتر را از خداوند بزرگ برایتان خواستارم و امیدوارم روزی عضوی از کارکنان انجا باشم.(09122808852)

  • وهاب مهدلو
  • ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۸:۱۳
  • 0
    0

باسلام و خداقوت به تمامی مسولین وپرسنل زحمت کش من وهاب مهدلو دارای مدرک مهندسی برق قدرت بامعدل17و دارای کارت پایان خدمت متولد1/10/65علاقه مند فعالیت در این سازمان را دارم9190910914


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.