English
یکشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹, ۰۷:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بدهی 11500000000000 تومانی وزارت نیرو!

بدهی 11500000000000 تومانی وزارت نیرو!
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو به ایسنا خبر داد: در حال اخذ مجوزهای حقوقی برای عرضه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت دیگر از سهمیه دو هزار میلیارد تومانی اوراق مشارکت سال 92 هستیم.

صبا علیرضا دائمی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بین پیمانکاران توزیع شده و این کار ادامه دارد گفت: استقبال نسبتا خوبی از اوراق مشارکت در این عرصه شده است.

وی تصریح کرد: سهمیه ما در سال 92 دو هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بود که در حال حاضر در حال اخذ مجوزهای حقوقی برای عرضه هزار میلیارد تومان اوراق دیگر هستیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو در مورد عدم استقبال از اوراق مشارکت توسط مردم گفت: ممکن است در بازار عمومی که اوراق توسط بانک عرضه می‌شود به دلیل سود 20 درصدی و نبود امکان خرید و فروش اوراق در چهار سال اول مردم کمتر استقبال کنند اما پیمانکاران استقبال خوبی از اوراق مشارکت داشته‌اند.

دائمی در مورد میزان بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران گفت: در بخش آب حدود 3500 میلیارد تومان بدهکاریم و در بخش برق عمده بدهی مربوط به تولیدکنندگان بخش خصوصی و کمتر بدهی به پیمانکاران است. در این عرصه حدود هشت هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان بخش خصوصی برق بدهکار هستیم.

به گزارش ایسنا، در سال گذشته با توجه به حجم دیون وزارت نیرو و امکان استفاده از اوراق مشارکت مقرر شد تا بابت پرداخت بخشی از بدهی وزارتخانه به پیمانکاران، اوراق مشارکت عرضه شود.

کد خبر: 93051205028
۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.