English
شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۷:۵۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رونمایی از نخستین نمونه تیر برق موقت با قابلیت تغییر ارتفاع

رونمایی از نخستین نمونه تیر برق موقت با قابلیت تغییر ارتفاع
در مواقعی که نیاز به تعویض پایه ها در حالت خط گرم وجود داشته باشد، به دلیل امکان تنظیم ارتفاع پایه کامپوزیت موقت ، با قرار دادن دو پایه موقت در دو طرف تیر موجود این کار به سهولت از طریق عملیات خط گرم، ممکن خواهد شد.

صبابه نقل از توانیر، با حضور میران و کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد برای نخستین بار در کشور ، از تیرکامپوزیت موقت با قابلیت تغییر ارتفاع در بلوار مجلسی زارچ رونمایی شد.

مهندس شهرام پورفرزین، کارشناس نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان یزد
در حاشیه مراسم رونمایی از تیرکامپوزیت موقت ، هدف از اجرای این طرح را کاهش خاموشی های ناشی از شکستگی و جلب رضایت مشترکین برشمرد و افزود: ایده پایه کامپوزیت موقت سبک با تغییر ارتفاع به صورت ماکت اولیه شبیه سازی وسپس به صورت یک نمونه آزمایشی توسط شرکت سازنده ساخته شد.
وی فرآیند ساخت نمونه تیر کامپوزیت موقت تا نهایی شدن طرح را حدود هشت ماه اعلام کرد واظهار داشت : اسمبل کردن تیر کامپوزیت موقت درمحل تیرشکستگی ،در شرایط عادی حدود 15 دقیقه قابل انجام بوده و به راحتی پس از جداسازی سیم های باندینک شده از روی ایزولاتورهای پایه شکسته ، هادیها قابل جابجایی بر روی پایه کامپوزیت موقت است.
مهندسپورفرزین قابلیت مکانیکی بالا و امکان نصب مهار بادبند و استفاده موقت در مواقع بروز بحران در این نوع تیر را یادآور شد وگفت : این پایه کامپوزیتی شرایط را برای نصب و احداث شبکه های موقت و طولانی (مانورها ومناسبت ها و...) با ایجاد دو پایه درآغاز وپایان خط با سریع ترین زمان و کم ترین هزینه را امکان پذیر می کند.
وی اضافه کرد: در مواقعی که نیاز به تعویض پایه ها در حالت خط گرم وجود داشته باشد، به دلیل امکان تنظیم ارتفاع پایه کامپوزیت موقت ، با قرار دادن دو پایه موقت در دو طرف تیر موجود این کار به سهولت از طریق عملیات خط گرم، ممکن خواهد شد.
کد خبر: 74049
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.