English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۴:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

همایش انرژی فرصتی برای ارایه ایده‌های نو

همایش انرژی فرصتی برای ارایه ایده‌های نو
بحث انرژی در جهان از حساسیت خاصی برخوردار است اما به‌دلیل اینکه انرژی در ایران از نرخ پایینی برخوردار است، استفاده بهینه از آن زیاد جدی گرفته نمی‌شود.

مدیرکل دفتر خصوصی‌سازی صنعت برق وزارت نیرو گفت: دهمین همایش بین‌المللی انرژی مکانی برای تبادل اندیشه و فرصتی برای ارایه ایده‌های نو در بخش انرژی است.
لوگو صبابه نقل از پاون،  مهندس "جمال آریایی"  با بیان اینکه برگزاری دهمین همایش بین‌المللی انرژی افزون‌بر ایجاد فضایی برای تبادل اندیشه و ارایه ایده‌های نو می‌تواند راهکارهای مناسبی را برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به جامعه ارایه کند، گفت: بحث انرژی در جهان از حساسیت خاصی برخوردار است اما به‌دلیل اینکه انرژی در ایران از نرخ پایینی برخوردار است، استفاده بهینه از آن زیاد جدی گرفته نمی‌شود.
وی ادامه داد: در تمام کشورها انرژی‌های الکتریکی و سوخت با قیمت واقعی به مصرف‌کنندگان ارایه می‌شود و مردم نیز سعی می‌کنند در استفاده بهینه از آن بکوشند و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند اما در کشور ما به‌دلیل اینکه سوخت و انرژی الکتریکی با قیمت پایین در اختیار مردم قرار می‌گیرد، مردم نیز بحث مدیریت در مصرف را جدی نمی‌گیرند.
آریایی با بیان اینکه مادامی که قیمت انرژی در کشور واقعی نشود، جامعه نسبت به استفاده بهینه از آن احساس مسئولیت نخواهد کرد، افزود: فراوانی سوخت فسیلی و گاز و ارزانی آن موجب شده است مردم کمتر از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دارای منابع فراوانی از انرژی تجدیدپذیر و پتاسیل‌های زیادی برای استفاده از این انرژی در جامعه است اما به‌دلیل هزینه بالای لوازم جانبی استفاده از این فناوری، هم‌اکنون برای همه میسر نیست تا از این امکان استفاده کنند.
مدیرکل دفتر خصوصی سازی صنعت برق وزارت نیرو با بیان اینکه تسهیلاتی که از سوی وزارت نیرو برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم می‌شود، می‌تواند به ترغیب مردم جهت استفاده از این انرژی پاک و دوستدار محیط زیست منجر شود، گفت: با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانیم ضمن حفظ منابع سوخت فسیلی برای آیندگان، محیط زیست و هوای سالم را به هم‌نوعان خود هدیه کنیم.
وی با بیان اینکه برگزاری همایش‌های بین‌المللی انرژی در سال‌های گذشته دستاوردهای مثبتی با خود همراه داشته است، تصریح کرد: آشنایی با ایده‌ها و اندیشه‌های نو در بحث ارایه بسته‌های پیشنهادی به‌منظور استفاده بهینه از انرژی موجب خواهد شد از جامعه‌ای سلامت برخوردار شویم.
دهمین همایش بین‌المللی انرژی با شعار "مدیریت منابع کارآمد، صنعت انرژی سرآمد" روزهای 4 و 5 شهریورماه 93 در سالن همایش‌های پژوهشگاه نیرو در تهران برگزار می‌شود.
این همایش که بزرگ‌ترین گردهمایی مدیران و متخصصان حوزه انرژی کشور محسوب می‌‌شود، با همکاری وزارت‌خانه‌های نیرو، نفت و شماری از شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه این دو وزارت‌خانه، شهرداری تهران، صندوق توسعه ملی، گروه مپنا و شرکت الکترونیک افزارآزما ترتیب خواهد یافت.
این همایش در سه محور اصلی مدیریت منابع، انرژی و اقتصاد و فناوری‌های انرژی و محیط زیست برگزار خواهد شد.
وزیران نیرو، نفت، صنعت، معدن و تجارت، وزیر انرژی سنگال و شماری از مدیران سازمان‌های بین‌المللی ذیربط و متخصصانی از کشورهای آلمان، هلند، آمریکا، هنگ‌کنگ، لبنان، ترکیه و ... ازجمله سخنرانان کلیدی این همایش مهم بین‌المللی در بخش انرژی معرفی شده‌اند.
همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه جانبی نیز به‌عنوان فرصتی برای شرکت‌ها و موسسه‌های فعال در حوزه انرژی برای ارایه آخرین دستاوردهای خود در یک فضای علمی برپا خواهد شد.

کد خبر: 12531
۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۷:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.