English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

درخواست چین و کره برای سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های ایران

درخواست چین و کره برای سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های ایران
معاون وزیر نفت از اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث پالایشگاه های سیراف خبر داد و گفت: محدودیتی برای پذیرش سرمایه گذاری خارجی نداشتیم و تا کنون شرکتهای چینی و کره ای برای حضور در این بخش اعلام آمکادگی کرده اند.

لوگو صبابه نقل از ایسنا، منصور معظمی در جمع خبرنگاران درباره اعلام آمادگی54 سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ساخت 8 پالایشگاه به ظرفیت تولید 60 هزار بشکه، گفت:تا پایان شهریورماه 8 سرمایه گذار معرفی خواهند شد.

معاون وزیر نفت ادامه داد:خوراک این پالایشگاه ها از میعانات گازی پارس جنوبی تامین می شود و تولیدات این پالایشگاه‌ها می‌تواند به محصولات با ارزش افزوده بیشتر که عمدتا صادراتی هستند تبدیل شود و اگر هم در کشور مورد نیاز بود با قیمت بین المللی به فروش می رسد.

معظمی با اشاره به این که محصولات این پالایشگاه ها با استفاده از بهترین تکنولوژی و با استاندارد یورو4 تولید خواهد شد، تصریح کرد:احداث این پالایشگاه ها در راستای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده صورت می گیرد.

وی همچنین با بیان این که تاکید و تمرکز برداشت از میادین مشترک نفتی و گازی است، گفت:افزایش تولید روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز تا پایان سال در پی این امر انجام می شود.

وی درباره تعیین تکلیف طرح های NGL اظهار کرد:NGL ها گازهای همراهی را که سالها می سوختند جمع آوری می کنند و به خوراک واحدهای پتروشیمی و گاز بر ای ورود به شبکه سراسری تبدیل می کنند، در این راستا این پروژه ها را در اختیار شرکت هایی که علاقمند به سرمایه گذاری بودند قرار دادیم .

به گفته او تعدادی پروژه مانند NGL خارک ، NGL بید بلند و ... نهایی شده و ابلاغ شده است.

معظمی همچنین درباره حمل و نقل هیبریدی گفت: در این زمینه مطالعاتی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که برگشت سرمایه در این بخش پایین است و استفاده از سی ان جی صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

معاون وزیر نفت در واکنش به اظهارات یکی از مسوولان دولت قبل مبنی بر این که بنزین وارداتی فاقد استاندارد لازم بوده و پاتیلی است، اظهار کرد: نمی خواهم وارد منازعات سیاسی شوم اما مردم ما می توانند درباره وضعیت آلودگی کلانشهرها قضاوت کنند.

وی ادامه داد: منطق می گوید اگر بنا بر واردات است باید واردات به صورت درست انجام شود بنابراین سیاست وزارت نفت هم این است که به سمت واردات محصولات با استاندارد بالا تر برود.

کد خبر: 93061710403
۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۶:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.