English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هیچ بحثی در مورد ادغام وزارت نیرو و نفت مطرح نیست

هیچ بحثی در مورد ادغام وزارت نیرو و نفت مطرح نیست
وزیر نیرو گفت: هیچ بحثی در دولت در مورد ادغام وزارت‌خانه‌های نیرو و نفت مطرح نیست و این موضوع نظر شخصی برخی همکاران وزارت نفت است

لوگو صبا به‌ نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید چیت‌چیان امروز در حاشیه دیدار با "شاهین مصطفی‌یف" وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: وزارت نفت و نیرو وظایف تعریف‌شده و مشخصی دارند و در بسیاری حوزه‌ها ازجمله تاسیسات نیروگاهی فعالیت مشترک دارند؛ از جمله اینکه وزارت نفت وظیفه تامین سوخت را دارد و وزارت نیرو نیز تولید برق را برعهده دارد، اما چنین نیست که در اثر این همکاری‌ها، این دو وزارت‌خانه در فعالیت اقتصادی مشارکت داشته باشند.

وی احداث و توسعه نیروگاه‌ها و صادرات برق را جزو سیاست‌های دولت عنوان کرد و افزود: این موضوع در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه خاص قرار گرفته است و با فعالیت گسترده در زمینه توسعه نیروگاه‌ها و خطوط انتقال، تلاش داریم ایران را به مرکز انرژی منطقه تبدیل کنیم.

چیت‌چیان درباره قطع آب مشترکان پرمصرف در تهران که روز گذشته انجام شد، گفت: در تمام جهان به هنگام مواجهه با شرایط کم‌آبی و خاص، مقررات ویژه‌ای برای مدیریت شرایط وضع می‌شود و این موضوع نیز در تهران به‌عنوان یک راهکار هشدار دهنده انجام شد تا شهروندان پرمصرف رویه غلط خود را اصلاح کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان در فصل پاییز نیز باید مراقب مصرف خود باشند، افزود: امسال با توجه به وضعیت کم‌آبی، پیشنهادهایی درباره کنترل مصرف مشترکان پرمصرف به دولت ارایه شده و این موضوع در دست تصویب است.

وزیر نیرو درباره موضوع‌های مذاکره‌شده با همتای آذربایجانی خود، گفت: در این نشست مذاکره‌هایی درباره تبادل انرژی الکتریکی، احداث نیروگاه اردوباد و مارازاد و بهره‌برداری از سدهای مشترک "خداآفرین" و "قیز قلعه‌سی" بر روی ارس انجام و بحثی نیز درباره همکاری مشترک برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مطرح شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • ناشناس
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۱۹
  • 0
    0

متاسفانه بدلیل اینکه سالیان سال است که وزارت نیرو درمقابل نظرات کارشناسی -کارشناسان نفت و نیرو مبنی بر عدم سنخیت اب وبرق در یک وزارت خانه و رفتن بخس برق به وزارت نفت و تعیین راهبرد های انرژی مقاومت می کند و اب هم باید به محیط زیست یا کشاورزی برود که هم
اکنون وزیر هم بدلیل موقعیت خود با ان مخالفت می کند و منافع کشور را برا مدتی وزارت به خطر می اندازد


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.