English
چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بومی سازی آشغالگیر سد

بومی سازی آشغالگیر سد
آشغالگیر سد یکی از سازه هایی است که در سال جاری بومی سازی شده و برای نخستین بار در ایران به کار گرفته شد.

لوگو صبا محمد علی افشاری –مدیر شرکت بومی کننده آشغالگیر سد با تکنولوژی نو- در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که نوعی از آشغالگیر را بومی سازی کرده ایم که پیش از این وارد ایران نمی شد گفت: این آشغالگیر در نیروگاه های برقابی به کار گرفته می شود.

وی با اشاره به این‌که تجمع آشغال بیش از شش سانتی متر به توربین آسیب می رساند گفت:‌آشغالگیری که بومی سازی شده براساس زمان تعریف شده به طور اتوماتیک و با فاصله زمانی اقدام به جمع‌آوری آشغال ها می کند تا آسیبی به توربین نیروگاه برقابی نخورد.

وی با اشاره به این‌که برای نخستین بار این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک در سد تاریک اجرا شده است و تنها نمونه موجود است گفت: در این نمونه به عمق 12 متر و عرض 4.5 متر در زیر آب آشغال ها به طور اتوماتیک بالا آورده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که نمونه های اتریشی، فرانسوی ،آلمانی و به طور کلی غربی آشغالگیر سد به ایران وارد می شده گفت: تاکنون این تیپ آشغالگیری که بومی سازی کرده ایم وارد ایران نشده بود.نمونه های خارجی این آشغالگیر به طور متوسط با نرخ 400 هزار یورو فروخته می شود در صورتی که ما توانستیم آن را به قیمت 80 هزار یورو بومی سازی کنیم.

افشاری در پایان خاطرنشان کرد: آشغالگیر سد تاریک در اردیبهشت ماه با بهره برداری از سد آغاز به کار کرد

93082714415
۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.