English
سه شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹, ۰۱:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تنبیه ، دانش آموز تهرانی را روانه بیمارستان کرد

تنبیه بدنی یک دانش آموز ۱۵ساله از سوی معلمش، در یکی از دبیرستان‌های پسرانه تهران این دانش آموز را روانه بیمارستان کرد.

تنبیه بدنی یک دانش آموز ۱۵ساله از سوی معلمش، در یکی از دبیرستان‌های پسرانه تهران این دانش آموز را روانه بیمارستان کرد.

به گزارش ایلنا، هفته گذشته پدر یک دانش‌آموز دبیرستانی در منطقه ۹ تهران از تنبیه بدنی فرزندش توسط معلم ادبیات در کلاس درس خبر داد به نحوی که این دانش‌آموز در نتیجه این تنبیه روانه بیمارستان شده است.

بنابر اظهارات این دانش‌آموز که تنها ۱۵ سال دارد و در ضمن از بیماری شدید قلبی نیز رنج می‌برد، دبیر ادبیات به این دلیل که این دانش‌آموز از همکلاسی خود پاکن درخواست کرده، با عصبانیت به سمت وی حمله ور می‌شود و با کتک (ضربه شدید پا به آلت تناسلی) و ناسزا وی را از کلاس درس به بیرون پرتاب می‌کند به طوری که قفسه سینه این دانش آموز به شدت با زمین برخورد می‌کند.

همچنین بنا بر اظهارات ناظم مدرسه زمانی که وی متوجه می‌شود که این دانش‌آموز از شدت درد به خود می‌پیچد، علت را جویا می‌شود و دانش‌آموز به او می‌گوید که معلم ادبیات با لگد به آلت تناسلی او ضربه زده است که در نتیجه ناظم مدرسه بلافاصله او را به دستشویی دبیران برده و از آنجا که این دانش‌آموز سابقه بیماری قلبی نیز داشته سریعا از مدرسه با والدین وی تماس می‌گیرند و مادر دانش‌آموز هراسان خود را به مدرسه می‌رساند و به تنهایی فرزندش را از مدرسه به بیمارستان منتقل می‌کند.

بنابر اظهارات مادر این دانش‌آموز شدت ضربه به حدی بوده که فرزندش قادر به نشستن نبوده و زمانی که وی را به بیمارستان می‌رساند، بلافاصله او را به اورژانس منتقل می‌کنند.

به گفته والدین این دانش‌آموز و بر اساس مدارک پزشکی ارائه شده، تاکنون حدود ۸۰۰ هزار تومان خرج درمان این دانش‌آموز شده است که گذشته از آن به دلیل شدت اضطراب و استرسی که در نتیجه این اتفاق به این دانش‌آموز وارد شده وی از رفتن به مدرسه هراس دارد.

مدیر این دبیرستان می‌گوید؛ پیشتر همه دبیران و اولیای مدرسه طی جلسه‌ای در جریان مشکل خاص این دانش‌آموز قرار گرفته‌اند و درخصوص وضعیت ویژه این دانش‌آموز به معلمان و دیگر اولیای مدرسه هشدارهای لازم داده شده است.

زمانی که از معلم ادبیات علت را جویا می‌شویم، تنها به کتمان و توجیه روی می‌آورد، اما توامان تاکید می‌کند که حاضر است تمام هزینه‌های درمان این دانش آموز را متقبل شود و از این دانش آموز و والدینش عذرخواهی کند.

به گفته مدیر دبیرستان رسیدگی به شکایات مربوط به تنبیه بدنی دانش آموزان حداقل از نظر پروسه زمانی ۷ تا ۸ ماه طول می‌کشد و چنانچه چنین تخلفی اثبات شود، معلم خاطی در درجه اول تذکر دریافت می‌کند و اگر برای بار دوم مرتکب چنین تخلفی شود، از مدرسه اخراج خواهد شد.

وی ضمن پذیرش خطای معلم ادبیات مصرانه تلاش می‌کند که از والدین این دانش‌آموز دلجویی و رضایت آنها را جلب کند، چرا که به گفته وی اگر معلم ادبیات از مدرسه اخراج شود، معلم جایگزین نخواهند داشت.

منیره قربان‌نژاد کار‌شناس واحد ارزیابی آموزش و پرورش منطقه ۹ تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا در این باره می‌گوید: یک روز بعد از این اتفاق والدین این دانش آموز شکایت خود را به آموزش و پرورش منطقه اعلام کردند و البته هم زمان دبیرستان مربوطه نیز این تخلف را به اداره مربوطه گزارش کرده‌اند.

وی ادامه داد: طبق پیگیری‌های ما مدیر مدرسه در آن روز در مدرسه حضور نداشته و در ماموریت راهیان نور بوده است.

کار‌شناس واحد ارزیابی آموزش و پرورش منطقه ۹ تهران خاطرنشان کرد: قرار بر این شد که جلسه‌ای با حضور اولیای دانش‌آموز و دبیر مربوطه که به تنبیه بدنی این دانش‌آموز اقدام کرده تشکیل شود تا ضمن بررسی این مسئله هم از دانش‌آموز و هم از خانواده او عذرخواهی و دلجویی صورت گیرد.

قربان‌نژادبا تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایط و عنوانی اولیای مدرسه حق تنبیه بدنی دانش آموز را ندارند، افزود: باعث تاثر است با اینکه این دانش‌آموز دارای مشکل و ناراحتی جسمی بوده، اینگونه بی‌رحمانه مورد تنبیه بدنی معلم قرار گرفته است، اما طبق بررسی‌های صورت گرفته معلم ادعا می‌کند از این موضوع اطلاعی نداشته است.

وی گفت: رئیس آموزش و پرورش منطقه ۹ با معلم و مدیر مدرسه در این رابطه صحبت کرده و یک جلسه‌ای نیز در رابطه با همین موضوع تشکیل خواهد شد تا صحبت‌های معلم نیز شنیده شود.

قربان‌نژاد خاطرنشان کرد: دانش‌آموزی که مورد تنبیه بدنی قرار گرفته یک هفته مرخصی استعلاجی داشته و ما حتی از اولیای این دانش آموز درخواست کردیم که اجازه بدهند، همکاران ما از مدرسه به ملاقات فرزندشان بروند و از آنها دلجویی کنند که آنها نپذیرفتند و گفتند ما نیازی به ملاقات نداریم.

وی در توضیح روال رسیدگی به شکایت والدین این دانش آموز از معلم خاطی، گفت: چنانچه این معلم تنها یک بار مرتکب چنین خطایی شده باشد، ابتدا به وی تذکر داده می‌شود و این تخلف در پرونده وی درج خواهد شد اما این تنها در شرایطی است که اولیای دانش‌آموز رضایت دهند لذا در صورت عدم رضایت والدین این دانش آموز و یا در صورت تکرار مطمئنا روش دیگری در رابطه با معلم متخلف اتخاذ خواهد شد.

حتی نباید به دانش آموزان در مدارس توهین شود

همچنین سخنگوی آموزش و پرورش تهران نیز در گفت‌و‌گو با ایلنا ضمن تاکید بر اینکه آموزش و پرورش قطعا با هر گونه رفتار خارج از چارچوب آیین‌نامه انضباطی مدارس برخورد می‌کند و اجازه تنبیه بدنی را به هیچ شکلی نمی‌دهد، افزود: حتی تحقیر و توهین دانش‌آموز نیز در مدارس مجاز نیست و باید با آن برخورد شود.

مسعود ثقفی تاکید کرد: به طور حتم تا همین حد که تاکنون برای ما محرز شده که معلم با کتاب به سر دانش‌آموز ضربه زده و او را از کلاس اخراج کرده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت، چنانچه برخوردهایی نیز با معلم خاطی صورت گرفته است.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع از سوی رئیس منطقه آموزش و پرورش منطقه ۹ تهران به خبرنگار ایلنا اطمینان داد که حتما با این معلم خاطی برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران خاطرنشان کرد: این برخورد ابتدا به صورت توبیخ و درج در پرونده خواهد بود و در صورتی که موارد حاد شود، پرونده به هیات تخلفات اداری ارجاع می‌شود و هر حکمی که هیات تخلفات بر اساس مستندات صادر کند، به اجرا در خواهد آمد.

گفتنی است؛ بنا بر اظهار نظر پدر این دانش آموز این مسئله در نهایت با عذرخواهی معلم و دادن تعهد کتبی از سوی وی با رضایت والدین این این دانش آموز فیصله یافت.

ایلنا
۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.