English
چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹, ۱۸:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حلقه سرطان در سوراخ بینی

پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث مد باز می‌کند.
پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث مد باز می‌کند.

به گزارش ایران، پیرسینگ که در زبان انگلیسی به معنی سوراخ کردن پوست و نصب اشیای تزئینی در آن است یکی از مدهای شایع جوامع غرب است اما امروزه دیگر این مد مرزها را شکسته تا جایی که برخی از جوانان با پیروی از مدهای خطرناک در هر بخشی از بدن از لاله گوش گرفته تا بینی و ناف، بدلیجات تزئینی را نصب می‌کنند.

سوراخ کردن بینی و ناف یکی از خطرناک‌ترین شیوه‌های پیروی از مد است. بر اساس مطالعات منتشر شده پیرسینگ بینی باعث عفونت، زخم زرد، سلولیت و آبسه می‌شود. آبسه معمولاً با ظاهری شبیه به جوش و التهاب بروز می‌کند. این جوش‌ها باعث ایجاد چرک در زیر پوست شده و عفونت را گسترش می‌دهند که گاهی منجر به پنومونی و مشکلات تنفسی می‌شود.

حلقه‌های تزئینی معمولاً قسمت غضروف را سوراخ می‌کند و علاوه بر التهاب شدید و دردناک با گذشت زمان باعث بدشکلی غضروف بینی می‌شود.
 برخی از منافذ ایجاد شده در ناف و بینی به ایجاد زخم‌های جانبی که کلوئید یا زخم اضافه نیز می‌گویند، کمک می‌کند.

در هر حال سوراخ کردن ناف، بینی و... امروزه در بسیاری از سالن‌های آرایشی و مراکز پوست و زیبایی انجام می‌شود. گذشته از خطر انتقال ویروس اچ آی وی و هپاتیت، بله تعجب نکنید!سرطان هم بر اثر پیرسینگ چندان غیر منتظره نیست. تحریک مزمن و طولانی مدت پوست توسط بدلیجات می‌تواند به سرطان پوست منجر شود.

ایران
۲۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.