English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت نظام بانکی کشور از بخش خصوصی

حمایت نظام بانکی کشور از بخش خصوصی
بانکهای داخلی در صورت پرداخت تعهدهای مالی خود به پیمانکاران و سازندگان تجهیزات صنعت برق ایران می توانند در خروج از رکود مشارکت داشته باشند.

لوگو صبابه نقل از شانا؛ رئیس هیئت مدیره سندیکای برق ایران اظهار کرد: بدهی دولت در بخش برق بیش از ٢٠ هزار میلیارد تومان است که مشکلات فراوانی را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است و امیدواریم وزارت نیرو بتواند امسال بیش از سالهای پیش بدهی خود را پرداخت کند.

علیرضا کلاهی افزود: وزارت نیرو با همکاری نظام بانکی کشور می تواند مشکل مالی شرکتهای عضو سندیکای برق را مرتفع کند و با پرداخت تعهدهای خود زمینه برای تسهیل در روند حضور شرکتهای ایرانی در بازارهای بین المللی تسهیل کند.

وی ادامه داد: دولت با همکاری بانکها می تواند بخش بزرگی از مشکلات و چالشهای بخش خصوصی را برطرف کند و در بودجه سال آینده امیدواریم به توسعه صنعت برق ایران که نقشی بزرگ در توسعه اقتصادی کشور دارد با نگاهی ملی توجه بیشتری شود.

کلاهی با بیان این که شرکتهای عضو سندیکا با نصف ظرفیت کار می کنند، گفت: در صورت تسهیل در صادرات خدمات فنی و مهندسی با کمک وزارت نیرو و دیگر سازمانها می توانیم ظرفیت تولید را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: شرکتهای پیمانکار و نیز سازندگان ایرانی اکنون با توجه به زیرساختهای موجود می توانند در مناقصه های بزرگ بین المللی حضوری فعالتر داشته باشند و تنها چالش آنها مشکلات مالی است که امیدوارین دولت و مجلس با هدف خروج از رکود غیر تورمی و نیز  افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی جانی تازه به صنعت برق ایران به عنوان یک صنعت در حال رشد ببخشند.

کد خبر: 231588
۷ دی ۱۳۹۳ ۱۷:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.